Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg árt a babának, ha...

Tényleg árt a babának, ha valaki hirtelen hagyja abba a cigit?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak egy rossz duma és evvel hitegetik magukat a kismamák?
2014. jún. 11. 11:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem rossz duma. Igen, lehet egy kis stressz, míg megszokja. De a dokik is csak azért mondják, mert tudják, hogy néhányan nem tudják abbahagyni csak úgy, és a 2 szál is kevesebb, mint a 10. De amúgy rossz duma az egész. A kevés is árt, és a keveset is le kell tudni rakni. Sokkal egyszerűbb egyik pillanatról a másikra, mint fokozatosan. A vele járó stressz meg elmúlik, relative gyorsan egyébként. A fizikai függőség sokkal gyorsabban múlik, mint a lelki.
2014. jún. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem. Az árt, ha nem hagyja abba. Abbahagyni meg csak "hirtelen" lehet.

Mondjuk, ha valami babát szeretne, akkor az már előtte szokjon le, ne akkor, amikor már 3-4 hetesen rájön, hogy babát vár.

2014. jún. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
*valaki :)
2014. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
csak ezzel hitegetik magukat a dohányzó kismamák.
2014. jún. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Szia. Igen árt neki is nikotin elvonási tünetei lesznek, és rosszabbak, mint az anyukának. Kórházba láttam ilyet szegény baba sírt egész nap, aztán az orvos mondta az anyukának hozzon tejet, mert abba is van nikotin, meg is nyugodott a pici. Hozzáteszem én és a párom se dohányoztunk soha életünkben, és el is ítélem aki dohányzik terhesen, de aki a pici miatt abbahagyja az becsülendő, szerintem minden kép orvossal egyeztetve csökkentsd az adagot, ha rólad van szó és nem általánosságban kérdezed.
2014. jún. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Nekem 3 orvos is azt mondta (ebből az egyik genetikus) hogy a cigaretta káros,és le kell rakni terhesen.Mind más csak duma!
2014. jún. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös amiről te írtál az más helyzet. Ott az anyuka végigdohányozta keményen a 9 hónapot is és azért vannak a megszületett babának elvonási tünetei.

De szerintem a kérdező arra gondolt, hogy aki leszokik terhesség közben az ideges lesz és stresszel.

Egyébként ahhoz iszonyat sokat kell dohányozni, hogy ilyen elvonási tüneteket okozzon.

2014. jún. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
13%

Árt! A gyerek odabent ugyan azzal a nikotinfüggőséggel van mint Te kint. Ezért születnek kicsi súllyal általában, vagy korábban és ezért is sírósabbak a dohányos anyák gyerekei. Persze van kivétel.

De a baba odabent kapja a nikotint, mikor megszületik, megszűnik, főleg ha nincs szoptatva. Neki ugyan olyan rossz mint annak aki abbahagyta.

Aki azt hiszi, hogy rossz duma, az olvasson utána...

2014. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Pont hogy a cigi miatt születnek kisebb súllyal meg korábban, nem azért mert abbahagyják a dohányzást.
2014. jún. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%
Kisebb suly.... 3400 gramos lanyomat nem gondolom kicsinek.
2014. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!