Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg árt a babának, ha...

Tényleg árt a babának, ha valaki hirtelen hagyja abba a cigit?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak egy rossz duma és evvel hitegetik magukat a kismamák?
2014. jún. 11. 11:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

%-ös és 8-as, akkor elmondom én is még egyszer:

- ha terhesség elején/alatt szokik le az anya, a baba semmiféle függőséggel nem fog születni, mivel már az anya sem függő.

- amire te gondolsz, az azokra az anyákra vonatkozik, akik végig dohányozzák a terhességet, mivel a nikotinfüggőség végig fennáll, ebben igazad van ( ez ugyanaz, mint a drogos kismamáknál). Ám itt az a kérdés, hogy mi van, ha abbahagyja az anya.


Egyébként én is hallottam hasonló vélekedést, de ott olyan indokok voltak, hogy a leszokás közben, kiürülés alatt nagy mennyiségű méreganyag szabadul fel az anya szervezetéből, és ez árt a babának. Véleményem szerint ez is csak városi legenda, a dohányzás árt a magzatnak, a nikotin olyan méreganyag, ami átjut a placentán, az anya csökkent oxigénellátottságáról már ne is beszéljünk. édesanyám mindhármunk terhességét végig dohányozta (akkoriban még nem voltak tisztában az ártalmaival), mindhárman koraszülöttként, kis súllyal jöttünk a világra, öcsém enyhe tüdőtágulással, fulladással küszködött picinek, bátyám asztmás, allergiás volt már kisgyermekként, bár nem tudom, ez utóbbiak egyenes összefüggésben állnak e a terhesség alatti dohányzással.

2014. jún. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
5-ös akart lenni :)
2014. jún. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ez egy rossz duma.

Az art a babanak, ha valaki nem hagyja abba a dohanyzast.

2014. jún. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

En 5 hetesen tettem le a cigit, egybol a pozitiv teszt utan es semmi baja a lanyomnak.

Ez a fokozatos leszokas csak duma,hogy a kedves anyukanak egyszerubb legyen leplezni a sajat gyengeseget.

2014. jún. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
En amikor megtudtam. Hogy terhes vagyok egybol leraktam. Azelott meg azert elment majdnem napi egy csomag. Nem elhatarozas kerdese volt h lerakome hanem egyszeruen nem kellett. Szerintem tudatalatt tudtam h artok neki ezzel. Szerintem nem csinaltam ezzel rosszat a babamnak.
2014. jún. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 De La Cruse ***** válasza:

Ha egy bukdácsoló h'lye gyereket akarsz aki az iskolában nem tud teljesíteni és lassú a felfogása akkor csak dohányozzál terhesség alatt.

Minden idió.-ta ezt csinálja és ha rákérdeznek még ellenérveket is megpróbálnak felhozni.

2018. ápr. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!