Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én RH pozitív, párom RH...

Én RH pozitív, párom RH negatív. Ellenanyagot találtak a véremben, ezért vérátömlesztéskor speciális vért kell kapnom. Volt valaki hasonló cípőben?

Figyelt kérdés
22 hetes kismama
2014. jún. 11. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem a vércsoportotok miatt van, és a terhességhez sincs köze. Csak akkor van jelentősége, ha sok vért veszítesz, és vérátömlesztésre van szükség. De az esetek többségében nincs rá szükség.
2014. jún. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én is így vagyok. nekem is azt mondja az orvosom hogy csak a vérátömlesztésnél van jelentősége. Ennek ellenére két hetente be kell mennem vérvételre a helyi vérellátóba, hogy ellenőrizék, mire termel ellenanyagot. Nem értem miért, mindenesetre bejárok, de én is úgy tudom hogy nincs jelentősége, ha az anya pozitív.
2014. jún. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a nő RH pozitív, akkor nem termelődik ellenanyag......
2014. jún. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! A párommal mindketten Rh pozitívak vagyunk, mégis van ellenanyag a véremben. Sőt már a párommal együtt is kellett mennem vérvételre ellenanyag miatt és kiderült,hogy az Anti-M nem jó mert nekem az negatív, páromnak pozitív. Nekem erre többen mondták (nőgyógyász, védőnő, homeopátiás orvos) hogy az eredmények alapján valószínűleg be fog sárgulni a bébi. Amúgy én 2-3 hetente járok ellenanyag vizsgálatra és én is speciális vért kaphatok csak ha arra lenne szükség.
2014. jún. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!