Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy ez egy más állapot?

Figyelt kérdés
A 25.hétben járok a fiunkkal. Voltak kissebb problémák a terhesség elején( vérezgetés,görcs,stb) de túl vagyunk rajta. Jelenleg is dolgozok,terv szerint a 35.héti heti 40-50 órát,aminek a fele nehéz a másik fele könnyű fizikai munka. Szerencsére birom a melót,nem lesz gond. Viszont azért nap végére elfáradok. Nagy társaságokkal járunk össze,sokszor nálunk van a buli ( ezekhez egyre kevesebb az energiám) a férjemnek viszont ez nagyon fontos. Több vita is volt ebből,hogy inkább itthon maradtam a koncert,stb helyett vagy hogy film közben miért aludtam el. Nem veszi észre,hogy most már nem olyan egyszerű ébren tartanom magam éjfél után úgy hogy másnap 6-kor kelek. Ráadásul aludni is nehezen tudok nem találom a helyem,persze ilyenkor meg jön a ne mozgolódjak már szöveg. Szeretném valahogy felhívni a figyelmét arra,hogy a baba miatt sok minden változik,én is. Főleg ha megszületik,akkor is egyedül hagy esténként a barátai miatt ? Pedig szereti a fiunkat beszél a hasamhoz,most csináljuk a babaszobát szóval várja az érkezését. Hogy vezessem rá az apa üzemmódra ?

2014. jún. 16. 07:59
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Kicsit nehéz eset a férjem,de imádjuk egymást :) Ő is nagyon akarta a babát :) Alig vártuk,hogy megtartsuk az esküvőt és rástartoljunk a babaprojektre :) Ő mindig is ilyen extra pörgős emberke volt. Én is hasonló csak mostanában kezdek fáradni,főleg amióta nagyon aktív a babánk is :) Már most örökmozgó Ő is :) Egyszer egyszer panaszkodok ugye és akkor teljesen le van döbbenve a férjem és látom,hogy kiakad ( mert alapból elég strapabíró vagyok ) csak amikor már a lábam is dagad és vizes és kiakadok akkor erre ő is kiakad. Bízok benne,hogy ha megszületik a fiunk akkor javul a helyzet. Ígyis vannak pillanatok amikor tényleg látszik rajta,hogy várja,hogy megszülessen,de tényleg a kézzelfogható dolgokat tudják jobban értékelni a férfiak. Amikor UH-n voltunk akkor láttam rajta először,hogy felfogta,hogy tényleg ott egy gyerek a hasamba :) Meg a baba rugdosása,hogy látszik szabadszemmel Neki az is óriási élmény,előtte én hiába éreztem és mondtam :) Amikor ő is látta,sőt érezte a kezével akkor felcsillant a szeme :) Sajnos a szülésnél nem lesz bent velem,szerintem ő jobban fél mint én pedig én is parázok rendesen. Remélem amikor a kezébe fogja majd akkor előtör belőle ösztönösen az Édesapa és kicsit háttérbe szorulnak a barátok. Mert hiába barátok akkor is...nekem is le kell mondanom jó pár dologról már most is mert a határok szűkülnek. Természetesen nem fogom korlátozni az akaratában,engedem amikor valami tényleg extra esemény,program van. Eddig 3 fix programra már megy biztosan amikor már meglesz a baba ( közte egy 3 napos franciaországi útra ) de akkor a nagymama már be van rendelve,nehogy baj legyen :) Köszönöm a megértést Tőletek ! ,,Örülök,,hogy nem egyedi a probléma mármint hogy voltak ilyesmi dolgok másoknál is és van remény,hogy jó irányba változik a dolog.
2014. jún. 16. 10:10
 12/29 anonim ***** válasza:
64%
Ilyennek szülni, aki ennyire nem vesz emberszámba, h az se érdekli, ha kimerült vagy? Hát te tudod.
2014. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 ivilicious ***** válasza:
85%

Hát, szerintem nem volt még itt az ideje,hogy bevállaljátok a babát. de már késő bánat.

Nekünk véletlen a baba, még is, mikor kiderült, meg jött rám az álom kor, még főzni sem főzhettem, hazajött a 10órás fizikai munka után, és ő főzött,nekem csak annyi volt a dolgom,hogy pihenjek (hányinger is eléggé nyomasztott ugye...nagyon..)

2014. jún. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a kommenteket.

Hát a hajam égnek állt, ahogy olvastam az írásodat. Méghogy éjszakázni meg koncertekre játni félidős terhesen és még a férjed van kiakadva, hogy elfáradsz?!?!

A baba érkezésével nemhogy ez meg fog szűnni, de konkrétan semmi de semmi nem marad meg a régi életetekből. A nap 24 órájából 24-et fog igényelni a baba és tapsolni fogsz örömödben, ha jut 10 perced az esti tusolásra. Persze ez nagyon babafüggő (és reméljük, hogy Ti kifogtok egy nyugodt, problémamentes, nem sírós, nem hasfájós, nem fogfájós és az éjszakát azonnal átalvó babát), de a többség bizony nem ilyen.

Komolyan mondom, az ilyen hozzáállásnak elejét kell venni, mert ha most ennyire sem megértő a férjed, akkor mi lesz ha hosszú hetekig-hónapokig napi 3 órát fogsz aludni (összesen) és egy kifacsart citrom leszel vele. Meg kell értenie a férjednek, hogy most már nem ő az első, hanem a baba, legalábbis egy darabig biztosan.

Ha ezt nem érti meg, hidd el, aláírom, hogy pokol lesz a baba mellett még a férjed idényeinek is megfelelned.

Nálunk is ugyanez volt, csak nem ennyire durván. Aztán a babámat 3 napig napközben a férjemre hagytam 4 hónapos korában. Akkor ismerte be, hogy mennyire nehéz munka is ez és onnantól kezdve inkább segített és nem panaszkodott, hogy miért nem foglalkozom többet vele.

Őszintén remélem, hogy sikerült ezen változtatnotok. Sok sikert!

2014. jún. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Egyébként azért nem egyedi ez a probléma, mert a férfinek nincs úgymond lehetősége felkészülni a babára. A Te tested változik, a baba folyamatosan jelzi jelenlétét és a végén már elég nehéz a terhesség (azt mondják ez készít fel milyen is lesz majd a babával :-)...) a férfinek meg csak hirtelen ott egy síró csomag, amit alig mer megfogni és csak áll és nem tudja mit csináljon. Így inkább kilép az egészből és anyukára hagyja, ő pedig folytatja amit tud, dolgozik, sportol, éli a programjait, ez még messzebbre viszi az apaságtól. És még kevésbé érti meg, miért nincs rend vagy főtt étel és még szexelni sincs kedved, mikor "egész nap otthon vagy". Szerintem amennyire lehet, bele kell vonni apukát is a teeendőkbe, hogy érezze, szükség van őrá is és lássa, mennyire nem egyszerű egy csecsemővel.
2014. jún. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
29%

Tudom, hogy nem lehet erőltetni hogy bent legyen a szülésnél, sőt talán nem is szabad. De szerintem igenis ott a helye az apukának. Nem kell lenéznie ha nem néz le tényleg nem lát semmit, de szerintem már ez elárul egy két dolgot..... abban a helyzetben is az a fontos, hogy ő nehogy rosszul legyen, az egy dolog, hogy neked nagyon nagyon, sőt annál is jobban mint amit el tudsz képzelni jobban fog fájni, és még lehet te is rosszul leszel...... amúgy meg jár bulizni és a baba után is már lefixálta a bulikat..... Ne haragudj, de nem egy igazi apuka típus. HIába voltatok pörgősek gyerek előtt, már vissza kell venni, vagyis amíg a határok engedik, nálad már eljött az idő hiszen a tested jelez, neki meg melletted a helye. Gondolom idegeskedsz is emiatt, meg stersszeled is magad, ami szintén nem jó nektek. Nem azt mondom, hogy ki se mozduljon mellőled, de kiváncsi vagyok, hogy majd mikor meglesz a baba, akkor bevállal-e egyedül egy vigyázást a picire amíg te pl fodrászhoz mész...... Vagy tényleg bármi lehet, ha így erőlteti a pörgést még a végén akár koraszülött is lehet, na akkor vajon mit csinál mikor mehetsz majd 3 óránként a kórházba etetni? Bulizgatni fog?

Most még az van, hogy nem érti hogy fáradsz stb, a szülésnél nem akar ott lenni, mert nehogy rosszul legyen, aztán meg majd ott lesz a gyerek és bár ne legyen igazam, de úgy fogja érezni nem tud mit kezdeni vele..... hiszen sírni fog, szoptatni kell, büdös a kakiszag, a büfiszag, nem fogja a helyét találni a baba mellett, majd talán 1,5 éves kortól amikor már lehet játszóházazni talán el lesz vele.

2014. jún. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Szeretném Őt bevonni majd mindenbe hiszen nem csak Anya hanem Apa is kell a gyereknek :) Én is félek,hogy mit kezdek majd a babával,de hála az égnek évekig foglalkoztam csecsemőkorú gyerekekkel ( bár a saját gyerek nagyon más lesz ) A férjemnek pedig van egy húga aki 14 évvel fiatalabb nála,szóval amikor ő baba volt akkor sokat vigyázott a tesóra. Talán ez egy kis tapasztalat részéről is. Persze más ha a saját gyerekéről van szó,de azért bizakodok...
2014. jún. 16. 11:12
 18/29 anonim ***** válasza:
68%

Hát ne haragudj,de eléggé önző érzéketlen ember ezek alapján a férjed. Én végig veszélyeztetett voltam,semmi szex,semmi cipekedés,sok fekvés,a férjem csinálta nagyrészt a házimunkát is és mégse volt emiatt vitánk.

Én már a helyedben visszavennék a tempóból a terhesség ugyan nem betegség,de valóban egy más állapot,nem kéne feltétlen koncertre meg buliba járni. Elég szomorú,hogy a párod ezt nem képes felfogni. Ha szerencséd van,szülés után mikor a kezébe foghatja a kisfiát,előjön a normális énje. Ha nem,akkor számíthatsz rá,hogy további vitáitok lesznek,mert még ennyi energiád meg időd sem lesz szórakozni.

Gondolom,a baráti körben nincs sok kisbabás család,akikről példát vehetne. Hát nem tudom. Mondd el neki ezeket komolyan,hogy te már nem bírod a régi tempót,és emellett, a baba érdeke is az,hogy vegyél vissza. Azt talán megérti,ha ő is akarta a babát,hogy őt nem akarod veszélybe sodorni.

2014. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Igen,amúgy félti is a babát csak azt nem tudatosodott benne,hogy tőlem is függ baba egészsége. Nagyon külön kezel minket. Sajnos a barátaink körében senkinek nincs gyerkőc, még tervben sem. Házasok is rajtunk kívül csak egy.
2014. jún. 16. 12:04
 20/29 anonim ***** válasza:
Bocsi de még annyi fogalmazodott meg bennem h terhesség nélkül is tolerálnia kéne azokat amiket irtál!! (nincs kedved mindig elmenni ide-oda) . normál esetben is ki lehet maradni ha neked olyanod van vagy épp máshoz van kedved. Szerintem nagyon gyorsan kezd el rágni a fülét hogy fogja fel hogy Te fáradtabb vagy változik a tested a tűréshatarod. De ezt magyarázni se kéne normál esetben :-(. Reméljük ha megszületik becsap neki a szikra hogy apa lett.
2014. jún. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!