Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel, hogy ez egy más állapot?

Figyelt kérdés
A 25.hétben járok a fiunkkal. Voltak kissebb problémák a terhesség elején( vérezgetés,görcs,stb) de túl vagyunk rajta. Jelenleg is dolgozok,terv szerint a 35.héti heti 40-50 órát,aminek a fele nehéz a másik fele könnyű fizikai munka. Szerencsére birom a melót,nem lesz gond. Viszont azért nap végére elfáradok. Nagy társaságokkal járunk össze,sokszor nálunk van a buli ( ezekhez egyre kevesebb az energiám) a férjemnek viszont ez nagyon fontos. Több vita is volt ebből,hogy inkább itthon maradtam a koncert,stb helyett vagy hogy film közben miért aludtam el. Nem veszi észre,hogy most már nem olyan egyszerű ébren tartanom magam éjfél után úgy hogy másnap 6-kor kelek. Ráadásul aludni is nehezen tudok nem találom a helyem,persze ilyenkor meg jön a ne mozgolódjak már szöveg. Szeretném valahogy felhívni a figyelmét arra,hogy a baba miatt sok minden változik,én is. Főleg ha megszületik,akkor is egyedül hagy esténként a barátai miatt ? Pedig szereti a fiunkat beszél a hasamhoz,most csináljuk a babaszobát szóval várja az érkezését. Hogy vezessem rá az apa üzemmódra ?

2014. jún. 16. 07:59
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Mi másodikat várjuk. Már az elsőnél nagyon odafigyelt párom rám, de most még jobban. Látja, hogy álmos és fáradt vagyok, segít, kiszolgál. Nálunk az első uh a 12 hetes volt az elsővel és akkor láttam én is rajta először, hogy elhitte, hogy ott van. Nekik tényleg kicsit nehezebb ráállni. De azt viszont már logikusan fel kell fogniuk, hogy te most 2 testet látsz el, és ez hatalmas energiával jár. Még akkor is, ha a pici baba. Érdemes lenne elolvastatni velük néhány cikket a dologról. Jó lenne, ha lenne kispapa könyv, habár biztos van. Vegyél neki egyet, ha találsz ilyet. Olyan kellene, amiben az ő oldalukról van megközelítve a dolog és elmagyarázná nekik, hogy min is megyünk keresztül, hogyan segíthetnének nekünk.
2014. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Szerintem is tudatosítsd benne minél előbb, mert utána meg arra fog rádöbbenni, hogy bizony a gyerek sír, felébred éjszaka, nem tudod, mi baja, etetni kell, pelenkázni kell, koncert helyett meg fürdetni.

Az én férjem teljesen magától gondolta azt, hogy nem megy el kétnapos kirándulásra, és nem hagy itt a gyerekkel egyedül (nálunk nincs helyben nagymama). Nekem ez a normális.

Remélem, hogy a te férjed is rájön erre legkésőbb a szülésnél.

2014. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Kicsit éretlenül gondolkodik még a férjed, nem tudom, hány évesek vagytok.Kellett neki gyerek,de azt nem fogadja el,hogy a gyerekkel minden megváltozik, neki az kell,hogy amit ő igényel az változatlanul meglegyen. Ha most ebből vita van,még inkább lesz a szülés után, ha nem lesz hajlandó alkalmazkodni.
2014. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Sajnalom,hogy ezt tapasztalod.Nalunk szerencsere pont az ellenkezoje a helyzet.Masodik babankat varjuk,az elso terhessegem alatt is nagyon gondoskodo volt a ferjem.

Most miutan elmondtuk a fiunknak, hogy kistestvere lesz a ferjem leult beszelgetni vele.Elmagyarazta neki,hogy o is megertse,hogy most sokkal faradtabb leszek,sokkal tobbet kell majd pihennem,mert most a kisteso helyett is en faradok el stb.Olyan aranyos volt:)

Altalanosan is azt tapasztalom,hogy a ferfiak nagyon kedvesek,elozekenyek szoktak lenni a terhes nokkel.Ez igaz a kollegaimra,de idegenekre is.

Nagyon furcsa a ferjed viselkedese,szerintem egyaltalan nem all keszen az apasagra.Nem csak arrol van szo,hogy nem olvasott utana mivel jar a terhesseg(lehet,hogy ez sem valtoztatna a hozzaallasan),hanem hiaba mondod neki,hogy faradt vagy egyszeruen nem erdekli.

Nagyon egoista beallitottsagunak tunik es ennek semmi koze a tarsasagi elethez.Teged teljes mertekben figyelmen kivul hagy,ez pedig nem hiszem,hogy megvaltozna a baba erkezesevel.Talan csak annyiban,mint amit emlitettel is,hogy teged talan nem rangat majd magaval,hanem egyszeruen kulonvalnak az utjaitok.

2014. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Furcsa dolog ez az egész, bár szerintem sem túl együttérző a párod, de - saját tapasztalat alapján - én ezt egy bizonyos fokig megértem. Számomra az már kevésbé érthető, hogy te hogy a túróba bírsz 25 hetesen heti 40-50 óra fizikai munkát? Az energiaszinted nagyon rendben lehet, ha emellett az a legnagyobb probléma, hogy nincs kedved bulizni, vagy elalszol a film alatt. Talán a férjednek épp azért ilyen nehéz ezt felfogni, mert megszokta, hogy mindig ezerrel pörögsz. És amiért kicsit talán értem az empátiátlanságát: én váratlanul lettem terhes, napokig föl sem tudtam fogni, hogy ez mit jelent. Aztán sajnos olyan rosszulléteim lettek, hogy kénytelen voltam szembenézni vele, mert semmi másra nem voltam képes, csak a rosszulléttel foglalkozni. Mindketten azt hittük, egy-két nap és elmúlik, de napról napra rosszabb lett, a végén már az ágyból sem tudtam kikelni. Az egyébként kedves és segítőkész férjem időnként már pofákat vágott, amiért mindenért őt ugráltattam - hiszen én nem tudtam felkelni az ágyból. Ez a kelletlensége egész addig tartott, míg egyszer nem tudtam kiérni a wc-re, és ott a hitvesi ágyban hánytam tele az odakészített vödröt. Azóta olyan, mint akit kicseréltek, pedig már teljesen jól vagyok. De ennél is érdekesebb volt az anyám, aki anya, ráadásul nőgyógyászati munkaerő, csak épp az ő környezetében soha senki nem volt rosszul a terhesség alatt, így aztán utólag bevallotta, voltak pillanatok, amikor azt hitte, csak hisztisebb vagyok az átlagnál. Nála is csak addig tartott ez, amíg végig nem asszisztált mellettem egy olyan napot, amikor gyakorlatilag kétóránként rohantan a wc-be, és még be is lázasodtam.

Amiért ezt az egészet leírtam: szerintem ezt egy férfinak egyáltalán nem könnyű felfogni, hogy mivel jár ez az állapot, mert őszintén szólva én sem tudtam elképzelni, amíg át nem éltem, pedig kifejezetten empatikus személyiség vagyok. Csak hát a köztudatban azért mégis az van, hogy ez nem betegség, és amíg az ellenkezőjét nem tapasztaltuk, hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy az ekörüli felhajtás csak nyafogás.

Minden elismerésem az energiáidért, én úgy le vagyok lassulva, mint egy teknősbéka, pedig még csak 15hetes vagyok, a többihez pedig sok türelmet és sok beszélgetést! Remélem, rendeződik ez a kis nézeteltérés.

2014. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt megértem, hogy a férfinak nem ugyanaz, és esetleg nem érti, mi történik egy nővel, de ez alapvető empátia, hogy ha a feleségem azt mondja, hogy fáradt, nem akadok ki, mert nem akar partizni. Szerintem ehhez nem kell érteni, mit érez, szimplán nem önző módon kell viselkedni. Még ha nem vagyok terhes, akkor is elvárható, hogy a férj ennyit meg tudjon érteni, és ne csak magára gondoljon. Alapvetően ez a gond, nem az, hogy majd csak a szüléskor érzi magát apának.
2014. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen ez az energiaszint dolog szerencsére jól működik még most is. A baba előtt még többet melóztam,de egy-egy munkát most már lemondok mert sokkkk lenne. Most amíg tudok addig spórolok és teszek félre mert minimum egy évig ugye nem nagyon tudok majd dolgozni ( hiába egyéni vállalkozás ide vagy oda ) és félek,hogy 1 fizetés meg kevés lenne. Igen, a párom azért is nem tudja hova tenni a dolgot mert alapból mindig pörögtem 100%-on,én voltam aki kevesebbet alszik,én voltam/vagyok kevesebbet itthon( sajnos náluk nincs túlóra lehetőség mert amúgy megtenné ) és most meg ha hazaérek este szívem szerint kidőlnék mint egy zsák :D A 3. trimeszterbe lépve biztos még durvább lesz a fáradtság szóval valahogyan addig hozzákell szoktatnom a gondolathoz,hogy lemerülnek az elemeim...

Valaki kérdezte : Ő 27 éves én 25 leszek ( szóval korban elvileg pont ideális már a baba )

2014. jún. 17. 07:04
 28/29 anonim ***** válasza:
Mi ujsagveletek kerdezo?
2015. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm kérdésed :) Tűrhető a helyzet. Én a fiunkkal itthon vagyok és elég szuperül elvagyunk. A férjem viszont azért el-el mászkálgat,de nem viszi túlzásba. Plusz egy új szakkörre is beiratkozott így hétvégente is eljár itthonról pár órára. Sokszor jönnek a haverjai is látogatóba,de visszafogottan viselkednek mert gyerek van a háznál. Szerencsére a fiunk is bírja az új arcok,szereti ha társaság van. Viszont az éjszakai felkelések és ébredések kiakasztóak tudnak lenni a férjemnél. Múltkor felébredt szopizott majd mivel még éhes volt ezért lementem a földszintre tápszerért és ott hagytam a férjemmel. Erre A férjem csak bedugta a füldugót és hagyta sírni a fiunkat :( Ezen kicsit kiakadtam mert hiába voltam fent 2 percen belül mégis a fia...Szóval értitek...Ez csak 1x fordult elő szerencsére...De összességében én rosszabbra számítottam vele kapcsolatban :)
2015. márc. 6. 14:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!