Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az volna a kérdésem, mi a...

ReniAdam kérdése:

Az volna a kérdésem, mi a véleményetek a mellszívóról, a cumimelegítőről és hasonló elektromos készülékekről a kelengye listán?

Figyelt kérdés
Néhányan azt mondják, mindenképpen vegyük meg ezeket, de sokaktól azt hallom, hogy "Régen ilyenek nem voltak és akkor is megvoltunk Nélküle" Most akkor vegyem vagy ne vegyem????

2014. jún. 26. 10:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a hasznos. Nekem a mellszívó a legjobb barátom volt az első 4-5 hónapban, mert sok tejem is volt, csomósodott a mellem, meg is őrültem volna, ha nem tudom kiszedni. Tettem el tejet, ha mentünk valahová vittem magammal, és nem kellett nyilvánosan szoptatnom. Nekem hasznos barát lett. Cumimelegítőnk nincs. Erről nem tudok neked írni. A mellszívóm nem elektromos, hanem kézi, Aventes.
2014. jún. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem a mellszívó nagyon jól jött, de ugye nem mindenki használja.

A cumimelegítő meg soha nem kellett...


Szerintem az elektromos kütyük többségét felesleges előre beszerezni, mert ha nem kell, tényleg csak pénzkidobás.

Ha meg úgy érzed mégis kell, alapvetően hamar be lehet szerezni már bárhonnan, gyorsan, a baba születése után.

2014. jún. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
a mellszivot nekem is jol jött! mivel nem tudott szopizni a kisfiam (még cumisüvegböl is alig sikeredett neki..) igy fejtem a tejet napi 8szor. ez egy kézi mellszivoval kb napi 8szor 40-50 perc lett volna..mellszivoval (kétfejessel) 15-20 perc volt. hálát adtam az égnek, hogy nálunk lehet ilyet bérelni, ingyen.
2014. jún. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Régen kézzel fejtek, ma van mellszívó!

Igen, meg lehet nélküle lenni, de kézzel 1 óra mire lefejsz a két mellem, nagyon fáj a kezem utánna, s ezt napi 5x kell csinálni, vagy ott a gép, ami dolgozik helyetted, fele annyi idő, és nem kapsz ínhüvely gyulladást.

A mellszívó nagyon jó dolog.

Mikrós sterilizáló! Megint csak egy szuper találmány!

Forraltam a cumisüvegeket, fél óra rámegy, hát mindd matt lett, mindig rajta maradt a vízkő, megégettem magam. A mikrós 5 perc alatt kész!

2014. jún. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ami nagyon bejött: mellszívó, mikrós sterilizáló, bébiőr és légzésfigyelő (nagy lakás, baba külön szobában). én használtam bébiétel melegítőt is, de azt meg lehet oldani sima lábosban is.
2014. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mellszívó, sterilizáló egy áldás. Cumisüveg melegítőt ráérsz venni, ha tápszeres lesz a gyereked. Nekem mindkettő anyatejes volt, később vettünk csak, bébiételt melegíteni, nyaralásoknál jól jött.
2014. jún. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Elsövel kevesebb cuccot vettem en is aztan szegeny ferjem ment bimbovedöert meg bimbokremert a Bremdonba, stb...:) most mar tudom mi az ami hasznos es mi nem... Az elektromos sterilizalo egy isteni talalmany! Vizforralo!(babaviz helyett felforralsz 1-2 liter vizet, lehütöd aztan atöntöd egy flakonba, mi ebböl csinaltuk a tapszert) elektromos mellszivo(Avent kezi nagy kaki volt... Medela Swing... Szinten nagy koponya volt a feltalaloja!):) vagy 2 db 150 ml-es cumisüveg, Aventes poharak(mi pl nyaron gyümölcsöket pepesitettünk es ezekben lefagyasztottuk, hogy télen mikor megkezdjük a hozzataplalast legyen:)) a bebietel melegitö is jo mert pl a hütött/fagyasztott anyatejet nem lehet mikrozni, de ebben testhömersekletüre fel tudod melegiteni! Amugy a vizforralon kivül mindent teszen vettünk hasznaltan ezek közül.
2014. jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igazából azért is vagyok bizonytalan, mert a húgom akkor született amikor én 10 éves voltam, így elég szépen vissza tudok emlékezni rá, hogy a cumisüveget lábasban melegítettük Neki, az orrszívónk hagyományos kézi volt, a mellszívóra náluk nem volt szükség mert édesanyámnak elapadt a teje, de ezekkel az egyszerű dolgokkal elvoltak. Anyósom szintén a sima kis kézi orrszívóra és a lábasra esküszik a mellszívóról pedig azt mondja felesleges kacat, Neki mindhárom gyerekénél volt teje és a saját kezével fejte, de szerinte ha mégis kellene majd a szülés után veszünk. Viszont az anyukámnál és anyósomnál fiatalabbak nagyrésze esküszik ezekre a kütyükre, vagy épp úgy gondolják nem árt ha van. És akkor itt van az, hogy első babámat várom, holnap töltöm a 32hetet és lépek át a 33.-ba, és még mindig itt toporgok, hogy mit is csináljak.
2014. jún. 26. 23:16
 9/14 anonim ***** válasza:
azért mert régen nem volt áram, azért ma még örülünk és használjuk, nem???nem volt mellszívó...most van...miért ne könnyitenéd a saját dolgod???vagy eldobható pelust sem fogsz használni hanem tetrába fogod csomagolni a babát mint régen???eljutott a civilizációnk ide mellszívó és sterilizáló nélkül is...de ha most van lehetőség jobbra, időtakarékosabb megoldásra miért ne?mert nagyanyámnak nem volt?pfff...kérj szoptatasi tanácsokat a nagyitol, de ne a mostani használati tárgyakrol, amikről semmit sem tud...akkor ennyi erővel mossak a patakban, mert anno mosógép sem volt?döntsd el hogy mit szeretnél, minek kérted a véleményünket ha utána azzal jössz h anyud meg mamid ezek nélkül is megvoltak, feleslegesek....
2014. jún. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez sajna nem az a téma, amit a leendő nagyszülőknek meg kellene szakérteniük. Majd próbáld ki, hogy a kézi orrszívó meg a porszívós között milyen különbség van. Főleg ha majd két gyereked lesz. Esténként csak cseréled a fejet az orrszívón meg a gyereket a lábad alatt és 5 perc alatt készen vannak.

A mikrós sterilizálót én se gondoltam, hogy ilyen jó. Nincs lábas, nem borítod magadra a vizet félálomban, berakod a mikróba, aztán majd kiveszed, ha odaérsz megint. A mellszívó: szaporító fejést kellett csinálnom rendszeresen a nagyobbik gyereknél. Azt kézzel sose tudtam volna.

Gondold át, hogy neked mire lehet szükséged és úgy dönts. Megsúgom: a hozzátáplálást is egy ilyen téma lesz val.szeg, amiben nem biztos, hogy egyet fogtok érteni.

2014. jún. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!