Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az volna a kérdésem, mi a...

ReniAdam kérdése:

Az volna a kérdésem, mi a véleményetek a mellszívóról, a cumimelegítőről és hasonló elektromos készülékekről a kelengye listán?

Figyelt kérdés
Néhányan azt mondják, mindenképpen vegyük meg ezeket, de sokaktól azt hallom, hogy "Régen ilyenek nem voltak és akkor is megvoltunk Nélküle" Most akkor vegyem vagy ne vegyem????

2014. jún. 26. 10:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Persze, de régen biciklivel is el voltak az emberek, minek autó? Jó volt a jó hideg pince is, minek hűtő? Mostak kézzel dézsában, minek mosógép, pláne mosogatógép?

Igen, az életünk fele felesleges kacat. Mégis úgy gondolom, hogy azok a tárgyak, amik megkönnyítik a hétköznapokat, nem feleslegesek. Meg lehet oldani mindezek nélkül is. Persze. De miért ne használjuk őket, ha már vannak?

2014. jún. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja-ja, régen nem voltak, mégis felnőttek. Mint ahogy ha neked nem lenne, a te babád is felnőne, de! Ezek között a mai dolgok között, van egy csomó olyan dolog, ami valóban segítségül szolgál neked.
2014. jún. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ezt én is így gondolom. Igazából anyósomnak kissé érdekes a felfogása, ráadásul folyton beleszól, hogy mit vegyünk a babának, mit ne, meg hogy hogyan szoptassam majd, meg mit hogy csináljunk... NEm tudom hogy fogom viselni, hogy mindenbe beleszól...
2014. jún. 30. 11:55
 14/14 tesseract válasza:

Egy ismerősöm mondott jót arra, hogy miért kellenek ezek az ultramodern cuccok. "Nekem azért kell a mosogató gép, a mosó és szárítógép, hogy legyen időm a gyerekeimre és magamra." Ő két kamaszt nevel egyedül, és amikor kicsik voltak is egyedül nevelte őket, a kisebbik két éves korától, a nagyobb akkor volt 4. Szóval vannak olyan, az életet megkönnyítő, segítő eszközök, amik van, akinek feleslegesnek tűnnek, de vannak, akiknek + 1 órát is jelenthet a családdal. Szerintem magadban tisztázd az ár-érték arányt, hogy egy-egy dolog mennyibe kerül és mekkora haszna lesz.

Szintén első babám várom, de pl. mellszívót biztosan venni fogok, ha kell szaporításra, ha úgy alakul anyatej leadásra, vagy csak eltenni, ha utazni kell valahova és szűkösek a körülmények szoptatáshoz. Személy szerint elektromosat tervezek, de erre nekem rátesz a hipermobilitás (akarva akaratlanul is ki tud fordulni a csuklóm, ha picit megerőltetem, márpedig előre nem belátható, hogy mennyit kell majd fejegetni, ami így vagy úgy, de egy kézivel megterhelő), és a TOS, ami az előnytelen fej, nyak, hát, váll, kar, csukló és ujjtartás miatt még inkább felfokozza az ideggyulladásom. Ebből a szempontból nekem a másnak kicsinek tűnő munka is kemény kihívássá tud alakulni. Ha ez a kettő rajtam eluralkodik a sarokban fogok bőgni a fájdalomtól, és attól, hogy meg sem tudom mozdítani a babámat miattuk. Sajnos volt már rá precedens... A családomban ezekkel a "betegségekkel" még senki sem találkozott, így hidegen hagy az esetleges negatív véleményük, hiszen a babám és az én közérzetem ilyenkor a legfontosabb. Meg oldható minden ezek nélkül is, természetesen, de nem mindegy, hogy mennyi időt tudsz a babádra, és persze magadra is szánni. Ne feltétlen úgy tekints erre, mint nagyanyáink, felesleges kacat, hanem mint az életedet megkönnyítő lehetőség. Persze nem feltétlen lesz mindenre szükség, és ha szükséges maximum néhány nap alatt minden beszerezhető, akár internetről is, újonnan vagy akár használtan. De szerintem egy mellszívó alaposan meggondolandó, hogy beszerezd, még ha nem is a kórházi napokban lesz először szükséged rájuk, bár az sem kizárt.

2014. nov. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!