Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki figyel a kalória bevitelre? Mennyi a napi kcal keretetek? Mennyit gyarapodtatok?

Figyelt kérdés

2014. jún. 26. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia! En csak arra figyelek, h egeszsegesen probaljak taplalkozni. Szerencsere a gyorskajakat alapbol nem kivanom, hanem inkabb a sok zoldseget es ledus gyumolcsoket. Peksutit igyekszem reggel enni, meg inkabb barnakenyeret a feher helyett (a fehekenyeret nem is szeretem).


Kulonosebben nem vagyok kivanos, viszont rengeteg folyadekot iszom, ami kell is. En ikreket varok, ugyh a terhesseg jobban igenybe veszi a szervezetemet, de nem sokkal eszem tobbet, mint nem terhesen. A hasamon kivul mashova nem is hiztam.


Szoval probald meg anyarat kihasznalni es minel tobb gyumolcsot, zoldseget enni es sok folyadekot inni :)

2014. jún. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kaóriát hanem a szénhidrátot kell figyelni. Ezt sajnos soknak kell, akiknek a csala´dban van cukor probléma, vagy ö amguk terhességi cukorbetegségük lesz.
2014. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gratulàlok az ikrekhez!!!Szerencsère apszolutt nem kívánom az èdessègeket,ès nàllam a cukor/fehérliszt ki van zárva.Esetleg reggelire tea mellè 2 pirítós.Viszont ha nagyon megkivànnèk valami èdeset biztos nem sanyargatnàm magamat,megennèm,de nem vinnèm túlzásba.A gyümik,salik nagyon jòl esnek,minden nap eszem,nem is keveset :) Mielőtt valaki tàmadna,nem diètàzom,de próbàlok minnèl egèszsègesebben èlni.Szerintem a babànak se lenne jó ha nagyon elhíznèk,meg a párommal szemben sem lenne fer... Követem a kalóriàkat is mert ez màr belèm van kódolva olyan règóta csinàlom,csakhàt mindenki mást mond mennyit kell bevinnie egy kismamának.
2014. jún. 26. 13:49
 4/10 anonim ***** válasza:

Én sem a bevitt kalóriára, hanem a szénhidrátfogyasztásra próbálok odafigyelni. Sajnos nekem muszáj is, mert könnyen elmehet a vércukrom IR miatt. Ezen kívül a második terhességemet +6 kilóval kezdtem, az elsőhöz képest, és annál is 17 kilót híztam a végére.Most nem szeretnék ennyit hízni, mert nehezen viseltem a plusz terhet. Ez több kevesebb sikerrel megy is, és megpróbálok legalább minden másnap mozogni is egy-egy órát. Most 22 hetes vagyok és a kezdő súlyomnál 3 kilóval vagyok több.

(65-röl indultam, most 68 vagyok).

2014. jún. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

180 CH-s diétán voltam (napi 6 étkezésre felosztva) 13 kg-t híztam, 4 kilós baba lett, semmi felesleg nem volt rajtam, gyorsan elértem a régi súlyom, sőt, sajnos kevesebb lettem.

Ez nem ettől függ. A korábbi gyerekeimmel 20-22 kg-ot híztam, és abból is nagyon gyorsan visszafogytam szoptatás alatt. két éves a picim, 48 kg vagyok.

2014. jún. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerencsére nekem nincs terhességi cukrom,de ugye jobb vigyázni,mert az kèsöbb is kialakulhat.Sajnos én olyan alkat vagyok aki könnyen hízik,viszont nagyon nehèz megazabadulnom a felszedett kilòktòl...Mindig is tennem kellett érte hogy jò alakom legyen,ezért is fèlek most attól,hogy bàlna leszek,mert tudom,hogy rólam nem fognak leperegni a feles kilók.Ès igen is amondó vagyok hogy egy nőnek akkor sem kell elhagynia magàt ha anya lesz,ez nem lehet kifogás...
2014. jún. 26. 13:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Csináld a terhességi cukor diétát. Nekem az volt minimálisat híztam (3kg)

Szerintem nyugodtan csinálhatod nem cukrosként is. Ráadásul úgy tényleg egészséges kajákat fogsz enni.

2014. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
3 kg-t híztàl? Wow,hát az nem semmi,én szerintem min 10et fogok az biztos a maximumra meg gondolni se merek :)
2014. jún. 26. 14:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Elso vagyok, az ikrekkel :) Eloszor is koszi a gratulaciot! :)


Azzal egyetertek, h oda kell figyelni a taplalkozasra, plane, ha vki kivanosabb a kelletenel. Nem kell mertektelenul zabalni a terhessegre hivatkozva, m a babanak sem jo tenyleg, ha vki tulsagosan elhizik.


Egyebkent en azt vettem eszre, h a szervezet vhogy elveszi azt, ami kell neki, meg a babanak. En pl a terhesseg elott nagyon edesszaju voltam, siman kepes voltam kiskanallal egy fel uveg nutellat betolni egy film alatt, vagy akar egy nagy tabla csokit. Eleg sokszor ettem Mekiben is, vagy mas egeszsegtelen gyorskajaldaban. Amiota viszont terhes vagyok, ezeket egyaltalan nem kivanom, rajuk se birok nezni.


Felreeertes ne essek, a a csokit azert engedem meg magamnak, m nem terhesen nagyon sokat sportoltam kiskoromtol versenyszeruen, kesobb pedig heti 5-6 napot (futas, TRX, bikram joga stb), szoval nem vagyok elhizva egyaltalan, es az egeszseges taplalkozasra is azert odafigyelek, tehat nem szalad el velem a lo :) De teny, h terhesseg alatt lenyegesebben egeszsegesebb eteleket kivanok, mint elotte :)

2014. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Dettó ugyan így voltam a nutellàval!!! :) nekem règen voltak bűnözős napjaim,kb 2-3 hetente ès akkor benyomtam egy üveg nutellát,de volt olyan is hogy gyakrabban elcsàbultam ;) ha az édessèges részlegen sétálgattam szinte csorgott a nyàlam mindenért! :) most ez apszolutt nincs,elsétàlok a kekszek és csokikàk mellett hogy rájuk sem nézek,hihetetlen!
2014. jún. 26. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!