Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes epidurális érzéstelení...

ReniAdam kérdése:

Érdemes epidurális érzéstelenítést kérni?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy többet árt, mint használ, mert a mellékhatásai rosszabbak, mint a terhességi fájdalmak. Másoknak sokat segített. Mi az igazság? Vélemények?

2014. jún. 26. 19:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Ezek alapján úgy érzem hogy majd a szülés idején kiderül, hogy hogy hogyan bírom és majd a helyzet hozza a döntést. 😊
2014. jún. 26. 22:49
 12/15 anonim ***** válasza:
Én kértem az első szülésemnél 6 óra vajúdás után és egy megváltás volt! A katéter behelyezését nem is éreztem, másodjára sikerült amúgy, kb 7-8 fájás után jött az enyhülés. Végül császáros lettem a baba szívhangja miatt, és azt is meg tudták csinálni EDA-ban, sőt, utána még 2 napig kaptam bele fájdalomcsillapítót a hegem miatt. Mellékhatást nem tapasztaltam enyhe szédülésen kívül.
2014. jún. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta az orvosom, hogy ne döntsünk előre, majd ott kiderül, hogy mennyire gyorsan tágulok és, hogy mennyire bírom a fájdalmat. Ha ő úgy látja, hogy elhúzódik és én is nehezen viselem, akkor javasolni fogja. Ha pár órán belül baba lesz, akkor nem. Az aneszthes orvos szintén azt mondta, hogy nagyon ritkán vannak mellékhatások és ne gondoljak semmi komolyra. Max egy kis szédülés, hányinger, fejfájás, de nem jellemző. Valamint nem mindegy, hogy mikor szúrnak és az sem, hogy hová adják, jól adják-e be. Ezért csinálhatják elvileg most már csak ők, vagy nagyon kevés nőgyógyász még a régi időkből, akik értenek is hozzá. Az én nőgyogyim tud szúrni. Sajna, nem mindegyik...
2014. jún. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Èn a vége felè màr majdnem kèrtem, de azt mondtàk most màr minek, itt vagyunk a vègèn, most màr lehet nyomni :) a kitolàsnàl szerintem nagyon jò, hogy fàjt, a fàjàsba szinte jò èrzès minden eröddel belenyomni, de tènyleg!
2014. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
31%
Itt is csak a lepontozás megy úgylátom!!Szép remélem.... inkább le se írom...
2014. jún. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!