Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elhiszitek, hogy egy nő...

Elhiszitek, hogy egy nő tényleg nem veszi észre, hogy terhes, egészen a szülésig?

Figyelt kérdés
Amikor a babám született,volt a szobában egy anyuka,aki azt mesélte,hogy ő nem tudta,hogy terhes.Amikor megindult a szülés,előtte azt hitte szorulása van,vett be hashajtót,és majdnem a wc-n szült meg,közben érezte,hogy talán mégse szorulás,és mentőt hívtak. Ők mondták neki,hogy ez szülés. Rohantak vele a kórházba,végül egészséges babája lett. Állítólag a magzatmozgást sem vette észre,azt hitte hogy epegörcsei vannak. Mivel máskor is volt összevissza a ciklusa,azon se csodálkozott,hogy nem menstruál. Hízott kb 8kilót,de csak sima hízásnak gondolta. Nekem ez olyan hihetetlen történet.

2014. júl. 1. 14:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
lsd. TLC: Nem tudtam hogy terhes vagyok c. műsor
2014. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ismerőseim között volt nem egy, aki nem vette észre a 3. - 4. hónapig, ahogy ők elmondták, úgy még belefér (nem menstruált évek óta, orvos szerint meddő volt, a másiknak spirál mellett lett és az első 3 hónapban végig megvolt neki, a harmadik azt hitte, hogy menopauza és hogy emésztési zavarok miatt hány folyamatosan), de hogy egészen a szülésig ne vegye észre valaki és még csak ne is gyanakodjon, az nekem is kicsit fura - holott az első válaszoló által említett TLC műsor, meg a bulvárújságok tele vannak ilyen esetekkel. Nem tudom, mit gondoljak... Kíváncsian várom a többiek véleményét!

8 hkm

2014. júl. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Sokminden oka lehet, hogy valaki nem veszi észre sokáig, hogy terhes. De azt egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy valaki ne érezze, hogy mozog a pocakjában egy 3-3,5 kilós baba. És, ha vékonyabb testalkatú az illető, valamekkora kis pocakja kell, hogy legyen, mert bennem pl 3,5 kg-s gyerek nem férne el úgy, hogy nincs hasam, mert akkor már a hátam kerekedne és belső szerveknek is el kell valahol férni. És még csak nádszál vékony se vagyok.
2014. júl. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Ehhez olyan mértékű igénytelenség kell és a saját testünk nem ismerete és figyelembe nem vétele, amit nem tudok elképzelni normális felnőtt embernél. Úgy, hogy nekem is rendszertelen a mensim, nem tudom elképzelni, hogy ne gyanakodnék hónapokig. Ez nem érdekes és különleges sztori, hanem inkább szomorú és nagyon komoly dolgot mond el az adott nőről.
2014. júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
én csak olyanról hallottam aki 3 hónapig nem vette észre. Ha nagyon nagy darab esetleg 5-6. hónapig el tudom képzelni de hát már azt is nehezen
2014. júl. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én védőnőnek taulok és pszichológia órán szó esett erről is. A tanárnőnk egy katona nőről mesélt, aki tudat alatt teljesen elutasította,h babát vár, a karrierje miatt nem is akart gyereket. A tanárnő szerint ilyenkor a baba érzi, h az anya nem akarja, nem is igazán mozog, nem is ad magáról jelet, a nőknek ilyenkor sokszor meg is jön végig a mensijük és állítólag a pocak se kerekedig igazán. Ez a katona nő is a kórházban szüléskor tudta meg, h babája lesz (a környezete se vette észre). Szerintem valahol legbelül az ilyen nők tudják, h terhesek és valami hihetetlen mértékben képes az elméjük hárítani, vagy bemagyarázzák maguknak, h még sincs baba. Ez szerintem attól lehet, h félnek a felelősségtől, nem akarjár a babát, így tudomást se vesznek róla, mintha nem is létezne, mert akkor nincs is... Minden esetre nagyon érdekes ez nekem is. Én is babát várok, 24 hetesen sokszor úgy érzem, h a pindurim mindjárt kiugrik belőlem, eddig el se tudtam képzelni, h egy ilyen kis csöppség mekkora erővel képes anyuciba rugni :). El sem tudom képzelni, h mit élhet át az a nő, aki észre sem veszi a terhességét.
2014. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is szólva, hogy aki szülésig nem veszi észre - tegyük fel, hogy mégis van ilyen - hogy készül fel az anyaságra? Én már kettőt szültem, és kellett az az idő, amíg várandós voltam, hogy testiekben - lelkiekben felkészüljek az érkezésükre. El sem tudom képzelni, hogy egyszer csak minden előzmény nélkül ott egy baba! Sokkoló élmény lenne!
2014. júl. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hat en nem vagyok vekony, de elsö babát mar 26. Heten ereztem, most a 2.-at a 18. Hettöl a mellsö fali lepeny miatt... Nem lehet a magzatmozgast semmihez sem hasonlitani mint ami! Nekem ne mondja mar senki hogy ha most 23 hetesen szetrugdossa a hasam a baby akkor ezt el lehet odazni a 37-40. Hetig anelkül h eszrevenné... Olyan tenyleg van h pici a pocakja vkinek de azert valamennyi van... Elsövel es most is a 20. Hettöl hatarozottan lathato a terhes pocak...
2014. júl. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
8-as vagyok... Elirtam: elsö babát mar. 16 hetesen eteztem:)
2014. júl. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért, ha megnézzük a TLC műsorait minden adás vége ugyan az; voltak árulkodó jelek, rendszertelen vérzés, pár kihagyott gyógyszer , hányinger, hizas stb. Csak nem vettek komolyan.

Az nem veszi észre, aki nem akarja..

2014. júl. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!