Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen szülés felkészítők vannak?

Milyen szülés felkészítők vannak?

Figyelt kérdés
Van olyan ahol nem kell fizetni? Hányadik héttől kell elkezdeni járni? Sokkal jobb egy olyan szülés ahol az anya szülésfelkészítőn vett részt?
2014. júl. 4. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
melyik varosbol vagy? Esetleg hany km-t tennel meg egy-egy felkeszito miatt? Igy hamarabb fogsz valaszt kapni, mert minden varosban mas van.
2014. júl. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne :) én budapesti vagyok.
2014. júl. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utána néztem a szülés felkészítőknek és rájöttem, hogy felesleges értelmetlen dolog. Már van egy gyerekem akkor a szülésnél a levegővétellel volt problémám és ezen szerintem sehol nem tudnak segíteni.
2014. júl. 6. 17:15
 4/6 anonim ***** válasza:

en jartam az elso babanal is es most is, nagyon elegedett voltam vele. Bar en Szlovakiarol vagyok.

megprobalom leirni hogyan tanultam en kismamatornan es nekem ez nagyon bevalt.

1.vajudas alatt(tehat fajas alatt): lassan kezded, mind a normalis legzes, orron be szájon ki. Lassan gyorsítod a tempot ahogy a fajas erosodik, de meg mindig orron be szajon ki, aztan a fajas tetopontjan, vagy amikor mar nem birod csaj szajon be-ki, aprokat, laposakat lelegezni. Aztan ha mulik el a fajas ujra lassitod a tempot es orron be szajon ki. Probald gyakorolni elore, ne ott kelljen ezen gondolkozni. Ha veletlenul zsibbadni kezdene a kezed, orrod korul, szad korul akkor satrat csinalsz a tenyereidbol es azon keresztul veszed a levegot. Nehany perc alatt igy elmulik a gorcs. Ha nem lelegzel rendesen a baba oxigenhianyos allapotba kerul, es leesik a szivhangja. Ezert soha ne fogd vissza a levegot.

2.kitolas alatt: nagylevegot veszel szajon at, osszeszoritod a szemed es a fejed megemelve megprobalod a mellkasodba nyomni. Kozben nem szabad kiengedni a levegot, sem hangot kiadni, igy a rekeszizom tud segiteni a kinyomasban, nem a tudore segit ra. Egy nyomas min.10 masodpercig tartson. Es vegbelre kell nyomni mintha kemeny szekletet nyomnal ki. egy fajas alatt legalabb 3-szor nyomj, de ha tart a fajas akkor negyedszer, otodszor is nyomj.

Azt hiszem ennyi, remelem ertheto, ha lenne kerdesed nyugodtan irj.

2014. júl. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
gondoltam hogy ennyit kéne csinálni akkor is mondták hogy úgy vegyem a levegőt de nem jött össze és szerintem most se fog menni. Csak a levegő vétellel volt gond
2014. júl. 7. 11:30
 6/6 anonim ***** válasza:
most gyakorolj amikor meg nem faj, mert ott mar nincs idod meg erod ezen agyalni. Nekem sikerult felideznem szules alatt, hogy hogyan is volt, nelkule en is el lettem volna veszve. Es ha jol lelegzel kevesbe erzed fajdalmasnak a fajast, kiprobaltam
2014. júl. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!