Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtti depresszió?

Anonim89 kérdése:

Szülés előtti depresszió?

Figyelt kérdés
28. hétben járok,idáig minden rendben volt velem,megvettük a babakocsit,kiságyat,festjük a szobát...de mostanra minden csak aggodalommal tölt el,úgy érzem mindenre egyedül maradtam.Állandóan sírok,folyton ideges vagyok,rendszeresen kemény a hasam,ettől még jobban ideges vagyok.Amint megtudtam hogy babát várok,rögtön letettem a cigit,de most bármennyire szégyellem,egyre gyakrabban rágyújtok,és gyűlölöm magam emiatt.Feszültséggel tölt el,hogy nemsokára szülök,és senkivel nem tudom megbeszélni.Rettegek tőle,hogy rossz anya leszek,ha ilyen érzések töltenek el már a terhesség alatt.Párom okozta a legnagyobb csalódást...!Eddig 12 órában dolgoztunk egy istállóban,lovak mellett,de mikor szóba jött a babavállalás,megegyeztünk,hogy milyen irányban változtatunk az életünkön...de semmit nem tett,semmin nem változtatott,sőt,minden csak rosszabb lett.Már úgy érzem,nem csak a munka,de minden és mindenki más fontosabb mint én és a gyerek,bárkivel szívesen elbeszélget,mindenki mással van ideje foglalkozni,de nem jut ideje rám,szinte csak este vagyunk kettesben,olyankor pedig inkább alszik.A hasamhoz nem nyúl magától,egyszer kértem nézze meg milyen mikor mocorog a fia...azóta semmi!Elmondtam neki,mit érzek,kértem foglalkozzon velem többet,de semmi,és az elmúlt hetekben már mindenen kiborulok,néha már talán túl is reagálok dolgokat,folyton veszekszünk és nem tudok lenyugodni.Érzett már hasonlót valaki?Ezek hormonális változások?Vagy inkább keressek fel egy pszihológust?Mit tegyek?:'(
2014. júl. 10. 19:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
41%
Bocs de szerintem ez hiszti nem depresszió.
2014. júl. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
56%
ez nem depi te hisztis vagy, és az aki cigarettázik 28 hetes terhesen felelőtlen és kétlem hogy jó anya lesz, de ne legyen igazam!
2014. júl. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
65%
Terhességben nincsenek jó vagy rossz érzések. :) Minden természetes és az egész palettát végigjárod a 9 hónap alatt. Ebben az esetben, ha a párod nem tud segíteni, keress fel egy szakembert.
2014. júl. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Hisztis vagy és akarat-gyönge. De van egy jó hírem: már nem kell attól félned, hogy rossz anya leszel, mert a dohányzás által már olyan borzasztó vagy, amilyen egy anya csak lehet (kérdem én, ha már megszületett a babád, és valamiért ideges leszel, akkor odamész hasba rúgod vagy beletömöd a cigit a szájába? Mert most sem teszel vele sokkal jobbat). A hisztisséged majd elmúlik, a gyöngeségért azonban tenni kell. Sajnos, a hozzád hasonló embereknek az megy a lehető legkevésbé. Szedd össze magad.
2014. júl. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

Istenem egy ilyen cigisnek gyermeket adsz, normális családba, normális nőknek meg nem! Nincs igazság a Földön!

Gratulálok szuper kismama és szuper anya vagy! Másnak is van szar élethelyzete a terhessége alatt mégsem dohányzik!!!!

2014. júl. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%
Teljesen együtt tudnék veled érezni, mert szar lehet, ha terhesen aggodalommal teli úgy érzed, hogy a párod nem áll melletted, nem vagytok neki fontosak és egyedül vagy. De a dohányzás nálam is kicsapta a biztosítékot! Kapd már össze magad ember, az a szerencsétlen baba teljesen rád van utalva, rajtad múlik az egészsége, te meg leszarod!!! Hogy fogsz a szemébe nézni, ha valami baja lesz??? Jobb esetben "csak" asztmás lesz, de lehet rosszabb is!!! Fogalmad sincs, mekkora ajándékot kaptál, nem tudod értékelni! Az eszem megáll, az ilyenek vígan szülik a gyerekeiket, én bezzeg vigyáztam, mindent betartottam, mégis ikreket vesztettem a 10. héten... ez ám az igazság :(
2014. júl. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

amikor egy nő terhes lesz, úgy érzi körülötte forog a világ, ez teljesen természetes amikor a felhőkben jár,ezt minden intelligensebb apajelöltnek tolerálnia kellene, illetve megadni a szeretetet a párjának.

a párod ezt nem tudja, hogy egy nőben milyen érzések vannak ilyenkor, de terhes kiskönyvek pedig foglalkoznak azzal is pár sort, hogy a férfi mit várhat a párjától és hogyan kell fogadnia, vagy felfognia.

a nőkben az elhatalmasodott szeretetvágy úgyis átmeneti, addig is úgy állhatna hozzá, ahogy illene.


elvileg amúgy a szülésre az apukákat is készíteni kell. de ez más téma

2014. júl. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
5,6:mi a francért jön ide,hogy kinek miért nem jön össze a gyerek?Nézzetek már magatokba,másnak lehet még attól baja,mert nektek fáj ez.
2014. júl. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
Én teljesen megértem az ő bajukhoz képest semmi amiért a kérdező mérgezi a gyerekét és hisztizik.
2014. júl. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Minden relatív.Az ő bajuk meg semmi ahhoz képest,hogy mondjuk egy anya ma tudja meg,hogy halálos beteg és nem tudja felnevelni a gyerekeit.Mégis számtalan kérdésnél ezt lehet olvasni,hogy mindenki baja eltörpül az ő bajuk mellett,meg az élet milyen igazságtalan.
2014. júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!