Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés előtti depresszió?

Anonim89 kérdése:

Szülés előtti depresszió?

Figyelt kérdés
28. hétben járok,idáig minden rendben volt velem,megvettük a babakocsit,kiságyat,festjük a szobát...de mostanra minden csak aggodalommal tölt el,úgy érzem mindenre egyedül maradtam.Állandóan sírok,folyton ideges vagyok,rendszeresen kemény a hasam,ettől még jobban ideges vagyok.Amint megtudtam hogy babát várok,rögtön letettem a cigit,de most bármennyire szégyellem,egyre gyakrabban rágyújtok,és gyűlölöm magam emiatt.Feszültséggel tölt el,hogy nemsokára szülök,és senkivel nem tudom megbeszélni.Rettegek tőle,hogy rossz anya leszek,ha ilyen érzések töltenek el már a terhesség alatt.Párom okozta a legnagyobb csalódást...!Eddig 12 órában dolgoztunk egy istállóban,lovak mellett,de mikor szóba jött a babavállalás,megegyeztünk,hogy milyen irányban változtatunk az életünkön...de semmit nem tett,semmin nem változtatott,sőt,minden csak rosszabb lett.Már úgy érzem,nem csak a munka,de minden és mindenki más fontosabb mint én és a gyerek,bárkivel szívesen elbeszélget,mindenki mással van ideje foglalkozni,de nem jut ideje rám,szinte csak este vagyunk kettesben,olyankor pedig inkább alszik.A hasamhoz nem nyúl magától,egyszer kértem nézze meg milyen mikor mocorog a fia...azóta semmi!Elmondtam neki,mit érzek,kértem foglalkozzon velem többet,de semmi,és az elmúlt hetekben már mindenen kiborulok,néha már talán túl is reagálok dolgokat,folyton veszekszünk és nem tudok lenyugodni.Érzett már hasonlót valaki?Ezek hormonális változások?Vagy inkább keressek fel egy pszihológust?Mit tegyek?:'(
2014. júl. 10. 19:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Inkább én haljak meg mint a gyerek. Normális férjet választottam apának így nélkülem boldog lehet, szóval nem nagyobb az sem.
2014. júl. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kinek mi.Számomra egy 1-2 éves gyerek mellett meghalni sokkal rosszabb,mint egy koraterhességes vetélés,ami után még bárhogy alakulhat az élet.De kinek mi.Ez csak egy példa volt,nyugodtan lehet más is.
2014. júl. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én írtam a 6-os választ. Egy szóval nem említettem meg azt, hogy másnak nem lehet nagyobb baja, vagy más baja eltörpül az enyém mellett. Tisztában vagyok vele, hogy sok rosszabb dolog van annál, amit én átéltem, rosszabb már megszületett gyereket elveszíteni, rosszabb a középidős vetélés stb.

De azon hadd akadjak már ki, hogy azért, mert a párja nem foglalkozik vele, mérgezi a gyerekét, és tönkreteszi a kicsi egészségét, amikor ő abban a szerencsés helyzetben van, hogy egy jó eséllyel egészséges gyereke születhetne. És igen, ilyenkor az van bennem, hogy ennek bezzeg megmarad, pedig szarik rá, kicsit sem becsüli meg, és ez rohadt igazságtalan.

2014. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Tudjátok...a cigivel kapcsolatban teljesen igazatok van!Erre nincs mentségem!De azt azért hozzá tenném,hogy itt nem napi doboz cigikről van szó,pusztán annyit mondtam,hogy van,hogy rágyujtok,mert olyan ideg és stressz van bennem ami szintén árthat a gyerekemnek.Helyette megteszem én...nem mentem magam,igazatok van.Viszont nem vagyok hisztis,sose voltam,sok mindent kibírtam,elvesztettem a szüleimet nincs senkim csak párom,és most teljesen el vagyok keseredve,mert úgy érzem nincs senkim.De tudod mit 6-os?Lehet szar embernek és szar anyának tartasz de én soha,ismételem SOHA nem kívánnék másnak olyat amin te átmentél,és főleg nem keverném ebbe bele Istent.Te se vagy jobb ember mint én,épp csak én letehetem és le is teszem a cigit,de Te mit fogsz tenni a keserűségeddel?
2014. júl. 11. 16:12
 15/18 anonim ***** válasza:

Én istent nem kevertem bele, mert nem hiszek istenben, az egy másik válaszoló volt. Azt se én mondtam, hogy szar anya vagy, egy másik hozzászólásban írták ezt, és azt se é mondtam, hogy hisztis vagy, azzal kezdtem a válaszomat, hogy amúgy együtt tudnék veled érezni, mert szar helyzetben vagy. Sőt, azt se kívántam, hogy éld át, amit én, csak annyit mondtam, hogy igazságtalan, hogy aki nem vigyáz, annál minden rendben van, aki vigyáz, mindenre odafigyel, az meg úgy jár, mint én. Nem azt mondtam, hogy most akkor veszítsd el te is a babádat, az ellenségemnek se kívánnám ezt, mert tudom milyen. Csak azt írtam, hogy szemétség, hogy nekem el kellett veszítenem mindkettőt, mikor én nem ártottam nekik semmivel. Kiforgatni azért nem kell a szavaimat.

És hogy mit kezdek a keserűségemmel? Nem tudom, remélem egyszer elmúlik, talán ha végre sikerült megint teherbe esnem, és ki is tudom hordani. Szerintem mindenkiben van/volt keserűség, aki átélte ezt, szerencsére te nem tudod, miről beszélek. De addig is, míg elmúlik, bármennyire nem akarom, kinyílik a bicska a zsebemben, ha azt látom, hogy valaki ennyire nem értékeli, hogy neki van lehetősége egészséges babát szülni. Tudod, aki veszített már el babát önhibáján kívül, vagy akinek nem sikerül évek óta, az kissé érzékenyen reagál arra, akinek van baba a hasában, csak nem becsüli meg.

2014. júl. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Megértelek,igazad van.

Az ami most velem történik,nem összemérhető azzal ami veled történt.De attól még rosszul vagyok én is,keresek egy kiutat,marcangolom magam nap mint nap.Akartam ezt a gyereket,de nem olyan körülmények között amikbe belekerültem.Most is akarom de félek.Rettegek nap mint nap.Ehhez kértem volna tanácsot,kerestem valakit aki érzett már hasonlót.Erre úgy beszélt itt velem majdnem mindenki mintha WC-be dobtam volna a csecsemőt.Rossz helyen keresgéltem.Remélem neked még sikerül az életben az amire vágysz.

2014. júl. 11. 20:32
 17/18 anonim ***** válasza:

Jezusom ezek a valaszok...nagyon sajnalom a tortenetet, de nem itt, nem masokon kell kielni a keseruseget!

Lehet nem egyeterteni, elitelni a kerdezot, de azert az emberi es normalis hangnemet intelligenciaval meg lehetne utni. Undorito..

Kerdezo!

Nem hisztis vagy, buliznak a hormonok!

Van baratnod, csaladban valaki, akinek kionthetned a szived? Utana konnyebb volna!

2014. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó kommentelőnek a hangnemet.

Nincs a közelemben senki,minden megmaradt családtagom és barátom Miskolcon van,most tervezek majd hazamenni pár napra.De azt hiszem sikerül majd megoldanom,a legtöbb embernek bármilyen hangnemet is ütött meg,abban igaza volt,hogy nagy ajándékot kaptam az élettől,illene megbecsülnöm.Bár ezek csak gondolatok,nem érzések,a stresszel nem tudom mit kezdek majd,de találok arra is megoldást.Köszönöm...!

2014. júl. 13. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!