Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti is megengedtek...

Kismamák, ti is megengedtek magatoknak néha-néha egy habzsolòs napot?

Figyelt kérdés
17 hetes 5 napos kismama vagyok,eddig 1 kg jött fel ràm,ùgy hogy nekem nem volt rosszullétes idöszakom.Nagyon vigyàzok az egèszsèges tàplàlkozàsra,lisztes ès cukros dolgokat nem eszem,nem sanyargatom magam de nem is viszem tulzàsba az evést.Mivel tegnap 90% ra a doki kislànyt mondott,aminek nagyon örülök,ùgy döntöttem,h ma egy laza napot tartok,pizza és fagyi lesz a vacsi,na meg màr benyomtam pàr èdessèget :) Szòval egy hònapban egy ilyen kilengès nem àrt a picinek,ugye?

2014. júl. 12. 11:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz szoptatni?
2014. júl. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
A melleimben nem fejlödtek ki a mirigyek,és ez àlltal terhesen sem indult volna be a tejtermelès.Ezért mikor ezt megtudtam meg is nagyobitattam a melleim,pedig az csak baba utàni terv volt...
2014. júl. 12. 14:21
 13/17 anonim ***** válasza:
Nyugodtan habzsolj,amit csak megkívánsz persze csak "józan ész határain belül" ! :) :) 18.hetes kismama vagyok és eddig 3kg-t híztam,én eszem cukros lisztes dolgokat,meg amit épp megkívánok de ésszel,és persze rengeteg vizet iszom napi 3-4 liter simán lemegy,van hogy egy jó pohár hideg vizet kivánok meg :)
2014. júl. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ööö...a mellnagyobbítás önmagában nem befolyásolja a szoptatást. Azt azért javasolják csak szülés utánra, mert hormonálisan is változnak a mellek a nők egy részénél.


Nekem egyébként terhességi cukor miatt 160 grammos Ch diétát kellett tartanom. 50 kg-ról indultam, 60-nal mentem szülni, itthon már megint 50 voltam (a kórházban nem mértem magam).

A hasizmom szétnyílt, emiatt a köldököm fölött egy arasznyi részen olyan, mintha zsírpárna lenne, de ott az izom lazasága látszik. Gyógytornázom rá, elvileg pár héten belül visszazárul (az egyenes hasizmok között keletkezett rés) és akkor tényleg olyan lesz a hasam, mint szülés előtt.

A baba most 8 hetes.


Szoptatni én sem szoptattam, bár nekem szülési komplikációk miatt nem lett tejem.

2014. júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Hàt a mai nap az katasztròfa lesz kalòriàk szempontjàbòl :D màr sok mindent benyomtam idö közben :D de este mèg a pizzàt bevàllalom a fagyi màr nem fog belèm fèrni :) na de ilyet többet nem csinàlok,màr büntudatom van!Holnap visszatèrek a szokàsos tàplàlkozàshoz és egy egéssznapos sètikàlàst is màr megbeszèltünk a pàrommal.Különben én is nagyon sokat iszom,igènylem a napi min 2 liter vizet,pedig màskor erölködtem hogy lemenjen minimum 1-1,5l .Utolsò vàlaszolò,neked elsö baba?tudod màr a nemèt?
2014. júl. 12. 16:35
 16/17 A kérdező kommentje:
Tudom hogy implanttal is lehet szoptatni,de baba elött betetetni mem a legjobb ötlet mert ha sok tejci van ès nagyot nönek a mellek akkor szoptatàs utàn mehetsz megint a kès alà...Nekem nem volt meg ez a kockàzat mivel az èn mellem nem fog nöni,ezèrt csinàltattam meg mèg baba elött.Az elözö kèrdèsem az utolsò elötti hozzàszôlònak ment :)
2014. júl. 12. 16:40
 17/17 A kérdező kommentje:
16:35ös a babàd gond nèlkül elfogadta a tàpot?nem volt semmi problèma?
2014. júl. 12. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!