Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16. hetes kismama vagyok és...

16. hetes kismama vagyok és nagyon megijedtem, mert duplájára dagadt a lábfejem (főleg a bal). Természetes ez?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szoktak a kismamák vizesedni, de ilyen korán és ennyire???

Eddig is volt (terhesség előtt), hogy főleg melegebb időben bedagadt a lábam, kezem, de ennyire még soha!!! Bele sem fér a papucsba a lábam!!! Mit tehetek?


2008. aug. 4. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Pihenj sokat felpocolt lábakkal,zuhanyoztasd a lábaidat sürün hidegvízzel(fokozatosan hüsd a vizet),igyál sok folyadékot,és legközelebbi vizsgálatnál emlísd meg az orvosnak.Lehet kapni kimondott kismamáknak készült krémet lábdagadás ellen probáld ki az hüsít is.
2008. aug. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem holnap reggel hívd fel az orvosod és kérdezz rá mi a teendő! Mérd meg a vérnyomásod ha teheted, ha magas az nem túl jó! Gondolom a vizesedés is alkati kérdés, azért jobb ha orvoshoz fordulsz!
2008. aug. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!!!

Megmértem a vérnyomásomat, az alacsony (91/68).

Remélem azért ez nem fog végigkísérni a terhesség alatt, mert így még menni is elég nehéz.

2008. aug. 4. 22:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy előtte is bedagadt a lábad...ebben a hőségben, terhesen pedig nem is csoda. Ezek szerint neked is hajlamod van rá (nekem is). Én minden este, lefekvéskor Sport krémmel masszíroztatom a lábam a párommal:), felpolcolva tartom a lábam, amikor ülök. Napközben, otthon, vizes ruhába tekerem a lábamat és ramofix harisnyát húzok rá, hogy ne essen le mozgás közben, ezt gyakran váltogatom. Próbálj egy-egy tennivaló között félórát pihenni felpolcolt lábakkal.

Az étkezésre figyelj (só és fűszermentes ételek). A folyadékra is figyelni kell, legjobb a szénsavmentes ásványvíz és a (házilag gyártott) citromos víz, esetleg fele-fele arányban hígított gyümölcslé, jó sok jégkockával. A többi édesített üdítő csak sok felesleges kalóriát tartalmaz és szomjasabb lesz tőle az ember.

Kitartás!

2008. aug. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak szénsavmentes ásványvizet iszom, viszont abból nagyon sokat! Viszont a tekintetben, hogy mennyi az ideálig "ivás-mennyiség", elég eltérő véleményeket találtam a neten. Valahol azt írják sokat kell inni, valahol azt, hogy 2 litert. Hát én megiszom egy nap 3-4 litert.
2008. aug. 5. 08:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Utolsó válaszoló vagyok. Én is legalább 3 litert iszok napont. Igaz én előtte is sokat ittam, mindig szomjas vagyok. Szerintem minden embernél teljesen eltérő a folyadékmennyiség iránti igény. Amikor 21 hetesen először vizesedtem be nagyon durván, rámszóltak, hogy fogjam vissza magam, max. napi 1,5-2 litert ihatok. Ebben benne van a leves, gyümölcs. 1 hét után komoly fájdalmaim lettek, sürgősséggel orvos, UH. Kiderült, hogy nekem igenis muszály több folyadékot innom a megengedettnél, inkább dagadjon kezem-lábam, mert a vesém elkezdett pangani.

Ez persze csak az én történetem.

Szóval mégegyszer: kitartás és ha nyugtalan vagy, inkább beszélj az orvosoddal!

2008. aug. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Beszéltem az orvosommal és el kell mennem Tox-rutin vizsgálatra. Remélem minden rendben lesz.

2008. aug. 5. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!