Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért baj, ja terhesség alatt...

Miért baj, ja terhesség alatt a következőket fogyasztjuk? :szénsavas üdítő, fűszeres kaja, gyors kaja, energiaital,3 az 1-ben. És miért tilos kádban fürödni? (ha zárva vagy)?

Figyelt kérdés
2014. júl. 31. 10:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
25%
Nem tilos kadban furdeni.en megkerdeztem a szulesznotol.sot en kadba is vajudtam.szensavasat,fuszereset gondolom azert nem mert johet tole a sav.energiaital felporgeti a gyereket.es alapbol sem egeszseges.kicsit tulzasba viszik ezt a mit lehet mit nem dolgot.ami fontos h nyers hust,peneszes sajtot es mosatlan zoldseget gyumolcsot nem szabad.de azert mert toxoplazmat terjeszthetnek!
2014. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
52%
Nem tilos kádban fürödni ha zárva vagy ! Ha nem akarsz hiperaktív gyereket ne igy ál energiaitalt, napi 1 kàvé, kevés tea. Ezekben koffein van.na fűszeres kaja a terhesség vége felé be indíthatja a szülést, bár nekem nem segTett ... A gyors kajából meghizol, nagyon ha terhes vagy ha nem :D
2014. júl. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Terhesség alatt legalább ajánlott odafigyelni a táplálkozásra,ha már amúgy nem figyelünk,hogy a baba elég vitaminhoz és tápanyaghoz jusson,a felsoroltakban ezek nincsenek benne,és a koffein(energiaital,kávé) pedig nem ajánlott nagyobb mennyiségben. Kádban lehet fürödni,csak nem forró vízben,az vetélést okozhat.
2014. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm,mindenkitől azt hallottam,hogy kádban a terhesség elejétől nem lehet fürdeni,mert a méhszájon át a fürdővíz beszivárog a magzathoz.:) (védőnő mondta)

És attól,hogy az egyik nap zárva vagyok,a másik nap már lehetek nyitva,azt nem érzem meg...

Energiaitalt kb.havonta 1-szer szoktam 1-et elkortyolgatni,gyorskaját is ritkán eszek,inkább akkor,ha megyünk valahova,a szénsavas üdítőt nagyon szeretem,bár azt se iszok minden nap.:)

Én nem kávézok,a rendes kávét nem szeretem,de ezt a 3az1-bent nagyon,ha olyan hangulatom van,akkor van,hogy 3-at is megiszok.:(

Az nagyon sok???Mert a párom szerint az olyan,mint a víz,attól nem lesz baja a lurkónak,mert szinte nincs is benne koffein...

2014. júl. 31. 10:50
 5/21 A kérdező kommentje:

És a védőnőtől is kérdeztem a 3az1-bent,hogy azt ihatok-e,de tök mérges lett,csak rángatta a fejét,hogy abból se szabad még egy kortyot se,mert a koffein...

Ezekből,amiket felsoroltam,ezekre mind azt mondta,hogy egy kortyot se,meg egy falatot se,mert abszolút nem szabad,mert a baba látja a kárát.

Azt mondta,hogy csak vizet igyak,mert a málnába,meg üdítőbe sok a cukor,és kialakulhat a terhesség alatti cukorbetegség.

Ja,meg,hogy vegyszer közelébe se menjek,(pl.sósav,domestos,vízkőoldó),mert az is káros,valakit kérjek meg,hogy takarítson helyettem.

Szóval,mindentől eltiltott,hozzáteszem,nem újonc,tapasztalt védőnő...

Másnak is mondott ilyeneket?

2014. júl. 31. 10:56
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
Persze,hogy mondtak,az rajtad múlik,mit tartasz be.Én takarítottam,de maszkot tettem fel és gumikesztyűt használtam.Nyers hússal is vigyáztam és kerültem a lágy tojást és a penészes sajtot.A cukor és cukros ételek-italok fogyasztását is mértékkel tettem.Ő szólt,hogy mi az,ami veszélyes lehet,mi az,ami árthat,az én érdekem volt,hogy tudjam,rajtam állt,hogy mi az,amit betartok és mi az,amit nem.A te gyereked,neked kell eldöntened,hogy mit teszel vele,gondolom jót akarsz neki.
2014. júl. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
Szinte mindent szabad,de csak mértékkel.A kàvét alacsony vérnyomásos kismamàknak szokták is ajánlani.Én pl mindig nst előtt ittam egy pici főzött kávét hogy mozogjon a gyerek
2014. júl. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%
Én speciel kávéztam terhesség alatt, az én védőnőm szerint napi 2 presszókávé belefér. A szénsavas üdítőtől fepuffadhatsz, ami a gyereknek nem árt, csak neked kellemetlen, hiszen terhesség alatt az ember amúgy is hajlamos a puffadásra.
2014. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

hát nem irigyellek :)


Először is a kádban fürdés azért sem ajánlott az elején vetélést okozhat, a meleg víz vérbőséget okoz. a vége felé meg az esetleges fertőzések miatt, és a meleg víz ott is vérbőséget okoz, csak nem épp vetélést okoz hanem beindít(hat)ja a szülést. bár ezt a én sem értem. a szülésznő mondta, 38 hetes vagyok, ha görcsölni kezdek akkor a meleg zuhany segít, ha elmúlik a görcs akkor csak josló volt, ha nem akkor a szülés indult meg. ezt említettem a védőnőnek, ő erre meg azt mondta hogy nem ajánlja mert a meleg víztől beindulhat a szülés, még ha csak joslónak indult volna. tehát nem tudom, jah és mind a ketten tapasztaltak.

a szénsavas üdítőt, vizet, akár a kólát néhányan ajánlják is, főleg a hányingerre hajlamos vagy mert az nyugtatja a gyomrot, a vége fele meg majd nem akarsz inni, nekem olyan savat csinál, imádom a kólát, ha elmegyek itthonról, pl dokihoz akkor szoktam venni egy fél litert, az nagyjából fent tartja a cukrom, nem gyengülök el, és egész nap szenvedek és kapkodom a renniet. :)


a gyors kaja, ugyan már...én is szoktam hamburgert enni, jó nem mekiben, hanem van tőlünk nem messze egy hambis, isteni hamburgereket csinálnak, sok zöldséggel, vagy még pizzát is ettem...nem kell ennyire parázni.


a koffein meg olyan, hogy egyes vizsgálatokon kérik is hogy legyen ébren a gyerek, ugye uh-n sem gond ha fészkelődik, meg a vége fele ctg-re is jó ha úgy mész hogy azért aktív legyen a baba. a 3in1 nem tudom mennyi koffeint tartalmaz, de ha ennyire szereted esetleg tejjel higíthatod és 3 helyett csak 2igyál pl szendvics mellé és azért ne este, az legyen tényleg már a pihenésé. én terhesség előtt napi 2-4 adag kávét is ittam, főzött vagy 3in1 vagy energia italt is sokszor több dobozzal, cigi mellé, de cigi nélkül nem kell, tehát én talán a 38hét alatt 3x ittam kávét :) kettőt azt elején meg egyet minap ctg előtt.


a lényeg figyelj a vitaminokra is, mert a koffein azt hiszem gátolja a kálcium felszívódását. és ha a védőnő kérdezi vagy felvállalod a dolgot, vagy csak helyeslően bólogatsz, úgy sem tud mit tenni és utólag bizonyítani sem.

2014. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%

Terhesen napi 2 kv-t ittam, mert vérszegény vagyok es csak az tartott életben . 3az 1 bent nyugodtan ihatsz! Furodhetsz kádban, de inkább langyos vízben :)

A védőnőd kicsit túl reagálja a dolgokat. Nekem semmi ilyesmit nem mondott. Nyugi, ne cigizz ne igyàl alkoholos italt, viszont nekem javasoltak napi 1 dl vörösbort a verszegenysegre az kimondottan jo lett volna, csakhogy hànyingerem volt a gondolatától is :D ameddig nem folyik el a magzatvized addig nem tudsz olyan fertőzést kapni ami árt a babànak ott bent, mert a magzat burok védi ! Elnézést de hülye egy védőnőd van. 9 hónapos a babàm semmi baja . Sőt 3 napja elkezdett járni :) akkor csak nem olyan nagy baj A napi 2 kv es a kádban fürdés . 40+5 re született 3720gr 50 cm, természetes , spontán módon ! 40. Heten voltam 1 ujjnyi ra nyitva, de túl hordtam 5 napot :)

2014. júl. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!