Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért baj, ja terhesség alatt...

Miért baj, ja terhesség alatt a következőket fogyasztjuk? :szénsavas üdítő, fűszeres kaja, gyors kaja, energiaital,3 az 1-ben. És miért tilos kádban fürödni? (ha zárva vagy)?

Figyelt kérdés
2014. júl. 31. 10:32
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Akkor mégsem kell lemondanom mindenről.:)
2014. júl. 31. 11:43
 12/21 anonim ***** válasza:
40%
Én ezek közül mindet "űzöm" és az előző terhességem alatt sem volt másként. Nem vagyok egy paramami,de az energiaitallal nem kekeckednék,szerintem nem véletlenül van ráírva,hogy terhes nők ne fogyasszák. Ugyanez a kávén,alkoholon,más "élelmiszeren" nem szerepel,legalábbis én még nem láttam,ez azért elgondolkodtató.
2014. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
15%

Szénsavas üdítőt azért nem ajánlják,mert gyomorproblémákat okozhat kismamáknál,de ez sem törvényszerű.Sokaknak jó egy pohár kóla hányingerre,émelygésre.


Fűszeres kaja szülésmegindító lehet,mondjuk én azt sem tudom mit értenek fűszeres alatt.Mondjuk egy indiai ételt? Mert azért mi magyarok elég fűszeresen étkezünk.


Energia ital ló adag koffein azt megértem,de én napi 1-2 kávét ittam terhesen is,nekem kötelező volt,mert 80-as vérnyomásom volt.


Kádban nem fürödtem,de már bánom,semmi bajom nem lett volna.Ez sem olyan hogy egyik nap zárt vagy,másnap meg már totál nyitott.

2014. júl. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
57%

9-esnek,szerintem úgy értette a szülésznő,hogy langyos vízzel zuhanyozz le,ne forróval,és ha attól elmúlik a fájás,akkor jósló volt. A védőnőd meg szintén úgy értette,hogy ne forró vízzel zuhanyozz.

10-esnek,attól hogy nem folyt el a magzatvíz,még ártanak a fertőzések nyitott méhszájnál,pont azért mert fertőzés miatt megrepedhet a burok idő előtt,koraszülést okozva.

Kedves kérdező,szerintem ami az étkezést illeti,azért mértékkel ezek nem ártanak,írtad is hogy nem naponta eszel-iszol gyorskaját meg energiaitalt.Vannak dolgok,amiket én teljesen kerültem,pl a nyers hús,nyers tojás,penészes sajt. Egyébként lehetnek olyan ételek,amiket te magad sem fogsz kívánni,ha pl puffadást okoz vagy gyomorégést.

2014. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
50%

Szénsavas üdítők: Savat és puffadást okoznak.Idd nyugodtan,maximum hányni fogsz.

Gyors kaják: Erre igaz,ami általában az egészségtelen táplálkozásra,annyi különbséggel,hogy itt egy másik szervezetért is felelsz,nem csak a sajátodért.

Energia ital: Kb. annyira rossz,mint a dohányzás.Ez is az is legális.A többi rajtad múlik.

3 az 1-ben: Gyengébb,mint a kávé.Alacsony vérnyomásnál ajánlják,magasnál nem.Te tudod,hogy melyikbe tartozol.

Kádfürdő: Korai terhességnél a forró víz vetélést okozhat,utána fertőzést és szülést.Kinyílni egyik napról a másikra is lehet,sőt egyik óráról a másikra is.

2014. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
6%
Ez a védőnő egy kicsit túlbuzgó:))ennyir drasztikusan nem kell lemondani ezekről a dolgokró..a fűszeres a végen necces az igaz.az energiaital azt én se iszom cukros nagy adag koffein azt nem szabad egészségtelen!!viszont nekem is nagyon alacsony a vérnyomasom terhesség eleje óta nekem nehogy szabad kávéznom megbeszéltük a védőnővel,h kávézni fogok és persze sok folyadék..mert amúgy elajulok:))a kávét amugy se tiltják terhesség alatt!
2014. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
9%
Jó,de a nyílás is fokozatos 3000-ből lehet 3100-es ami mellett még mindig semmi baj nem lesz egy ülőfürdő esetén,de 3000-ből 1111-es nem igen lesz vagy ha mégis akkor lehet menni szülni,oly mindegy fürdik e vagy nem.Régen nem agyaltak ilyen hülyeségeken,mégis ellenállóbbak voltak az emberek.Soha életemben nem hallottam még olyat,hogy egy terhes nőnek baja lett volna az ülőfürdőtől.
2014. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
57%
Kösz 14es, azt hiszem 9es vagyok. meleg zuhany védőnő v szülésznő :)
2014. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Ditta323 ***** válasza:
12%

A te védőnőd sincs a helyzet magaslatán asszem.

Én ha nem ihatnék szénsavasat meghalnék /traubisoda azt bármikor bármilyen mennyiségben/, a fűszeres kaját is megeszem /mindíg is szerettem/. Terhességem elején mikor még nem tudtam a babóról addig forró vízben fürödtem, most már inkább langyos /kádban fürödve/. Energiaitalt néha néha (2-3 havonta felet, előtte napi 2 monster) most csak kávés tejet iszom.

Jah igen amitől sokan falramásznak mikor kimegyek a kertbe gyümölcsöt enni odaállok a fa alá és onnan eszem.

Sok dolog van amire azt mondják, hogy terhesen nem szabad, de én úgy vagyok vele, hogy régen nem tiltottak ennyi mindent és mégsem voltak problémák.

Vagy még ott van az alkohol, szülésznő barátnőmmel beszélgettünk, hogy terhesen nem szabad, de néha egy pohár /2dl/ sör nem árt, sőt... (jah hozzátéve az alkohol mentes sör is tartalmaz alkoholt, a kefír és a lekvár is).

Első terhességem és abszolute nem vagyok paramami.

34hkm.

2014. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Ja,azt én is hallottam,hogy napi 1 pohár bornak megfelelő mennyiségű alkohol nem árt,sőt,az alhasi görcsökre kifejezetten jótékony hatású.:)
2014. júl. 31. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!