Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy tűnik baba lesz. Mik azok...

Úgy tűnik baba lesz. Mik azok a dolgok, amikre feltétlenül oda kell figyeljek mostantól?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanra, hogy kerüljem a papagájokat, macskákat, sport hogyan menjen, stb. Tudtok ebben segíteni? Vagy tudtok egy jó oldalt, ami mindezeket leírja? Köszönöm!
2008. aug. 5. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Probálj minnél több zöldséget, gyümölcsöt enni, ha probléma mentes a terhesség sportolni is lehet, persze azért lassítani kell a tempón. Kerüld az olyan sportokat amik el-ill. leeséssel járnak, pl bicikli. Amúgy ha minden rendben van a terhesség nem betegség mindent lehet ugyanúgy, csak kicsit lassabb tempóban. Kerüld a fürdőzést, válaszd a zuhanyt, és legalábbis az első harmadban a strandolást is mellőzd a fertőzés veszélye miatt. Remélem kicsit tudtam segíteni.
2008. aug. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia ha megcsináltatod a toxoplazma vizsgálatot és az jó lesz akkor mehetsz pölö cicák közelébe.De nem ajánlatos.Az első 3 hónapban a sportolást is felejtsd el és majd csak a második trimeszter felénél térj vissza hozzá.Természetessen ez nem igaz akkor ha esetleg veszélyeztett terhes vagy mert akkor kerülnöd kell a sportot.Én most vagyok 38.hetes de az elején volt egy haematomám és nekem még a sexet is kerülni kellett.:D

De ha még vannak kérdéseid amikre nem kaptál választ akkor ott a babafalva.hu pölö.üdv és jó babavárást kívánom,hogy minden a legnagyobb rendben legyen.

2008. aug. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az is fontos hogy ne igyàl kàvét teàt,meg coca colaàt(tehàt semmi koffeinmenteset)persze az energia ital is kizàrva.

Ne fogyassz nyers hust,de ha sült akkor ne legyen tul füszeres.

dohànyzàs egyértelmüen no go!!!!!!!!!!!!

én is csak zuhanyzom,és nem veszek meleg fürdöt.

Biciklizni még biciklizek,de igazàbol ezt sem szabad,föleg ha veszélyeztetett terhességröl van szo.

a szàj illetve fog àpolàs most nagyon fontos!!!!!!!!


mindenképp moss fogat naponta többször(lehetöleg fluorid tartalmu fogkrémmel)és ha lehetöség adja szàjvizet is hasznàlj.mert ha nincs elég kalcium beviteled,akkor a babàd a fogaidbol fog venni,ami aztàn nem szép làtvàny!!

tehàt az is fontos hogy sok -sok tejet,tejterméket igyàl-egyél.

ha reggelente rosszul vagy,akkor mielött az àgybol kiszàllnàl ràgcsàlj pàr kekszet el.

rengeteg és mindenmennyiségü gyümölcsöt fogyassz(mindig jol megmosottat)

nekem van cicàm a lakàsban.nem kerülöm,de nem én cserélem az almot!

igazàbol akkor van a gond ha macska ürülékkel van kapcsolatod.de tesztet kérhetsz a 12. hétben.

sokat pihenj,de ne lustulj tulsàgosan el,mert a szülés idejére fontos az eröd

ne idegeskedj,kerülj minden stresszes helyzetet.

ne menj nyitott vizbe(to,medence stb)

igyàl rengeteg vizet,meg gyümölcslevet.

szedned kell a folsavat.

a doki majd ir elevitet is.

amugy meg ugyanugy élj mint ezelött(ne eröltesd magad)

ja és probàlj ne hason,meg hàton,hanem az oldaladon aludni!!!!!!!!!!!!!!!!!

2008. aug. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Az utolsó válasszal nem értek mindenben egyet. Miért ne ihatna az ember lánya terhesen colat, vagy kávét? Nekem direkt az orvos javasolta a napi egy kávét, mert nagyon alacsony a vérnyomásom, és jobb, mintha az ájulás környékezne egész nap, vagy a fejem fájdulna meg. A colat is lehet, persze nem mindennap, és nem több litert, de szerintem mértékkel mindent lehet, ami jól esik. Nem rosszabb a cola sem, mint a sok cukros lötty, amit gyümölcslé néven árulnak. A hason fekvésről meg annyit, hogy a terhesség korai szakában, abszolut semmi baj nem lehet belőle, később meg már amúgy sem fog tudni így aludni. Bár én 24 hetes vagyok, és félig hason fekve tudok csak aludni, és a babámnak is így jó, mert ha nem tetszik neki valamilyik póz, heves rugdalózásokba kezd. Nem tölthetjük a terhesség 9 hónapját sterill körülmények között, és ha nincs rá orvosi indok, nem is kell. Mindenki érzi mennyit bír vállalni, nem kell túl aggódni mindent. A többi részével a válasznak egyet értek. Mindenkinek boldog babavárást!
2008. aug. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát én sem értek egyet mert én pölö iszok kólát kávézni soha nem kávéztam ez van helyette.Semmi bajom nincsen.Meg a fürdést is lehet nyogodtan ugy értem ülve.Én veszélyeztett vagyok mégis lehet.viszont a biciklizéssel sokat ártasz.Jah és hason aludni is lehet a baba mindenért szól ha kell neki valami b

vagy ha nem jó neki valami.Én pölö 1 kg-ot híztam mert én akkor ettem ha éhes voltam és a babám 32.héten volt 3kg most 39.hétben vagyok.

2008. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

colat nem lehet inni.

hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

valahol igaz,hisz terhes oldalakon olvasni erröl cikkeket.

persze igyon mindenki nyugodtan,ha ugy érzi,ez jo.

én mindenesetre ovnàm a babàt.................

2008. aug. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!