Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Édesség? Helytelen táplálkozás?

Édesség? Helytelen táplálkozás?

Figyelt kérdés
Szeretném megkérdezni, hogy a túlzott édességbevitel a babára is "rakódik" vagy csak rám? Mindig is édesszájú voltam, de terhesség alatt ez rosszabb lett. Már a vége fele járok, de muszáj, hogy minden nap egyek valami édeset. Most eljutottam oda, hogy nem veszek külön csokit, reggelire eszek pékárut, napközben meg gyümölcsöt. De van, hogy nem kívánom a főtt ételt és szendvicset eszek. Terhesvitamint szedek, mert tudom, hogy nem megfelelő a táplálkozásom. Más is járt így vagy én vagyok ennyire akaratgyenge?
2014. aug. 11. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Én mindig is péksütis voltam, a kisfiammal első terhességem alatt zabáltam a péksütiket és csokikat, cukrokat. Szülés után ez elmaradt. Kisfiam 3850grammal született és 55centivel, szóval nem lett óriás gyerek ahhoz képest hogy mennyi mindent összeettem. Én is csak 9 kilót híztam pedig tényleg töménytelen mennyiségű édességet ettem meg a 9 hónap alatt.

Most a második terhességem alatt is nagyon kívánom az édességet és péksütit de most kevesebb lehetőségem van mindent összevenni magamnak, de így is sokat eszem. A súlyomon most jobban látszik de a babám normál méretű a pocakomban, szerintem ő sem lesz extra nagy baba.

2014. aug. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell lemondani az édes ízről, de a pékárut ki cserélni műzliszeletre, teljes kiörlésű zabkekszre, műzlire aszalt gyümölcsökkel, teljes kiörlésű pékáru lekvárral ilyemi. És gyümölcsök! Persze ha néha eszel pékárut az sem okoz gondot, csak azért mindennap nem kéne.

Az jó módszer, hogy egyszerűen ne legyen otthon csoki. (én is nagy csokis vagyok, de betárazok inkább gyümölcsökből és azt eszek, ha nasit kívánok)

A szendviccsel meg nincs baj. Az is lehet teljes értékű étel olykor, ha friss zöldséggel, tejtermékkel eszed. Ilyen melegben nem terhesen sem esik mindig jól a meleg főtt étel.

2014. aug. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!