Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mindenképpen kell...

Szerintetek mindenképpen kell terhesvitamint szedni? Ha igen, akkor melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
9 hetes vagyok, de eddig inkább gyümölcsöket ettem vitamin szempontból.
2010. jan. 16. 13:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell mindenképpen.

Én egy kicsit túlsúlyos vagyok, és azt mondta a dokim, hogy inkább ne szedjem. egyek sok friss gyümit, zöldséget. Eddig igy is tettem.

Most vagyok 31+2 hetes terhes és a babám jól van, mérete megfelelő, sőt kicsit nagyobb is a koránál.

De ha te kimondottan sovány vagy, akkor javasolnám neked. Nálam el tudott venni a tartalékaimból, de egy soványnál nem biztos hogy van.

Én ha szedtem volna biztos, hogy felváltva. Mert ha megnézed őket, mindegyikben másik dominál jobban. Akár hetente váltogatva.

Remélem segítettem.

2010. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is a 9 hétben vagyok de én szedem az Elevitet szerintem nagyon jo nem hiztam nem fogytam semmi mellékhatás ugymond emellett nagyon sok gyümölcsöt eszem .És persze folsavat is szedek.

Nagyon boldog babavárást és jo egészséget kivánok nektek!

2010. jan. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Normál testalkatú vagyok, de "gyógyszert" nem nagyon szeretnék szedni. A gyümölcsöket felváltva eszem, a húst egyáltalán nem kívánom, sőt, úgyhogy inkább zöldségeket szoktam enni, de lassan elkezdek nyers zöldségeket is rágcsálni. :)

Amikor megyek legközelebb a dokimhoz, kikérem az ő véleményét is. Köszönöm a segítséget. :)

2010. jan. 16. 13:34
 4/17 A kérdező kommentje:
Az elevit-ről rengeteg rosszat hallottam,úgyhogy ha el is kezdek valamit szedni, tuti nem ez lesz! Biztosan mindenkinél máshogy van.
2010. jan. 16. 13:37
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Akkor a Hipp Natalt épp Neked találták ki!98% természetes anyagból van!És segít a vitaminpótlásban a sok gyümi és zöldség mellé!!!!Én egyébként Elevitet szedek.De én is váltani akarok!Boldog babavárás!14 hetes kismama
2010. jan. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a femibiont ajánlanám!Szerintem nagyon jó!17 hetes kismama
2010. jan. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Eddig a hipp natal a meggyőző számomra. :) Hol lehet beszerezni?
2010. jan. 16. 14:01
 8/17 anonim ***** válasza:

A terhesvitaminról szinte minden orvos mást mond. Az én orvosom azt mondta, ne szedjem, inkább sok gyümölcs és zöldség. Terhesség elején Magne B6-ot és folsavat szedtem. Most egy vérszegényeknek való bogyót :)

De a neten sok nőgyógyász nyilatkozik úgy, hogy a szervezetnek igenis szüksége van a terhesvitaminra, mert abban minden létfontosságú vitamin benne van. Úgyhogy vettem egy doboz Gravidat ( ez magyar termék és kimondottan a magyar nők életviszonyaihoz alakították ki ), kedden megyek a 18 hetes UH-ra, meglátom mit mondanak. Ha pici a baba, akkor elkezdem szedni.


Az Elevitre sokan mondják hogy nem jó, mert sok benne az A vitamin, amiből ha sok van a szervezetben, nem tesz jót a babának. Tehát én a Gravidát javaslom.


Boldog babavárást!

2010. jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jobb volt a Gravida, mint az Elevit, az első babával pedig Maternát szedtem, az is jó volt.


Ha nem tudsz mindent étellel bevinni a szervezetedbe, amit kellene, akkor nem árt a vitamin, legalább 2 naponta. Nemcsak vitaminokat tartalmaznak, hanem ásványi anyagokat. Vagy próbálj meg még jobban odafigyelni az étkezéseidre, minél megfelelőbb legyen.

Folsav 12 hetes korig mindenképpen kellene pluszban, abból nem tudsz annyit enni, amennyire szükség lenne.

2010. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

mindenki más, úgyhogy nem akarlak meggyőzni.

én már a baba tervezésekor elkezdtem szedni a Gravidát.

amúgy ha nem is szedsz vitaminbogyót folsavat mindenképpen kellene. (sőt azt még a baba előtt)

2010. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!