Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mindenképpen kell...

Szerintetek mindenképpen kell terhesvitamint szedni? Ha igen, akkor melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés
9 hetes vagyok, de eddig inkább gyümölcsöket ettem vitamin szempontból.
2010. jan. 16. 13:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Én elevitet szedtem a terhesség alatt, és szedem most is, hogy szoptatok. Nem csak a vitaminok miatt, hanem leginkább a vas miatt.

Én nem híztam el tőle, összesen 13kgot híztam, ma már kevesebb vagyok, mint a terhesség előtt, a fiam pedig a kiírt napon született 2950grammal, úgyhogy ő sem lett "óriásbébi".

2010. jan. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
a terhesvitamin nem kötelező,ha sok vitamint fogyasztasz alapjában,.Viszont amit külön mindenképp szedned kell az a follsav.Az benn van a terhesvitaminban,de lehet kapni külön is.Azt hiszem néhány száz forint
2010. jan. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!13.42-es vagyok!DM-ben szokott lenni,de a gyógyszertárban is lehet kapni!Nem tudom mennyire néztél itt a neten utána,de ez egy gyümölcssűrítmény szerű ital!Nekem ízlett!Barátnőmnél kóstoltam!Van hozzá egy kis mérőpohár és azzal kell adagolni!Ha a természetes dolgok híve vagy,akkor próbáld ki!
2010. jan. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget! :)
2010. jan. 16. 16:26
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha nem akarsz hízni, de szeretnél minden vitamin félét eljuttatni a babádhoz, akkor vedd a Femibiont. Kicsit drágább de nagyon jó. Rengeteg folsavat tartalmaz ami nagyon kell. És ami még nagyon fontos, nem okoz székrekedést. Később te is megtudod ha eljön az ideje, hogy milyen sokat jelent ez!:)
2010. jan. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

En "egymas utan" szulok ket babat, mar tobb, mint ket eve folyamatosan szedek terhesvitamint (ugyanazt, de kulfoldi termek, nevet ezert nem irok). En hatranyat meg nem tapasztaltam, nincs tole szekrekedesem (a vastablettatol igen, ugyhogy a vasat potolom inkabb termeszetes anyagoktol), nem hizom tole (az elozo terhessegem alatt hiztam ugyan 25 kilot, de az tuti nem a vitamintol volt, mert elotte mar harom honapig szedtem a babatervezeskor es nem hiztam, szules utan is szedtem a szoptatas miatt, akkor meg a kezdosulyom ala fogytam, most a masodik babam lassan megszuletik es tiz kilo jott fel csak, szoval inkabb a hormonok es a falanksagom miatt jott fel eloszor 25 kg).

En is sok gyumolcsot es zoldseget eszem egyebkent, de ismerem az etkezesi szokasaimat, nem tudom tokeletesen osszevalogatni az eteleket. Van, hogy ket honapon at csak alma csuszik le gyumolcskent, majd a leveles salatat eszem egesz nap, most epp narancs-mandarin paros van. Vannak napok, hogy csak szenhidratot kivanok, volt ket honap, amikor szinte egyaltalan nem birtam hust lenyelni. Szoval hiaba a sok zoldseg, gyumolcs, ha egysikuan fogyasztom oket...

Ami meg nekem tetszik: a verkepem mindket terhesseg alatt tokeletes vegig, pedig a dokim szerint ha valaki ilyen kis korkulonbseggel vallal gyermeket, akkor a masodik terhessegre teljesen kiurul a szervezet es pocsek eredmenyek szoktak szuletni.

A babam nem lett oriasi (az elsorol tudok meg csak nyilatkozni). 3660 gramm. Ami nekem nem szamit nagynak, tekintve, hogy nagyon magas vagyok, a mi csaladunkban 4 kg korul szuletett mindenki.

A masodik babam varhato szuletesi sulyat is 3,5 kg korulire tippelik.

2010. jan. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Vettem Hipp Natalt, meg külön folsavat. Köszönöm a segítségeteket! :)
2010. jan. 17. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!