Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettegek hogy nem tudom...

Rettegek hogy nem tudom letenni a cigit?

Figyelt kérdés
Kérek szépen normális tanácsokat tapasztalatokat olyanoktól akik voltak már a helyzetemben. Nem vagyok szerintem erős dohányos, napi 10 szál kb, de én egyet sem szeretnék elszívni ha jön a baba. Már nem szedem a fogamzásgátlót úgyh bármikor érkezhet, de sajnos eddig nem tudtam letenni. És ettől tiszta ideg vagyok.
2014. szept. 7. 10:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Egyrészt, ha már beköltözi a baba sikerülni fog. Viszont ha még nem költözött be, az azért nagyon jó, mert használhatsz segédeszközöket. Én tettem már le előtt és terhesen is. Az előbbi volt könnyebb. Nekem a nikotinos tabi vált be. szal most még sok mindennel próbálkozhatsz, utána már csak az akaraterődben bízhatsz. Szurkolok!
2014. szept. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Ha van benned elég akarat és a gyerekedet fontosabbnak tartod a saját igényeidnél, vagyis az ő egészségét helyezed a saját igényeid elé, akkor megtudod majd, hogy terhes vagy és fogod és leteszed. Ennyi. És még hiányozni sem fog, mert nem azt nézed, hogy hú, nem gyújtottam rá, hanem örülsz, hogy babád lesz és tudod, hogy amit tennél, vagyis hogy rágyújtanál, azzal az ő egészségét, létét károsítanád meg. Ha ilyen tudattal vagy, akkor egyáltalán nem fog gondot jelenteni letenni.

Akinek ez gondot jelent, az meg gondolkozzon el, hogy ki a fontosabb? Ő vagy a gyerek...

2014. szept. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
Én is így voltam mint te. Pozitív teszt után azonnal abbahagytam a dohányzást. Addig nem tudtam letenni a cigit, amíg nem lett pozi a teszt. Nem volt meg a kellő késztetés.
2014. szept. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Tedd le előtte aztán utána próbálkozzatok,úgyis kell idő mire kiürül szervezetből a cigi meg a gyógyszer is.
2014. szept. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ebben reménykedem én is hogyha pozitív lesz a teszt akkor azonnal leteszem. Imádom a gyerekeket alapból is úgyh a sajátomért meg csak képes leszek rá. Nagyon bánom már h rászoktam, most ezen kell idegeskednem. Jobb lett volna soha hozzá sem nyúlni a cigihez. Több ismerősöm szívta terhesen, hát én nem akarom.
2014. szept. 7. 10:45
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Én ebbe nem hiszek, aki gyerek miatt le akarja tenni az előtte is letudja aki meg nem az terhesen sem. Első pár héten még nem is tudod, hogy terhes vagy akkor mégis cigiztél , aztán ezzel kb egész terhesség alatt mentegetheti magát az ember.
2014. szept. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
Én édessségfüggő voltam (vagyok). Egyszerűen meghalok az édesért, nem bírok ki egy napot se valami szénhidrát bomba nélkül. De terhességi cukros lettem. Onnantól kezdve grammra pontosan tartottam a diétát, és nem ettem semmi édességet. Cukrot, fehér liszteset nem láttam hónapokig. Nem gondoltam, hogy képes lehetek rá, de a gyerekemért az voltam. Az már más tészta, hogy miután megszületett szépen, lassan visszaszoktam az édességre, de a szoptatás alatt például meg tudtam állni, hogy ne egyek csokit, mert fájt tőle a fiam hasa. Szerintem neked is menni fog, le fogod tudni tenni a cigit.
2014. szept. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
7-es vagyok, azt elfelejtettem hozzátenni, hogy amiután terhes lettem, csökkentettem a cukorbevitelt, jóval kevesebb édességet ettem, de amíg ki nem derült, hogy cukros vagyok, addig nem száműztem teljesen az édességet. Csak azért írom le, mert félreérthető lett, amit írtam, nem zabáltam két pofára terhesen az édességet.
2014. szept. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ügyes vagy örülök hogy sikerült leállni az édességről, de szerintem az édesség és a cigaretta más. a nikotinfüggőség betegség. Próbálom én is csökkenteni a cigaretta mennyiségét, bár lehet hogy az sem tuti módszer. Valahogy le kell tenni az egészet és kész. de nem akar összejönni nekem az a "valahogy"
2014. szept. 7. 11:01
 10/15 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon jo azt olvasni, hogy mar a baba elott foglalkoztat a cigiletetel! :) Szerintem ne vard meg mig terhes leszel, mert nem garantalt hogy rosszulleteid lesznek es zavarni fog/nem kivanod majd, vagy "atkattan" rogton az agyad a babara! Azt tanacsolnam, hogy ne a cigi lerakasaban gondolkodj, hanem egeszseges eletmodban, aminek csak egy resze a dohanyzas elhagyasa (igy talan kevesbe nagy feladatnak tunhet a dolog). Ehhez ajanlom Allen Carr konyvet, nekem bevalt. A sport rengeteget segit a mereganyagok kiuriteseben, es persze altalanos jo kozerzetet ad. Emellett a sok viz es az egeszseges taplalkozas is jot tesz. Csinalhatsz baba elott tisztito kurat is(pl.majtisztitas). Kivanom hogy minden ugy, ahogy szeretned! Sok sikert! :)
2014. szept. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!