Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetes terhes vagyok,...

24 hetes terhes vagyok, ikrekkel. Tegnap megállapította a doki, hogy 1cm-rel rövidebb a méhnyak, fekvést javasolt. Kihúzható a terhesség minél tovább, ha más probléma nincs?

Figyelt kérdés
Annyira félek, tegnap este csak sírtam, ma már jobb, olyan korai ez még a doki szerint. Mindent megteszek, csak ne legyenek koraszülöttek. Nincs görcs, keményedés. Magnesolv-ot szedek, napi egyet. Jövő héten kontroll, ha rosszabb lesz befektet. Ugye nem törvényszerű, hogy innentől már rosszabb lesz, nyílik a méhszáj, annak ellenére, hogy fekszek?

2014. szept. 19. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 21. héten nyílt így ki, és 40+3-nál szültem, császárral, mert tovább, mint az az 1 cm, semmilyen hatásra nem tágultam. Nyilván mindenki más, de ha belőlem indulunk ki, nem törvényszerű, hogy tovább nyílsz. Feküdtem én is, otthon egyébként.
2014. szept. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, ez jó hír. viszont kicsit mozogni is kell, hogy a vérkeringés jó legyen, nem?

Szerencsés vagy, gratulálok!

2014. szept. 19. 11:35
 3/12 anonim ***** válasza:

Kihúzható, igen.

Ismerősnőm 20. hét után kórházban kellett, hog yfeküdjön ikrekkel, mert tényleg figyelni kellett rá és nem sokat járkálhatott, ennek egyéb következményei miatt is figyelni kellett. 35. héten szült teljesen egészséges babákat. Rengeteget olvasott és a gyerekek azóta már 20 évesek.

Pihenés, magnézium és jó orvos, aki figyel rád.

Egyébként gratulálok :)

2014. szept. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Azt nem írtam, hogy az ok valószínű az hogy az egyik baba nagyon lent van, annyira, hogy a buksija egy részét takarta a csont, így nem is tudta megmérni. Azt mondta még kimozdulhat onnan, most fejvégű mindkettő, de ez nem jelent végleges állapotot.
2014. szept. 19. 11:54
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem 20 hetesen kinyílt egy ujjnyira a külső, majd 26 hetesen a belő méhszáj is, végig feküdtem megemelt ágyvéggel, toltam a magnéziumot, a 38. héten szültem.
2014. szept. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem már 7 hetesem, az első vizsgálaton 2000 volt az értékem, majd 28 hetesen 2100, 35 hetesen feküdtem be 2110 volt és ennek ellenlre nem jöttek hamarabb. 39+6 hetesen volt terv. császár.
2014. okt. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Szép eredmény, gratulálok. Jól kihúztad, mennyire szigorúan feküdtél? Hány percekre keltél fel? Bárcsak én is így kihúznám....a kontrollon ugyanannyi maradt az értékem, jövő hét csüt. újabb kontroll. Remélem ugyanannyi, mert bizony fekszek....

2014. okt. 3. 11:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Semennyit nem fekdütem a 35. hétig, mert volt már akkor egy 2 éves lányom. Az az igazság, hogy nekem ezzel az értékkel nem volt semmi gondja a dokimnak. Neked is 2000 volt? Nekem az mondta, hogy akár alkati adottság is lehet és ameddig nem nyíkil a méhszájam semmi gond .
2014. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, kedves utolsó, 2000 volt nekem is. Holnap után kontroll, remélem maradt ennyi!
2014. okt. 7. 08:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ha van lehetőséged feküdni, akkor biztos nem lesz gond. NE gondolj semmi rosszra. Én mindig kitűztem magam elé egy "célt". A cél mindig az elkövetkező 4 hét volt.
2014. okt. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!