Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok. Mire számíthato...

Terhes vagyok. Mire számíthatok 17 évesen, ha megtartom a babát? Szüleim még nem tudják.

Figyelt kérdés
Nem tudom, jó-e a kategória. A válaszokat előre is köszönöm.
2014. szept. 23. 10:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi különösre. A sulit befejezed levelezőn, ha a barátod melletted van, akkor nem lesz gond. De ha nincs melletted, akkor is megoldod valahogy. Sok sikert.
2014. szept. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz?

Lesz egy pici bébid, akit a nap 24 órájában gondoznod kell, etetned, pelenkáznod és ehhez megvenned minden szükséges felszerelést.

2014. szept. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennyiből ezt nehéz megmondani. Lehetnek végletek is, ha az apja 28, eltart titeket, van segítséged, befejezed a sulit, egyetemre mész, boldogan éltek, stb. és lehet, hogy az apja lelép, a szüleid kivágnak az utcára, egy vas nélkül anyaotthonba kerülsz, utána meg a jó ég tudja. Szóval mesélj még, mert a korod csak egy dolog, a többin múlik az életetek. Egyedül nem fog menni, szerintem. Hogy mire számíthatsz? Szerintem szüleid kiakadnak, a srác, ha veled egyidős, bepánikol, az állambácsitól gyest kapsz és családi pótlékot. De lesz egy gyereked, aki felnéz rád, fenntartások nélkül. Csak mire felfogja, hogy mi is történt, addigra hozd rendbe a környezetét, hogy tényleg jogos legyen a tisztelete!
2014. szept. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy babàra :-)

Ha normàlis anya szeretnèl lenni talàn kevesebb szabadidõd lesz de beosztható, baràtok hàt bõven lesznek akik eltunnek....a pènzt jól be kell osztani, ès segítsèg nèlkül szinte lehetetlen kell egy úgymond keresõ fèl szerintem.

2014. szept. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
A szüleid még nem tudják? És a gyerek apja? Már biztos hogy terhes vagy?
2014. szept. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
arra hogy vége a gyerekkorodnak....
2014. szept. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

Az iskolát ugyanott folytatod, ahol most vagy. Ha komplokációmentes a terhességed, és nem megeröltető, bejárhatsz a szülésig ugyanúgy. A szülés után magántanulóként folytatod- ezt előre kérned kell az iskolaigazgatótól. Ilyenkor az általuk meghatározott rend szerint kell bejárnod és vizsgát tenned.

Amire számíthatsz a suliban: elkézelhető, hogy a tanárok, diákok, szülők nem szeretnének ott látni téged, nehogy rossz híre legyen az iskolának/ az osztálynak/ nehogy kedvet kapjanak más lányok is a gyermekvállaláshoz. (Ezek nem az én gondolataim!)

A szülőkkel azt kell megbeszélned, hogy mennyire tudnak ők támogatni téged lelkileg és anyagilag. Az is elképzelhető, hogy érettségi után el kell menned dolgozni, mert nem fogják tudni finanszírozni az újabb családtagot.

A kedveseddel azt kell megbeszélned, összeházasodjatok-e. Ha ezt megteszitek, nem a szülőké az anyagi teher, hanem a párodé. Ha 16 éves kor felett szülői engedéllyel lehet házasodni, és "nagykorúsítanak".

2014. szept. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ma reggel teszteltem, pozitív lett. A barátommal majd' egy év után, 2 hete szakítottunk. Ő 18 lesz novemberben, jövő ősszel megy egyetemre. Szüleimmel elég rossz a kapcsolatom, biztos vagyok benne, hogy arra próbálnának meg rábeszélni, hogy vetessem el. Én nem akarok abortuszt. Ha a pici úgy gondolta, hogy most kell jönnie, akkor had jőjjön. Én úgy érzem, hogy képes vagyok feláldozni bármit.
2014. szept. 23. 10:55
 9/21 A kérdező kommentje:
A gyors válaszokat pedig nagyon köszönöm.
2014. szept. 23. 10:58
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon gondold meg mit csinálsz főleg ha a szüleid nem segítenének a pároddal nem vagy együtt , nincs munkahelyed stb. én így biztos nem vállalnám de te tudod.

A semmire szülni?

Miből gondoltad eltartani azért egy gyerekre kell költeni.

Nagyon gondold meg hosszú távon hogyan fogod megoldani?

Ez felelőtlenség.

De a te dolgod én csak a véleményem mondtam nem rosszindulatból.

Sok sikert!

2014. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!