Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok. Mire számíthato...

Terhes vagyok. Mire számíthatok 17 évesen, ha megtartom a babát? Szüleim még nem tudják.

Figyelt kérdés
Nem tudom, jó-e a kategória. A válaszokat előre is köszönöm.
2014. szept. 23. 10:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%

Oké, hogy megoldásokat vázoltam, de ez így egészen más.

A fiú túl fiatal.

A fiúnak nincs jövedelme.

A fiúnak a jövőben sem lesz jövedelme.

A fiú éppen most szakította meg veled a kapcsolatot.

Nincs munkád.

Nincs érettségid sem, hogy elmehess dolgozni.

A szüleid pedig mindegy, mit mondanak (akár pozitívan is állhatnának a dologhoz, de nem valószínű), te szülsz, te nevelsz, te gondoskodsz róla még kb 18-23 évig legalább.


Mi áll a gyermekvállalás mellett a "szeretnémen" kívül?

2014. szept. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
39%
Az áll mellette, hogy ha nemi életet már tudott élni, akkor vállalja a következményeit nagyon helyesen. És a srác is vállalni fogja, mert vállalnia kell.
2014. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen háttérrel alaposan gondold át, mit csinálsz. Nagyszülők nincsenek esetleg, akik tudnak támogatni ha a szüleidre nem is számíthatsz? Egy pici baba piszok nagy teher anyagilag, a gyes pedig kb. pelusra sem elég. Beszéld meg a szüleiddel és a volt pároddal is a dolgot, aztán látod csak, hogy tudsz-e valakire támaszkodni.
2014. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, a szüleimmel elég viharos a kapcsolatom, de biztos vagyok benne, hogy a baba érkezése után -és talán már előtte is- támogatnának... amennyire tudnak. Nagyszüleimnek jóval nagyobb a jövedelmük (nyugdíj mellett dolgozik is nagyapám). Azt hiszem, rájuk is számíthatnék. Exemmel tartjuk, a kapcsolatot, bár ő még nem tudja, mi a helyzet... fogalmam sincs, hogyan reagálna. Ettől kicsit félek. De az ő szülei elég lelkiismeretesek -ellenben vele-, szóval szerintem tőlük is kapnék anyagi támogatást. Persze ezek csak feltételezések.

Azt hiszem, hogy sokkal jobban megviselne lelkileg, ha egy pici emberkezdemény életét venném el, mintsem mindent megpróbálva esélyt adjak neki az életre. Felelősnek érzem magam érte, hiszen az én hibámból -is- történt az, hogy ő elkezdett fejlődni bennem.

2014. szept. 23. 11:50
 15/21 anonim ***** válasza:
53%
Én csak támogatni tudlak nagylány. Nem dől össze a világ, régen is volt hogy teherbe estek és megtartották. Lehet hogy a gyereked sokra fogja vinni, Ő lehet a miniszterelnök is. A szüleid majd biztosan támogatnak, nagyszüleid is, anyósék is. Ne ijedj meg. Barátod is lesz majd, egy gyerek nem akadály.
2014. szept. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%

17evesen ha nem akarod,nem kell elvetetned.

gondold meg jol!! en 23leszek mikor megszuletik a kislanyom,van szakmam,erettsegim es egy megkezdett egyetemem. 2,es fel ev munkaviszony van mogottem,fogok kapni tgyast,gyedet,az eskuvom ket het mulva lesz es a parom rgyedul majdnem 200at keres,de ezt rengeteg munkaval teszi,kitartassal es mindketten!! szeretnenk a kisbabat!

az en leirt helyzetemben is vannak.ketseges gondolataim meg fogok tudni minden adni a babamnak?? nagyon gondold at. nrm javaslom az abortuszt,se azt ,hogy megtartsd inkabb mond el a szuleidnek es probalj meg beszelni hasonlo koru kismamakkal! :) sok sikert a donteshez.

27hkm

2014. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%

Mire számíthatsz!

Hát, sok jóra nem! A pasiddal szakítottál, jövedelmed nincs, lakásod sincs, tanulsz még és egy percet sem dolgoztál!

2014. szept. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!

Először is le a kalappal előtted, azért amit írtál, hogy felelősséggel tartozol a babáért. De a helyzettől függően, ne tekints rá egy elkövetett hibaként. :) Ha most akart jönni, akkor annak oka van!

Én 21 voltam amikor a lányomat szültem. Azon a nyáron fejeztem be az iskolát amikor teherbe estem (nem terveztük a babát)! Nem is tudtam róla, de a záróvizsgáimon már úgy jelentem meg, hogy a baba a pocakomban növekedett. :) Én sem dolgoztam előtte egy percet sem. Csak gyes-t kaptam. Igaz engem feleségül vett a párom, de nem volt több százezres keresete. Sőt felvettünk egy személyi kölcsönt, meg egy lakáshitelt is, mert az anyósoméknál éltünk és én nem akartam ott nevelni a gyereket! Így vagyunk "saját" házban. De a lányom soha semmiben nem szenvedett hiányt, sőt még elkényeztetni is sikerült, meg inkább magamnak nem vettem meg semmit, hogy neki minden legyen. Kaptunk sok szülői segítséget is.

Azóta már a második babánkat várjuk karácsonyra! Kell ennél szebb ajándék? :)

Szóval csak azt akarom az egészből kihozni, hogy ha úgy érzed meg tudod oldani és segíteni fognak, akkor vágj bele bátran! Én szorítok Neked! De mindenképpen beszélj a szüleiddel és volt pároddal, esetleg az ő szüleivel is.

2014. szept. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Felelősnek érzed magad-ez tök jó. De akkor miért azt várod hogy majd a szüleid, a nagyszüleid biztos adnak pénzt pelenkára. persze egy gyereket szeretni kell, de az édes kevés ahhoz hogy felnőjön.
2014. szept. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
83%

Én is drukkolok Nektek, mint itt sokan. Szerintem is egy ÉLET sokkal sokkal magasabb rendű érték, mint a mindennapi gondok. Most talán nem tudod befejeznia sulit, most babázol, pénzt keresel valamivel mellette, és pl. ha ovis lesz, tanulsz tovább...


Nekem fordítva alakult az életem, tanultam, dolgoztam, még többet tanultam, és most várok babát. Mire megszületik, 40 leszek... Mennyivel kevesebbet lehetek majd vele, mint Te a tiéddel...


Minden jót, légy jó anyukája a kicsidnek!

2014. szept. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!