Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet a picinek valami baja,...

Lehet a picinek valami baja, ha napi 2-3 szál cigit elszívok?

Figyelt kérdés
10 hetes terhes vagyok. a terhességem előtt erős dohányos voltam. még mindig kívánom.
2007. okt. 24. 14:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Én is dohányoztam, mondjuk nem voltam erős dohányos. Az orvosok at mondják jobb 1-2 szál cigi, mint a hiánya miatt kialakuló stressz, de én nem így gondolom. Nehéz, nem mondom, de ki lehet bírni. Mindig mikor rá akartam gyújtani, mondván, hogy 1 szál nem árthat, arra gondoltam, hogy a kisbabámat nem tudom megkérdezni. Ő tuti nem akar cigizni. Így nem tettem. Kevesebb oxigénhez jut stb. Ezer káros hatása van. Akkor inkább egy kis stressz, az elmúlik. Arról nem is beszélve, hogy 2-3 szálnak hol a vége?? Abból nincs leszokás! Kitartás, sok sikert!!! Egy már nem dohányos 24 hetes kismama:)
2007. okt. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egy biorezonanciás kezelésre, utána nem is fogod kívánni a cigit. (Nem tudom,hogy kismamák mehetnek-e rá, de nézz utána) Utána csak fél óránként egy pohár vizet kell innod, és már le is szoktál szenvedés nélkül. Én így szoktam le.


Ismertem olyan kismamát, aki 2-3 szálat elszívott naponta, és egészséges babája lett. Nem akarlak megijeszteni..de a cicigtől lehet koraszülőtt is, meg még sorolhatnám.. Az a 2-3 szál is sok egy terhesség alatt!

2007. okt. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal,ne dohányozz!

Mikor rágyújtanál egyél inkább egy almát és gondolj a picire.Őérte hozz áldozatot ha már magadért nem sikerült eddig!

Sok sikert és kitartást!

2007. okt. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nehéz lemondani a cigiről, én is dohányoztam, de szerencsére még a terhességem előtt sikerült leszokni. Nehéz, sokat lehet kínlódni miatta, (azért igazán csak az első hónap nehéz, utána már könnyebb), DE KIÉRT TENNÉD MEG, HA NEM A GYEREKEDÉRT? KIÉRT VÁLLALNÁD A NEHÉZSÉGEKET ÉS A KÍNLÓDÁST, HA KELL, HA NEM ÉRTE? Az, hogy mindent vállalnánk a gyerekeinkért, ne csak szöveg legyen! Nem szabad átfogalmazni úgy, hogy mindent, kivéve, ha nehéz! Igenis nehéz, de megéri!

Sok sikert és boldog babavárást!

2007. okt. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is dohányoztam de mikor megtudtam,hogy terhes vagyok mindent megtettem ami lehetséges próbáld ki a fahélyat az "egészet"és mikor úgy érzed, hogy rágyujtanál rágcsáld azt nekem bejött. Sok sikert!
2007. okt. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

A terhesség elött én is doha´nyoztam,de ahogyan kiderült,egy szálat sem szívtam el többé.Te is kibírnád,ha akarnád.Amior cigizel,a babád "nem vesz levegöt",mert ugye a reflex megvan,és gyakorol a mama hasa´ban.a dohányza´s koraszüle´st eedményezhet,és állt.kevesebb sújal is születnek babák.

27hetes kismama.

2007. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Hát én nem tudom ki hogy van vele de én még magamat sem mérgezném nem hogy azt a kis csöpséget a hasamban akinek ráadásul komoly baja is lehet tőle. És nem két-három szálat nem szabad de még egy felet sem. Sőt még a passzív dohányzás is ártalmas!
2007. okt. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
van egy ismerősöm 20ik hétre szülte a gyerekét,ugye persze,hogy elvesztette,nem tudták megmenteni.arról nem is beszélve,hogy fejlődési rendelleneséggei lehetnek.a nagymamám,aki napi 1 dobozt szívott el naponta abban az időben,ő letudott szokni a terhesség alatt,akkor te is,és a gyerekedért tegyél meg mindent amit lehet(ezt is).
2007. okt. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Csak azt tudom neked ezzel kapcsolatosan mondani ,hogy hagyd a fenébe azt a büdös cigit...

Lelkiismereted is sokkal nyugodtabb lesz ha megtudod állni a terhesség alatt a pöfékelést.

Gondolj csak bele mennyire fájna ha kiderülne,hogy ne adj Isten ezért lépne fel valami probléma.

Az hogy saját egészségeddel mit művelsz az egy egyéni történet,de te már felelős vagy a pocakodban növekvő emberkének az egészségéért és nincs jogod ezt elvenni tőle!Sok sikert a babádhoz!:)

2007. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Én erős dohányos voltam,napi másfél doboz cigarettát elszívtam,ezt 8 szálra tudtam csökkenteni, a családomban többen is erős dohányosok voltak,bánt a bűntudat,de nem tudom teljesen letenni én sem.Hazudni meg feleslegesen hazudnék magamnak és másoknak, hogy igen én nem szívom.

Mások is szívják és sajnos azok sem tudják letenni,van ilyen,24 hetes kismama vagyok és szerintem sokan küszködnek ilyen problémával.

2007. okt. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!