Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Problémás várandósságok és a...

Problémás várandósságok és a jelenlegi terhesség miatti "depresszióval" érdemes szerintetek pszichológushoz menni?

Figyelt kérdés
Harmadik babánkat várjuk. Az elsőnél is végig riogattak ezer vizsgálat volt de szerencsére azóta 6 èves makk egészséges. :) Az életem értelme, imádom! A második babánk elment 13 hetesen. :( Utána nagyon gyorsan sikerült teherbe esnem és most tartunk a 16.héten ismét egy csomó rossz eredménnyel. :( Pánikrohamaim vannak (ha ezek azok) hogy mi van ha baj lesz, ha tényleg beteg. Sokszor se a férjem se a gyerek nem mernek hozzám szólni annyira magam alatt vagyok. A férjem erőlteti a pszichológust. Szerintetek van értelme?
2014. okt. 18. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van, Ez nem természetes viselkedés.
2014. okt. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak azért ellenkezek mert engem egy pszichológus úgysem nyugtat meg. Csak az ha a kezemben tartom majd az egészséges kisbabánkat. Emiatt tartom feleslegesnek... Nem tudom miben tudna segíteni.
2014. okt. 18. 20:54
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Menjél el szakemberhez, mert jelenleg nem csak magadat "károsítod" ezekkel a problémákkal és nem csak a környezetedet teszed ki ennek és ezzel a kapcsolatodat is rontod esetleg velük, hanem a babára nézve se jó, hogy ennyire depis vagy. És most semmiképpen nem akartalak megbántani, vagy hibáztatni, nem a te hibád, de kérj segítséget, mert ebből a pár mondatból én azt mondom, hogy itt már nem elég a partner és a meglévő gyerek támogatása, neked szakember segítségére van szükség.

Sajnos én is két terhességet vesztettem el a két egészséges terhességem között, tudom, hogy milyen nehéz feldolgozni, de túl kell rajta lépni és a meglévő terhesség alatt sem szabad idegeskedni. Szerencsére nekem nem voltak/vannak rossz eredményeim a mostani és az első terhességemmel, de így is aggódtam 20-23 hetes terhességig. De azért nem ennyire. Én 12 hetesen vesztettem el a terhességeimet. 30+4 hkm.

2014. okt. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy nem teljesen normális dolog az hogy ennyire aggódok de szerintem a férjem sem támogat eléggé. Mintha ő sem merné beleélni magát abba, hogy rendben leszünk és ezért nem mer nyugtatni sem.

A fiammal pedig nem merjük megosztani a jó hírt nehogy megint át kelljen élnie hogy mégsem...

Ez is gyötör. Annyira szeretném ha tudná és együtt örülhetnénk. Szóval ezeken és a rossz vizsgálati eredményeinken nem tud segíteni a pszichológus szerintem... Van kivel megosztanom a félelmeimet egyébként de nem nyugtat meg ha beszélhetek róla.

2014. okt. 18. 22:04
 5/9 anonim ***** válasza:

És mégis mik azok a rossz eredmények?

Amúgy megértelek teljesen, szintén van egy öt éves gyermekem, aki előtt két vetélésem volt, az egyik kései volt, majdnem félidős.Szóval én is végig rettegtem vele a terhességet, de egészségesen született szerencsére.Már szeretnék neki tesót, de a rossz emlékek miatt nem merek belevágni.Én is félek hogy a terhesség alatt előjönnek a félelmek, aggódások, befordulok stb....De abban bízok hogy majd a fiam miatt nem így lesz.POZITÍV hozzáállás, gondolatok, nagyon-nagyon fontos.Ne a rosszra gondolj, hisz minden fejben dől el, én is tudom hogy így van.Nem lesz semmi baj, így kell hozzáállni, és akkor így is lesz, ne hagyd el magad, ha jön a rossz érzés, hessegesd el magadtól, legyél erős, hisz a gondolatiadat te irányítod!

2014. okt. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos 2 hét múlva amniocentézisre kell mennem több okból is. :(

Tényleg próbálok nagyon pozitívan állni a dologhoz és csak arra gondolni, hogy minden rendben lesz de a másik oldalon ott a félelem, hogy mi van ha mégsem. :/ Vagy bármi ezer más is közbe jöhet. Ezeken szoktam elgondolkozni és olyankor tényleg kétségbeesek. Jár az agyam... Ilyenkor van hogy valahogy nincs annyi türelmem a gyerekhez, az apjához. Nem tudok ott lenni agyilag ha ilyesmin jár az eszem.

2014. okt. 19. 09:47
 7/9 anonim ***** válasza:
A pszichoterápia nem arra való, hogy most megnyugtasson! Arra, hogy segítsen megérteni az érzelmeidet és újrastruktúrálni azokat. Más embert is érhet csapás, rossz élmény, de ennek az élménynek a feldolgozása nem mindegy. Nálad ez megy nehezen és okoz a normálisnál erősebb traumát. Ehhez kell a szakember. Hogy a negatív érzéseket és helyzeteket fel tudd dolgozni.
2014. okt. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is járok pszichológushoz.2 vetélésem volt,van egy 11 éves fiam.Jelenleg 33hetes vagyok.Sokszor szorongtam a terhesség alatt van hogy előjön főleg ha nem érzem a picikémet mozogni pedig tudom hogy ők sokat alszanak mégis nagyon megilyedek,olyankor próbálok megnyugodni és a pszichológus tanácsára nem rosszra gondolni.Van hogy nálam is elhatalmasodik ez az érzés.Nekem van szívhang hallgatom,de az utobbi időben már az sem nyugtatott meg a legnagyobb megnyugvást az okozza ha látom és érzem mozogni.Eddig minden nap ráhallgattam,de most már ott tartok hogy egy hete nem hallgatom nem stresszelem vele magam meg a babát se.Egyre inkább hiszem hogy minden rendben van és renben lesz!!!!
2014. nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ugyanígy vagyok én is!

Szívhang hallgatót is vettem már 8 hetesen :)

Már a 22.hétben járunk és talán most kezdek kicsit megnyugodni.

Lényeg, hogy voltam pszichológusnál de csak arra volt jó, hogy rájöjjek tényleg nem nekem való. Nem sikerült elengednem magam...

2014. nov. 25. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!