Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknél kicsi a korkülönbség,...

Akiknél kicsi a korkülönbség, azok hogy viselték a tesó emelgetését terhesen? Volt már olyan, hogy baj lett belőle?

Figyelt kérdés
Kevesebbet emelgetem, de bizonyos helyzeteket nem tudok elkerülni.
2010. jan. 24. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 10 hónapos volt, amikor terhes lettem. 13 kg volt már akkor. A nőgyógyászom azt mondta, hogy nyugodtan emelgethetem, ettől még nem lesz baj. A 34. héten kinyílt a méhszáj, de állítólag ilyenkor az már nem baj, és a doki szerint nem az emelgetéstől. Szerinte a derekamnak jobban árt, mint a méhszájnak, vagy a magzatnak. Most vagyok a 38. hétben. De már rettenetesen nehéz vele, mert szerintem látja, hogy milyen mozgássérült vagyok, és szándékosan ellenkezik, elszalad, elbújik pl. fürdés, pelenkázás, öltözködés előtt. Szóval emiatt már kezdem bánni, hogy nem vártunk többet. De egészségügyi bajom nem lett belőle.
2010. jan. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Hát igen, testileg az első, idegileg meg az utolsó hónapoktól félek :S

2010. jan. 24. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Batran mondhatom, hogy nalunk kicsi a korkulonbseg. A nagyobbik babam ho vegen lesz 14 honapos, en pedig holnap lepek a 37. hetbe a picibbel.

Az elso babam nehez is, nagy is, eleven is (mar tobb, mint 13 kg, hamar elindult, eros, egesz nap rohan, pakol, felfele maszik).

Szoval olyan hajtasban, rohanasban, emelesben telik a terhessegem, hogy ennyi erovel gyapotfoldon is dolgozhatnek, vagy mehetnek aratasbol szulni. Szepen fejlodik a pici uh szerint, sem beverzesem, sem egyeb gondom nem volt a terhesseg alatt, rendkivul fitt maradtam es mozgekony, csak most erzem, hogy lassulok es neha faj mar a derekam.

A mehszajammal kapcsolatosan a 30. heten megremisztett a doki, 2100-asnak titulalta, mondta, hogy probaljak pihenni, csak akkor emeljem a nagyobbikat, amikor muszaj (sokszor muszaj, hiszen meg o is baba). De kulonosebb veszely igy sem volt, hiszen sok kismama mar szinte ilyen mehszajjal kezdi a terhesseget. Par napja voltam ismet vizsgalva: a mehszaj allapota valtozatlan, a lepenyem kituno, a ctg fajasokat nem mutat, a baba meg mindig jol fejlodik, a verkepem tokeletes, szoval a doki szerint idealis terhessegem van annak ellenere, hogy ez nem arrol szol, hogy egesz nap magamra vigyazok.

Sok sikert es boldogsagot nektek is!

2010. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. jan. 24. 21:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is ettől tartok néha, 14 hós a lányom, 7 hetes vagyok és kicsit féltem is, de akkor az én 8200 grammos babám nem számít nagynak az előttem írtak között, viszont nagyon aktív csajszi. :-) Remélem minden rendben lesz veletek is és velünk is. Bocsi az off-ért.
2010. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Na ettől én is tartok kicsit, 7 hónapos a lányom és már nagyon gyúrunk a tesóra.

Mivel az első baba is lombikbaba, így előfordulhat, hogy a második is az lesz, anno nem emelhettem 2 kg-nál nehezebbet, hát nem tudom, hogy fogom csinálni.

Bocs, az offért.

2010. jan. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kicsi a korküli. Nekem 16 hetes terhesen volta elég erős görcseim, magnézium semmit se használt. Nekem is azt mondták hogy ne emeljem a nagyot ugye és hogy pihenjek...hát ez ugye lehetetlen volt örökmozgó 16 hós mellett...Ő nem nehéz (most 2 éves és 11 kiló kisfiú) de őt meg babakocsistul emelgettem a lépcsőn.

Segítségem nem volt, most sincs és a kisfiam meg nem értette volna hogy mégis miért nem emelem fel sose.

Nekem a 32.héttől nyilni kezdett a méhszáj ekkor volt 2100 majd ahogy ment előre a terhesség úgy egyre jobban nyílt. 37 hetesen már 2222 volt és mégis csak a 40.hétre szültem meg, viszont szinte alig volt fájásom és rekord gyorsan 50 perc alatt megszületett a 4400 grammos lányom:))

Szóval volt ennek előnye h hamarabb nyílni kezdtem.

A dokim szerint egyébként amúgy is normális hogy többedik terhességnél hamarabb nyilik a méhszáj és hogy 2222-vel is még vidáman elvoltam 3 hetet.

Egy hátránya volt, hogy nem lehetett onnantól semmi szex, de őszintén megmondva akkor már semmim se kívánta:))

2010. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia,én is egy 10hónapos,10kilós baba mellett estem újra teherbe.Most már 23 hetes vagyok.Én is nagyon tartottam az emelgetéstől,mondjuk én 5kiló felesleggel kezdtem a tesóval,amiből először fogytam 3at.Most vagyok +5kiló hízásnál,és elég nagy a hasam,ami gátol az emelésben.Nekem már a kezdetektől a farcsontom,medencém bánta az emelgetést.A fiam már jár,így nem egyszerű utolérni-de minden megoldható.A dokim annyit mondott,hogy amikor csak tudok pihenjek.Most az van,ha a gyerkőc du alszik,alszok vele én is.Abszolút nem érdekel,hogy ilyenkor tudnék kicsit pakolni utána....az megvár.Szerencsére a méhszáj eddig 3000,és a pocaklakó elég türelmes,és jól viseli a nagy testvérét :-)

ha nagyon érzem a hasam,akkor több magnéziumot veszek be.És nem mellékes,hogy én egyedül vagyok hétköznap a fiammal,mert apa csak 7végente jön haza.úgyhogy nálunk is muszáj az emelgetés

2010. jan. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!