Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma tudtam meg, hogy terhes...

Ma tudtam meg, hogy terhes vagyok. Nagyon megijedtem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma pozitívat teszteltem, 5 nap késés után, bár nem értem, hogy hogyan lehetek terhes úgy, hogy fogamzásgátlót használtam. 18 éves vagyok. Már beszéltem a párommal és az anyukámmal, mindketten támogatnak abban, hogy megtartsam a babát, de nagyon félek. Olyan, mintha nem is velem történne ez az egész, nem tűnik igazinak.

Hogyan nyugodjak meg? Bár nem terveztük, szeretni fogjuk ezt a babát a párommal. Már lassan 2 éve együtt vagyunk, nagyon szeretjük egymást.

Azt se tudom, hogy hol kezdjem el a felkészülést...

Mikor fog valóságosnak tűnni ez az egész?


2014. okt. 28. 15:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
48%
Szia. Nekem meg nincs babam csak tervezzuk es en nagyon sokat olvasgatok a temaban. En azt olvastam, hogy amikor mar erzed, hogy mozog, akkor lesz igazan valosagos. Nyugi biztosan imadni fogod! 18 evesen azert nem vagy veszesen fiatal. Ha anyud is tamogat a sulikat is be tudod fejezni. Parod is szeret, te is szereted. O meg a szerelmetek gyumolcse! Jo babazast! :)
2014. okt. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
Mivel védekeztettek, megszakítással vagy hogy?
2014. okt. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%
Van időd felkészülni hidd el, pont elég rá a 9 hónap... én igazán a 12. hét után kezdtem felfogni, hogy kismama vagyok. Szép, hogy annak ellenére, hogy védekeztetek, nem dobjátok el őt, szerencsés vagy, hogy párod és anyud is támogat! Nem lesz egyszerű, fenekestül felfordul majd az életed, nagyon fiatalon leszel anyuka, át kell gondolni merre tovább... gondolom még tanulsz...? Apuka dolgozik? Van hol lakni közösen? együtt éltek már? Sok kitartást kívánok neked, ha már így alakult legyetek nagyon boldogok!
2014. okt. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
45%
2-es, írta, hogy fogamzásgátlót szedett....
2014. okt. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
4%
Ha a szüleid nem vállalják el, hogy helyetted nevelik-gondozzák a babát, akkor nem tudsz majd tovább tanulni, vagy kisgyerekkel munkát találni. Ezt is kalkuláljátok bele a babavállalásba. Miből fogjátok eltartani felnőtt koráig?
2014. okt. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
15%

# 4/5


Tényleg csak átsiklottam mert ezek már elég hihetetlen történetek. Lassan baba tervezés legjobb mondja ha valaki elkezd fogamzásgátlót szedni.

2014. okt. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Végzős vagyok a gimiben, nem tudom, hogyan fogok így leérettségizni, hogy Júliusban szülök... Nem élünk együtt a párommal, és még az ő szülei nem is tudják, hogy terhes vagyok. Nem tudom, hogyan mondjuk el nekik. Anyukámnak már azt is mondtam,hogy késik a menstruációm, és a párom után neki mondtam el először hogy terhes vagyok.
2014. okt. 28. 16:04
 8/28 anonim ***** válasza:
41%
Csak pozitívan! Gratulálok a babához! Még fiatal vagy, lesz elég időd még továbbtanulni, karriert csinálni, amikor már óvodába jár a gyerek. Iskolás koráig pedig nem is kerül sokba.
2014. okt. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
52%

"Iskolás koráig pedig nem is kerül sokba."


Én nem mondom, hogy el kell vetetni sok erőt meg boldogságot a babához, de azért álszenteskedni sem kell. Persze amíg lány szülei fizetik neki nem kerül sokba de szülőknek nem két fillér lesz ez a gyerek.

2014. okt. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Nyuszmoo ***** válasza:
76%
Szia!menni fog, ha anyud támogat! Én 18 éves korom előtt szültem, nappalin mindent befejeztem, diplomáztam.anyukám segített, mert kb a lányom megszületése után nem sokkal elhagyott az "apuka". Most a jelenlegi vőlegényemmel, és a 9 éves lányommal várjuk az öcsit:-) menni fog hidd el:-) rosszindulat meg mindenhol van, át kell lépni felettük:-)
2014. okt. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!