Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma tudtam meg, hogy terhes...

Ma tudtam meg, hogy terhes vagyok. Nagyon megijedtem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma pozitívat teszteltem, 5 nap késés után, bár nem értem, hogy hogyan lehetek terhes úgy, hogy fogamzásgátlót használtam. 18 éves vagyok. Már beszéltem a párommal és az anyukámmal, mindketten támogatnak abban, hogy megtartsam a babát, de nagyon félek. Olyan, mintha nem is velem történne ez az egész, nem tűnik igazinak.

Hogyan nyugodjak meg? Bár nem terveztük, szeretni fogjuk ezt a babát a párommal. Már lassan 2 éve együtt vagyunk, nagyon szeretjük egymást.

Azt se tudom, hogy hol kezdjem el a felkészülést...

Mikor fog valóságosnak tűnni ez az egész?


2014. okt. 28. 15:49
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

28 éves vagyok, 8 éve vagyunk együtt a kisfiam apukájával, tervezett baba volt, 2 hónapos. Mi akartuk Őt, mikor kiderült, hogy babát várunk még sem tudtam elhinni. Hetek teltek el, mire nem csak olyan érzés volt, mintha mással történne. Sokszor csak úgy bevillant, hogy ja, gyerekem lesz. Pedig nagyon sokat olvastam a témában, beszéltem hozzá, énekeltem neki. Akkor kezdett valóságos lenni, amikor már nagyobb volt a pocim is és mozogni is éreztem. Még az utolsó hetekben is aggódtam, hogy nem korai-e, biztosan jó döntést hoztunk-e, hogy babázzunk. A kisfiam egy édes kis krapek, most kezd nyiladozni az értelme, mosolyog, dumál, szeret. Onnantól, hogy a szülés után a hasamra tették elmúlt minden kételyem, szerelembe estem. Nincs az az átsírt éjszaka ami eltántorítana. Az nem kérdés, hogy szeretni fogod-e.

Anyagilag nagyon nehéz. Mi viszonylag jó anyagi helyzetben vagyunk, de a gyógyszertárba két hónap alatt 50-60 ezer forintot hordtunk oda. (hasfájós a fiam és irtó drágák a különböző cseppek 3-4 ezer Ft és alig 5-6 napra elég) Ha ruhát kaptok, meg babakocsit ilyesmit, akkor is ott van még a pelenka, a csecsemő ápoláshoz szükséges holmik és tápszer, ha véletlen nem tudsz szoptatni. Én pl. hiába szoptatnám nem lehet, mert olyan allergiás, hogy bélgyulladást kapott az anyatejtől, speciális tápszert kap, aminek a normál ára 3000 Ft, igaz most még 90%-os támogatással kapjuk, de 4 nap 1 doboz, számold ki...

Szóval nagyon fel kell kötni a gatyót. A kérdés nyilván nem az, hogy a baba maradjon-e, hisz megtartod, ami nagyon helyes. Ennél jobban egy ilyen helyzetben nem dönthettél volna és az is nagyon pozitív, hogy anyukád segít. Viszont amennyit csak tudtok tegyetek félre, spóroljatok nagyon. Ebből a nem túl előnyös helyzetből próbáljátok meg kihozni a legjobbat.

Még annyit, hogy én munka mellett levelezőn végeztem a mérnökit, halasztanom kellett és esélyem sincs a pici mellett tanulni, örülök, ha van néha 10 percem szusszanni.

Bocs, hogy hosszú lett.

2014. nov. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
54%
Gratulálok a babához.hamarosan,ha látod majd ultrahang vizsgálat során.😊 meg a kis szívét hallani fogod...
2014. nov. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
5%
21-es. Te nagyon beteg vagy...
2014. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Gratulálok nektek kedves kérdező! Én is védekezés mellett szintén 18 évesen lettem kismama. Annyival volt egyszerűbb a szitu,hogy én márciusban tudtam meg,májusban ballagtam,és simán le tudtam vizsgázni,senki nem tudott róla,csak pár jó barátnő az osztályból. Kétség nem fért hozzá,hogy megtartjuk a picit,párom támogatott,és nagyon örült,a nagyszülők kevésbé örültek,de elfogadták a döntésünket,hogy marad a baba,és támogattam mindenben bennünket. Furcsa volt nagyon...én is akkor kezdtem el jobban ,,elhinni,, hogy Valaki van a pocakomban,mikor elkezdett mozogni,és persze az UH-s képek is segítettek,de azért azok csak halvány,szürkés fotók egy kezdő,avatatlan szemű kismamának. ;) Minden jót nektek,és csodás 9 hónapot kívánok.Jah,és könnyű gyors szülést! ;)
2014. nov. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Kedves 23-as!

Először nem értettem, hogy mi bajod a válaszommal, aztán rájöttem, hogy annak írtad, akinek a válasza törölve lett. (Nem én pontoztalak le, csak szólok:) )

2014. nov. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Nem értem ...

Ezen az oldalon naponta feltűnik minimum egy kismama, aki 18 éves és fogamzásgátlás mellett lett terhes.

A moderátorok lassan utánanézhetnének annak is, hogy ki írogatja ezeket a történeteket ...

2014. nov. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Kedves 26-os!

Talán igazad van, talán nem. De én szoptatás mellett szedhető fogamzásgátlót kezdtem szedni, 2 hónap után kiderült, visszahívták a gyógyszert "stabilitási gondok" miatt. Nem mondom, hogy nem aggódom, hogy esetleg teherbe estem a közel 3 hónapos gyerekem mellett. Sajnos előfordul hibás termék a fogamzásgátlás piacán is (meg rengeteg idióta felhasználó...).

2014. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Igen, neki írtam. 😉
2014. nov. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!