Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma tudtam meg, hogy terhes...

Ma tudtam meg, hogy terhes vagyok. Nagyon megijedtem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ma pozitívat teszteltem, 5 nap késés után, bár nem értem, hogy hogyan lehetek terhes úgy, hogy fogamzásgátlót használtam. 18 éves vagyok. Már beszéltem a párommal és az anyukámmal, mindketten támogatnak abban, hogy megtartsam a babát, de nagyon félek. Olyan, mintha nem is velem történne ez az egész, nem tűnik igazinak.

Hogyan nyugodjak meg? Bár nem terveztük, szeretni fogjuk ezt a babát a párommal. Már lassan 2 éve együtt vagyunk, nagyon szeretjük egymást.

Azt se tudom, hogy hol kezdjem el a felkészülést...

Mikor fog valóságosnak tűnni ez az egész?


2014. okt. 28. 15:49
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
20%
re8. Mi a fene nem kerül sokba egy kisgyereken? Azért ez így nem igaz.
2014. okt. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Még a barátom is iskolában van, mindketten idén végzünk. Nem terveztünk egyetemre menni, mindketten egy OKJ-s tanfolyamot akarunk elvégezni, aztán dolgozni.

Hely van a babának, meg nagyon sok mindent fogunk kapni is szerintem, mert a barátomnak van egy 2 éves húga, és sok mindent meg lehet venni használtan.

Csak azon aggódok, hogy hogyan fogok leérettségizni így a nyáron. Lehet, hogy majd csak szeptemberben fogok tudni, de akkor meg lekésem az OKJ-re való jelentkezést, és egy évet várnom kell majd. Nagyon félek, hogy mi lesz, félek hogy rossz anya leszek.

2014. okt. 28. 16:54
 13/28 anonim ***** válasza:
72%
Elhiszem hogy meg vagy ijedve.Egy gyerek nagy felelosseg es te meg szinte nem is eltel de jo dontest hoztal.
2014. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
79%

Én 8-évvel ezelőtt,ugyan ezt éreztem. 17-éves voltam ahogy kiderült a terhességem össze is költöztem az apával. Most várjuk a 2- kincsünket :)

Amikor oviba került 3-évesen folytattam a tanulást.

2014. okt. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
53%
Egy félévet biztos ki kell hagynod a suliból, hisz te tudod szoptatni te leszel otthon vele míg szülők dolgoznak, ki más vigyázna rá. Én terhes osztálytársam 7 hónaposan érettségizett.
2014. okt. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
67%
Na,én pont ìgy voltam X évvel ezelőtt 19.évesen szültem a fiam!Megtartottam és nem bántam meg!Most meg 2.éve nem tudok teherbe esni!
2014. okt. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
85%

14-es válaszoló vagyok.Indokolja már meg valaki hogy miért pontozott le?!

Leirtam az én történetemet,gyönyörűen nevelem a lányomat! Nem bántam meg semmit.SŐT!

Az a baj hogy nem búzdotom arra hogy ölje meg a gyerekét?

2014. okt. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
5%

Két év? jajj, de sok idő :DDDD

18 évesen? Minek feküdtél te pasi alá 18 évesen....?! Az iskolapadban a helyed kisanyám...

Ha az én kölköm lennél kirúgtalak volna még a házból is.

2014. okt. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

# 17/18


Nem pontoztalak le, de soha nem értem meg minek kell ezek az álszent kérdések amikor minden választ le van pontozva nem csak a tiéd?

2014. okt. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
65%

Gratulálok a döntésetekhez, hogy felelősségteljesen gondolkodtok!

OFF: miért kell lepontozni mindenkit? Az abortusz pártiak itt gyülekeznek? Pontozzatok le nyugodtan, én ettől kevesebb nem leszek... Csak nem értem, hogy aki bátorítja a kismamát, miért van lepontozva. Ezek szerint ijesztgetni kellene vagy rábeszélni az abortuszra és akkor jó pontokat kapnának a válaszolók?! Ugyan már!

2014. okt. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!