Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A férfiaknak miért jutott...

A férfiaknak miért jutott ilyen kevés dolog a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy mi, nők hordjuk ki a babát, mi járunk dokihoz, ultrahangra, minket vizsgál ott lent a doki folyamatosan, mi várunk órákat a rendeléseket, mi viseljük el a terhességi tüneteket,mi figyelünk hogy minden amit megeszünk, megiszunk egészséges legyen, mi vagyunk korlátozva, pl. nem strandolhatunk ahogy kedvünk tartja, és ami a legfontosabb, nekünk kell megszülni a babát! És akkor mi adjunk időt, ha a kispapa éppen nem tudja feldolgozni, hogy apa lesz, és legyünk megértőek, ha nem akar bejönni a szülőszobára, mert rosszul lesz vagy éppen nem bírja a látványt. Hát mi nem leszünk rosszul? Szükségünk van arra, hogy mellettünk legyen, hogy segítsen, de ő választhat, akar-e bent lenni vagy nem. Nekünk nem lehet, nekünk végig kell csinálni, nekünk fáj, mi szenvedünk meg a kis babáért, nekik csak annyi a dolguk, hogy izguljanak. Ne értsétek félre, nem azért írtam ezt le, mert nehezemre esnek ezek a dolgok, egyáltalán nem, csak most elgondolkoztam ezen. Meg lassan rám is sor kerül,és kezdek egyre jobban félni.
2008. aug. 13. 09:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha mindezeken túl vagy, vajon hogy fogsz visszagondolni? Örülsz majd, hogy mindez a tied volt!!
2008. aug. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Remélem így lesz, de most még nagyon félek...
2008. aug. 13. 10:02
 3/15 anonim ***** válasza:
A szüléstől? Én is... ;-)
2008. aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Ezek valóban érdekes dolgok de kár ezen gondolkodni hisz ez az élet rendje.A terhesség ezzel jár,és ha elvállaltuk el kell viselnünk és végig kell csinálni.

Az hogy az apuka nem szeretne bent lenni a szülőszobában megint más kérdés.Talán majd a nagy nap közeledtével változik a véleménye és mégis szeretne részese lenni,ki tudja...De ha mégsem,természetesen nem azt jelenti hogy utána ne szeretné ugyan úgy a babát.Valóban jó érzés és nagy "segítség" ha az apa is jelen van a szülésnél de nem követelhetjük meg.

Nekem talán könnyebben megy a dolog.A párom amikor csak tud mindenhova,mindenféle orvosi vizsgálatra elkísér,bejön velem a védőnőhöz,szeretne bent lenni a szülésnél.Nagyon kíváncsi mindenre,mindenről tudni szeretne,és mindenhol ott akar lenni.Jól esik,mert tudom mennyire szereti már az első pillanattól kezdve a picurt,és várja nagyon.Ő is készül testileg lelkileg ahogyan csak lehet.Ő szeretné a gyerekszobát berendezni,kiválasztani a megfelelő berendezési és dekor tárgyakat,ugy gondolja ez az Ő feladata.Próbálja kivenni a részét mindenből.Itthon is sokat segít így azért vissza jön nálunk az hogy mi nők hordjuk ki a babát és szüljük meg de a férfi ez idő alatt sem tétlenkedik,hanem sokat segít és vesz le a vállunkról bizonyos terheket.Míg a szülés után minden fájdalmat elfelejtünk a baba láttán,ők természetesen nem felejtenek és biztosan továbbra is mondogatni fogják milyen sokat segítettek míg mi itthon pihentünk mert szinte csak ezt látják tőlünk :-)

Boldog babavárást!

17 hetes kismami

2008. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az én férjem minden egyes orvosi vizsgálatra, ultrahangra, vérvételre stb elkísér. Ezen kívül a terhességi tüneteket ő is elviseli, nemcsak én, mivel ő hallgatja a hisztimet, a jajdeszeretnékenni..., meg ő nézi végig, hogy változik az alakom, és ugyanúgy szeret!! Ő is ugyanúgy fél a szüléstől, hiszen aggódik értem.

Szerintem a pasik másképp, de ugyanúgy benne vannak ebben az egész terhesség-sztoriban! Nekünk se könnyű, nekik se könnyű, ezért kell együtt csinálni!!!


Fel a fejjel! MInden jót, üdv 23 hetes kismami

2008. aug. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok kötekedni kedves utolsó válaszoló, de Te most leírtad, hogy milyen jó Neked, és lehet irigyelni. Sajnos a kérdezőnél pont nem így van, ahogy nálam sem, és az érdekelné, ahogy engem is, hogy miért nem? Nekem igenis egyedül kell végigcsinálnom, mert a párom, illetve volt párom nem volt hajlandó rész vállalni belőle. De nem érdekel már. Nem vesz részt most, hát nem kell később sem. Vagy hogy gondolja? Terhesgondozásra, uh-ra, vér-cukor- vagy bármely vizsgálatra, szülésre nem bejönni, majd ha meglesz a baba, és szépen le lesz tisztítva akkor látni, szeretni? Otthon is, majd, ha meg lett etetve a kicsi, tisztába lett téve, és már nem is sír akkor hajlandő lesz egy fél órára dajkálni? Vannak szerencsére olyan férfiak is, akik részt vállalnak a terhességből, de vannak, sajnos, ilyenek, nem is kevesen, akik csak a kellemes részéből veszik ki a részüket.
2008. aug. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a 3-ik válaszolónak írtam, csak közben írt még valaki.
2008. aug. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

kispapa vagyok: túl sok időd van ezeken gondolkodni. ezek a te feladataid. a férjedet pedig nem kötelezheted arra, amit nem akar.

a szülés szerintem olyan, mint a mészárszék, bár még személyes tapasztalatom nincs. ha a látványtól elmegy a kedvem a szextől, persze megint én leszek a hibás...

a házasságomat nem teszem kockára, mert nem pár évre terveztem, mint a magyar átlag.

2008. aug. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kispapa, de jó, hogy itt vagy! Ne értsd félre, nem rosszindulatból írtam, de tudod a szülőszobához tartozik a vajúdás is, ami hosszadalmas, több óra, nagy fájdalommal, és ott egy csepp vér sincs, az nem mészárszék. Természetesen a véres résznél nem várom el, hogy ott legyen, különben is, az csak néhány perc. A lényeg a vajúdáson van, ott bizony nagyon kell a kispapa segítsége, és mást nem látsz, minthogy a kismama fekszik az ágyban, semmi mészárszék. Egyébként kíváncsi lennék, hogy Te, mint apuka, miként látod a terhességet, szülést! Ha nem nagy fáradtság, írd már le légyszi, mert tényleg kíváncsi vagyok, és a párom nem olyan típus, aki ilyenekről szívesen nyilatkozik! Köszönöm!
2008. aug. 13. 11:02
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Részben igazad van, nekünk ez a része nehezebb, de ez a természet rendje, és nem cserlélném el ezt az állapotot!

Gondolj arra, hogy mi meg cserében évekig itthol lehetünk, nem kell egész életünkben dolgozni, foglalkozhatunk más dolgokkal is.

2008. aug. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!