Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy viseli/viselte a...

Ki hogy viseli/viselte a terhességet?

Figyelt kérdés
1 hete tudtam meg, hogy babát várok/várunk. Nagyon örülünk neki, bár én még nehezen fogom fel ezt a dolgot, igazából még el sem hiszem :) Kb. 5 hetes vagyok (utolsó mensimtől számítva), orvosnál még nem voltam, nem szeretnék korán menni. Azon kívül, hogy fáj a mellem, semmi más bajom nincs. Néha kis hányinger de nem vészes. Aki hányt, nála mikor jelentkezett? Kívánós sem vagyok, csak mint máskor. Viszont a hasam alja szúrkál naponta, ez normális?? Itt sok helyen olvastam, hogy ez teljesen jó, de szinte folyton érzem. Remélem ez nem jelent bajt. Valamint olyan kérdésem lenne még, hogy mi az , amit semmiképp ne egyek (pl olvastam a májat, halat, kávét). Kávézni szoktam és halat is fogyasztok, bár elég ritkán. Bármilyen tapasztalatra kiváncsi vagyok, légyszi osszátok meg velem :) Köszönöm.

2014. nov. 6. 19:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szaisztok! Én már 17 hetes vagyok, de nagyon frissek még az első hetek emlékei :)


Én a legelején, 6-7. héten egy kis mellfeszülést éreztem, ami először elmúlt, majd úgy a 10. hétre visszajött, és rosszabb lett, de nem elviselhetetlen, és azóta elmúlt. Cserébe viszont nagyon jó kis dekoltázst kaptam :)


A hányinger nekem a 9. és 12 hét között volt, szintén délutánonként inkább. Nagyon megvan a "nem tudom eldönteni, hogy éhes vagyok, vagy hánynom kell"-érzés, a férjem jót nevetett ezen. Tanácsolni azt tudom, hogy nekem az jött be, ha rögtön az érzés elején ettem valamit - keksz, ropi, vagy nekem forró tea is segített 1 kanál cukorral. Akkor ez segített, de ha túl sokáig "gondolkoztam", akkor egyértelmű hányingerbe váltott, és nem volt visszaút :)


A 12. hét után minden elmúlt, azóta visszatért az energiám is. És annyira szuper volt a 12 hetes genetikai ultrahang - hihetetlen, hogy mocorgott, bukfencezett, és hogy mindene megvolt már. Szóval hajrá, és minden szuper lesz!!

2014. nov. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
De szuper, örülök a válaszoknak :)
2014. nov. 7. 21:24
 13/15 A kérdező kommentje:
ja még annyi: ti szoktatok vízbe ülve fürdeni vagy csak zuhanyoztok? Mert én imádok forró vízben elmerülni, de hallottam, hogy ez nagyon nem jó. Így a forróból visszavettem, de így majd' megfagyok és zuhanyozni sem szeretek, mert fázok :( Tényleg nem szabad legalább meleg vízben fürdeni??
2014. nov. 8. 20:16
 14/15 anonim ***** válasza:
Én szoktam kádban fürdeni, de persze nem forró vízben, hanem csak simán melegben. Úgy néz ki, semmi bajunk tőle. :)
2014. nov. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért tilos a forró vizes fürdő, mert a baba oxigénhiányos állapotba kerülhet a meleg víz okozta vérbőség miatt.

Plusz a hüvelyi fertőzések kockázata is jelentősen megnő.


Gondold át, hogy megéri-e a kockázat?

2014. nov. 9. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!