Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhes vagyok, de nem...

9 hetes terhes vagyok, de nem tudok neki örülni a körülmények miatt főleg, mit tehetnék, hogy jobb legyen?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, párommal albérletben élünk,már 6 éve vagyunk együtt. Amióta kiderült, hogy terhes vagyok, teljesen magam alatt vagyok, nem akartam még igazán, csak játszottam a gondolattal egy ideje. De most, hogy tényleg terhes vagyok, meg vagyok ijedve.A szüleim már nem élnek, nincsen senkim, akire számíthatnék, egy húgom van, ő messze lakik. Párom anyukája segít nekünk, amiben tud (pénzen kívül). Dolgozni nem dolgozhatok, a munkahelyi körülmények miatt. (gyár, fizikai munka) Nagyon sokat vagyok itthon egyedül ,párom sokat dolgozik, teljesen egyedül érzem magam, ráadásul a hányinger is kínoz és egyáltalán nem élvezem az egészet. Egy az hogy, se anyagilag nem állunk jól, albérletben élünk, épp hogy kijöttünk a kis fizetésünkből, most táppénz alatt még kevesebbet fogok kapni. Nagyon rosszul érzem magam mostanában lelkileg, folyton itthon vagyok a 4 fal között, páromnak itt van a családja nekem senkim. Én nem tudok rájuk úgy nézni mint az én családom lenne, ők se úgy kezelnek engem, néha úgy érzem csak megtűrnek, de semmit nem kérdeznek soha, hogy vagyok vagy hogy viselem. Csak ők beszélgetnek, én meg kívülállónak érzem magam. Hogyan fogom tudni végig csinálni ezt ha ilyen egyedül vagyok? A gondjaimat, kérdéseimet sem tudom senkivel megbeszélni. Párom mivel folyton dolgozik, amikor hazaér fáradt, nem érti meg a problémáimat, nagyon szerintem nem is tudna ezen segíteni.
2014. nov. 23. 13:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon sajnálom, hogy a boldog babavárást a nehéz körülmények beárnyékolják nálad! De mindezek ellenére próbálj meg pozitív maradni, hiszen a baba nem véletlenül most akar jönni, mindennek megvan az oka.

Miért nem mész el valami ingyenes kismama tornára (bár én külföldön élek, de itt ingyenes tornák is vannak, amit a kórházak szerveznek), ahol megismerkedhetnél, összebarátkozhatnál más leendő anyukákkal és megbeszélhetnéd a problémákat, közös programokat szervezhetnétek stb. Én a helyedben most tuti ilyen megoldáson gondolkoznék, mert hidd el, amint érezni fogod a babád mozgását, majd pedig megszületik és a karodban tartod, ez a rossz érzésed azonnal el fog múlni, nagyon sok erőt és boldogságot fogsz tőle kapni!

Kitartás kívánok neked és remélem ebben a nehéz helyzetben is meg fogod találni a pozitív dolgokat!!!

2014. nov. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon jól esnek a szavaid.
2014. nov. 24. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!