Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért beszélnek be maguknak a...

Miért beszélnek be maguknak a nők már a mensi előtt egy héttel terhességi tüneteket? Nem bolondulnak bele? Miért nem mással foglalkoznak?

Figyelt kérdés

Szeretem a párom, de már idegesít. Szeretnék én is babát, de rohadtul túl van már ez az egész lihegve.

Szellentetek egyet már az is terhessége jele nem?


2008. aug. 15. 13:18
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdezőnek inkább csak az a gondja és ezt én nőként is így gondolom, hogy sokan a normális menses előtti tünetekre bemagyarázzák, hogy terhességi tünetek. A mellfeszülés, mellbimbóviszketés, haspuffadás, stb mind menses előtti tünet és persze ha valaki terhes lesz, akkor a terhessége alatt is lesznek ilyen tünetei. Mindenki ismeri a testét és tudja, hogy mit produkál menses előtt. A tünetek pedig nem minden hónapban ugyanolyanok, de ha hónapok óta nem volt pl mellfeszülése és most van, akkor attól nem kell rögtön terhességre gondolni. Elhiszem, hogy nagyon rossz lehet azoknak, akik hónapok vagy évek óta próbálnak teherbe esni sikertelenül, de sok esetben pont ez a gátja. Ez a minden hónapos görcsölés, számolgatás, bemagyarázás. Ha a baba jönni akar majd jön, de egy feszült nőnek sokkal kisebb az esélye a teherbeesésre, mint aki megpróbálja "majd sikerül, ha akar" módon kezelni. Vagy el lehet menni kivizsgáltatni magukat, hogy vajon miért nem sikerül, mert 1 év után a nőgyógyász szerint sem normális, ha nem esik teherbe az ember.

Szóval a szegény férfiakat is meg lehet érteni.

2008. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok, méghozzá 25 hetes terhes és mi is vártunk eleget a babára. Ennek ellenére nem vagyok annyira elfogult, hogy ne értsem meg, mi is a kérdező alapvető problémája.

Én a realitás megtestesítője vagyok, ennek ellenére az első eredménytelen hónapok végén egy-egy órára magamba zuhantam, mert valahogy bíztam benne, hogy nekünk egyből sikerül. És abban, hogy most sikerül. De elég hamar rájöttem, hogy így nem lehet élni, mert csak a saját hangulatunkat rombolom ezzel és felesleges csalódásokat okozok mind magamnak, mind a páromnak azzal, ha feleslegesen görcsölök.

De nem vagyunk egyformák. Nagyon sokan vannak, akik nem tudnak higgadtan viselkedni, nem tudják könnyen elfogadni azt, ami van és hajlamosak minden percet és minden érzést, gondolatot feláldozni a gyermekáldás reményében. Sajnos feleslegesen, mert nem ezen múlik. Ráadásul ahogy észrevettem ez az oldal teherbeesés topicja sokszor generálja is ezt az egészet. Tenni nem lehet semmit, mert az ilyen beállítású embereket sohasem fogod tudni megváltoztatni, mint ahogyan a te véleményed sem változik meg amiatt, mert előttem olvashattál 15 "lehurrogást". Igen, nekem is futkározott a hideg a hátamon, amikor naponta tízszer olvashattam idejekorán jelentkező terhességi tünetekről és hiú ábrándokról, meg az ezeket megerősítő véleményekről. És mit tegyek? Válaszoljam azt, hogy "Kedves kérdező, nem hinném, hogy a hányingered menstruáció után 13 nappal amiatt jelentkezik, mert terhes vagy." Mert szívem szerint ezt válaszolnám, de miért? A nagy semmiért. Főleg, hogy a kérdezőn kívül még öten ordítanák le a hajamat a fejemről, mert rombolom a reményeket és érzéketlen vagyok.

Úgyhogy kihagyom a teherbeesés rovatot. Engem úgysem érint, a tanácsomra sincs nagy szükség, mert vannak ott már épp elegen.

Sajnos te ezt nem tudod kikerülni ilyen könnyen, mert otthon a saját bőrödön tapasztalod ezt nap mint nap. Próbálj meg beszélni erről a feleségeddel, mondd el neki, hogy mit érzel és hogy szeretnéd őt visszakapni. Mondd el, hogy neked is nyugalomra van szükséged, mert bár nagyon fontos, hogy legyen baba, de egyenlőre a legfontosabb az, hogy ti ketten egymással szeretetben és nyugalomban tudjatok élni. Nem azért kell együtt lennetek, hogy gyermeketek legyen, hanem azért, mert szeretitek egymást és nem tudtok, nem akartok egymás nélkül élni. Ha megvan rá az anyagi lehetőség és időtök is van rá, akkor próbáld meg kirángatni ebből az egészből, akár egy néhány napos kiruccanás keretében.

Sok sikert!

2008. aug. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
28%

De jó, hogy nem az én férjem vagy!!!!!!!!!

Itt olyan nők kérdeznek más nőktől, akik hasonló cipőben járnak.

Itt tapasztalatok cserélnek gazdát, ha nem tudnád!

És erőt merítenek egymás sorsából.

2008. aug. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
20%

Kivel beszéljünk, kitől kérdezzünk! Azoktól a pocakos barátnőktől, rokonoktól akiknek rögtön elsőre összejött?

Szerinted?

Nagyon jó, hogy van ez az oldal.

2008. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Kedves előttem válaszoló: Örülök hogy nem egy ilyen nő a feleségem. Akkor érezd jól magad a megértő minden hónapban terhes lányokkal, kellemes tüneteket. Nem a baxogatásért irtam ide drága, hanem mert kíváncsi voltam a véleményre. Nem erről szól ez? Vagy arról szól hogy mindenki a saját igazát bizonygatja ?????

Az oldal első kettő válaszolójával pedig TELJES MÉRTÉKBEN EGYETÉRTEK, CSAK MINT PASI NEM TUDOM MAGAM ILYEN SZÉPEN KIFEJEZNI.

Viszont látásra Hölgyek!

2008. aug. 15. 14:57
 26/31 A kérdező kommentje:

Előttem előttem válaszolónak írtam az előbb.


Ki beszélt itt arról hogy hülyeség ez az oldal??? Teljesen félreértetek, sajnálom.

Kombináljatok akkor tovább

2008. aug. 15. 14:58
 27/31 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagy köcsög férj,szerintem szereted a párodat és félted ettől a sok hülye tanácstól amit itt kap.Sajnos a nők ha teherbe esnek azt hiszik hogy nagyon de nagyon okosak,pedig ha elolvasnák amit ide irkálnak rájönnének hogy a terhesség sajnos nem okosit,sokszor elképedek azon ami itt van azon a mérhetetlen rossszindulaton amival egymás torkának esnek,és az a sok hülyeség amivel tömik egymás fejét.Olvastam itt már olyat hogy valakinek folyt a magzatvize de az idiotája még leűlt a gép elé és megkérdezte hogy akkór ő most szűlni fog,hát ilyen a világon nincs ennyi hülyeség.Egyébként nő vagyok 30 éves és van egy gyönyörű kislányom.
2008. aug. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, amit itt megfogalmaztál, abban teljesen igazad van.

Itt csak a hangnemmel van a gond.

És a dolog lényege pont az, hogy itt bárki a legbutább kérdéseket is felteheti, nem fognak újjal mutogatni rá.

Esetleg mé meg is nyugtatják, MERT NEKI ÍGY JÓ, ÉS NEM A FÉRJÉT NYAGGATJA VELE!

Mondjuk én terhességi tünetekkel kapcs.ban nem tettem fel kérdést, csak konkrét dogokról, de megértem azokat is akik végső elkeseredésükben képzelik be a terhességet.

Kívánom, hogy minél előbb sikerüljön nektek a baba a pároddal!

6 hetes kismama, aki örült, hogy nem a férje vagy:)

2008. aug. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
49%
Velem decemberbe közölték,hogy meddő lettem és még lombik program se fog összejönni.Sokat sírtam miatta de volt egy megértő párom aki nem ilyen természetű.Azóta 19 hetes terhes vagyok és semmi beavatkozás nem történt csak annyi hogy szeretett.Próbáld meg inkább te is ezt tenni és nem a nőket lenézni mert ezzel a párodat is megalázod.
2008. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Megértelek.Én is elfajultam,mikor rátaláltam a fórumokra,-a párom már nem tudott teljesíteni az ágyban...Végetvetettem a görcsösségemnek,2hónapig nem fórumoztam,és ma már józanul kérdezek.Tapasztalat+remény a válaszokból akkor kell,ha "baj" van.A mensi nemvárása pedig nem baj,hanem egy állapot...

beszéljétek ezt meg,mert harmónia nélkül nem fog jönni a baba!Mozdítsd ki őt ebből,h valóban RÁD tudjon koncentrálni!

sok sikert,és bátorságot!judit

2008. aug. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!