Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudom mit tegyek. Adjatok...

Nem tudom mit tegyek. Adjatok tanácsot. Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kislányom, és úton van a kistesó. A dilemmám a következő. A kislányommal magán dokihoz jártam, ez havi szinten 15000 ft-ba kereült plusz a szülésért 100000. Cserébe teljes nyugalomban telt a terhesség, egy igazán fantasztikus, és nagyon alapos orvos segítségével, minden gondot átvészeltem. A szülés pedig maga volt a tökély, csak jót tudok elmondani, mindenről és mindenkiről aki részt vett benne.

Most viszont nem tudom, hogy mit tegyek, mert anyagilag nem állunk olyan jól mint akkor, és fogalmam sincsen hogy fizetnénk ki ennyi pénzt a magán orvosnak, de talán ha nagyon összehúzzuk a nadrágszíjat sikerülne. Az sztk-ról én annyi rosszat hallottam, és annyira szivesen szülnék megint az előző dokimnál, őt úgy megkedveltem. De hát, most hogy jön a baba, fontosabb dolgokra is költhetjük a pénzünket...Szóval nem tudom, adjatok tanácsot légyszi...


2014. nov. 26. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Valahogy kiszorítanám a dokira a pénzt. Most tapasztalom saját bőrömön milyen, ha az embernek nincs orvosa, és terhes sem vagyok. Áldatlan állapotok vannak az egészségügyben. A terhesség, és, hogy nyugodt legyél szerintem megéri ezt a pénzt. Mondjuk kicsit unszimpatikus, hogy az orvos ilyen terhesgondozási tartifák mellett kiköti, hogy mennyi a szülés... Arra én azért 100-at nem szívesen fizetnék pluszban.
2014. nov. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A százezret ti toltátok a dokinak, vagy ő kérte? Az első gyerekemnél én is bekészítettem a százast, de aztán megkérdeztem mennyi lesz a szülés, és a felét kérte a doki! :D Egyáltalán ott volt a szülésnél? Mert nálunk mindhárom gyereknél a szülésznők voltak azok, akik a lelküket kitették! A 3. gyereknél a szülésznő olyan jó fej volt, hogy inkább masszírozta a gátat, de nem engedett vágni, pedig a doki már nagyon szeretett volna (ugyanis abban a kórházban varratszedéskor illik átadni a boritékot!). Így a megspórolt pénzből inkább a szülésznő kapott.

Az első srácomnál a doki ott se volt, mert elment haza, és mire visszahívták, megvolt a baba.

Jó persze hallottam már olyanról, hogy megszívatták azt, akinek nem volt választott orvosa...

Persze az ügyeletes anesztes is megcsinálja az epidurált.

2014. nov. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát nem mondta így ki konkrétan hogy 100-at kér, csak annyit mondott, hogy 100-at szoktak adni neki egy szülésért. Úgy döntöttünk, hogy ennyit adunk akkor mi is, ha mindennel meg leszünk elégedve. Amúgy minden szupi volt, szinte végig velem volt...nincs rá panaszom, nyilván ha nem lennének ilyen jó tapasztalataim nem vágynék ennyire megint nála szülni.
2014. nov. 26. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:
nem kockáztatnék. Én még választott orvossal sem jártam jól, ha egy megbízhatót találnék, mindenképp nála maradnék.
2014. nov. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt választott dokim de nagyon kedves és figyelmes volt velem mindenki. :)
2014. nov. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha szeretnél figyelmet és a szülésnél biztonságot, de nincs annyi pénzetek rá akkor fogadj szülésznőt. talán a terhesség elején kell sztk-ba menni, de a vége fele már a szülésznő viszi a terhességet. mi a 34-36. hét körül fogadtunk onnantól ami volt vizsgálat vele csináltattuk, uh-ra is bevitt, nem kellett várni órákig, szülésnél szuper volt minden és csak 1x 40ezret adtunk neki.
2014. nov. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" De hát, most hogy jön a baba, fontosabb dolgokra is költhetjük a pénzünket..."


fontosabb? mi fontosabb 9 hónap nyugalomnál hogy milyen színű a babakocsi, vagy tömörfa-e a kiságy? ezt a pénzt is Rá költöd tulajdonképpen, úgyhogy akit megnyugtat a fogadott doki megléte annak nem kidobott pénz.

2014. nov. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy döntöttem, hogy nem megyek magánhoz a várandóság ideje alatt, és orvost sem fogadok, ha minden rendben végig. Szerintem pénzszórás a magán, ha még nem volt személyes rossz tapasztalat az sztk-ban. És ha adok is szülésnél, biztos az kapja, aki foglakozik velem és a babával, nem pedig aki aláírja a papírom.


Szörnyű az, hogy ennyire pénzközpontú lett az egészségügy, hogy hogy előre megmondják mennyit kérnek, azért, ami a dolguk és hivatásuk lenne.


Szerintem kérdező, ha úgy gondolod, hogy nem férne bele a magánpraxszis, akkor esetleg kérdezd meg, hogy sztk-ban rendel-e és járj hozzá oda, és adj csak a szülésre, de szerintem ő sem fog meglepődni, ha a másodiknál egy kicsit kevesebbet adsz, mert gondolhatja, hogy 2 gyerek az már sokkal több kiadás.

2014. nov. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!