Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötődés a babám iránt. Mikor...

Kötődés a babám iránt. Mikor kezdek "anyásodni"?

Figyelt kérdés

Párommal eldöntöttük babát szeretnénk, igazából úgy voltunk vele, nem védekezünk jön amikor jön alapon :)

Első próbálkozós hónapban sikerült :)

Szinte fel sem fogtam még mindig, hogy ez csakis valami csoda lehet, hogy most itt mocorog bennem a pici lány :)

Amikor megcsináltam a tesztet, valami belső sugallatra, és kiderült, hogy akkor jön a trónörökös, azt az érzést amit akkor éreztem nem tudom hova tenni.

Rettenetesen boldog lettem, elsírtam magam, de kétségbe is estem, hogy jaj most mi lesz, nem lesz több olyan, hogy én meg a párom hanem a babánk az első, de mégis annyira jó érzés volt azt a pillanatot átélni amikor megjelent a második csík :)

Rettegtem azelőtt még a gondolattól is, hogy jaj ott fog mozogni bennem (hála az alien filmeknek...:) )

Most meg alig várom, hogy mozogjon és érezzem :)


De még mindig nem érzem azt, hogy na csajszi anya leszel, csak annyi, hogy fáj mindenem már.

Nem felejtem el, hogy itt van a szívem alatt, de nem tudok úgymond beszélni hozzá, kivéve ha rúg egyet, és na szia babám miújság. :)

Aggaszt, hogy nem érzem a kötődést, csak, hogy van és majd január vége felé megszületik.

Akkor majd mi lesz? Meg fog változni ez a hülyeségem?


Apa is szerintem ugyanígy lehet mint én, de én nem mondom ezt el neki.

Igaz nagyon sokat segít nekem, ahogy tud. Kenegeti a hasam, puszit ad rá, amikor szólok, hogy mocorog odateszi a kezét, ha itthon van segít az ágyból felkelni, segít cipőt húzni, kaját hoz nekem, már nem becézget hanem anyának hív :)szóval aranyember :)


Meg fog változni ez az érzésem? Nem szeretnék csak ott állni a kiságy mellett és nézni, hogy hát te most ki vagy és miért vagy itt :) :)


Köszönöm a válaszokat!


2014. dec. 1. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Már abból, ahogy írsz lehet érezni a kötődést:) Ne aggódj, természeted, hogy így érzel, és amint a karodban fogod tartani a kislányodat, meglátod, azt fogod érezni, amit most hiányolsz:)
2014. dec. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De aranyos vagy, nagyon köszönöm a választ :)
2014. dec. 1. 16:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóról szóra az én történetem! De minden! Kivéve, hogy kisfiam van, és pénteken kellett volna megszületnie, de egyelőre várat magára.

Én abban bízom, ha már kint lesz, könnyebb lesz vele kialakítani a kapcsot. Persze, várjuk, örülök, szeretem, figyelgetem... DE. És ezt a de-t úgy érzem, te érzed. :)

2014. dec. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

32 hetes vagyok az első kisbabánkkal,tervezett és nagyon várt baba.Én is nagyon boldog voltam,mikor 17 sikertelen hónap után a 18.-ban pozitív lett a teszt.De valahogy még sem árasztottak el az anyai érzések.Tényleg nagyon boldog voltam,és nagyon vágytam rá,de mégis más anyukákkal ellentétbe,nem futottam egyből,hogy megvegyek mindent neki,és azóta sem voltam egyetlen egy baba boltban,mivel mindent kaptunk a családtól,szóval még egy kis zoknit sem kell vennünk.És valahogy nem is érzem a hiányát annak,hogy nem vásárolgatok,és valamiért úgy érzem,hogy ez egyet jelent azzal,hogy nem várom a kislányunkat...és ez elborzaszt.De nem tudok mit tenni ellene.Viszont abban,hogy felfogjam,tényleg hamarosan szülők leszünk,a 4D babamozi nagyon sokat segített.Hihetetlen volt látni az arcocskáját,hogy ő a miénk.Utána egy hétig minden nap a képeket nézegettem,és azóta is gyakran előveszem.

2014. dec. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont így voltam, de komolyan, egy évvel ezelőtt ezt éreztem mint te, mindenki mondta, hogy majd ha megyszületik. Megszületett és akkor se hittem még el, hogy anyuka vagyok. Aztán hazahoztuk és még mindig szürreális volt, hogy itt szuszog a babánk. Nálam ez első mosoly volt az áttörés, és fokozatosan egyre erősödik a kötődés, egyszer csak eljutottam oda, hogy mindennél fontosabb a lányom, ő a legcsodálatosabb ember a földön nekem, és anyatigrisként óvom mindentől. Ne aggódj, jönni fog az magától!
2014. dec. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdező vagyok, de nekem leírhatatlanul jól esik, hogy ilyeneket írtok...
2014. dec. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a válaszokat :)


Nagyon jól esik, hogy ilyeneket írtok, nagyon remélem, hogy így lesz.

2014. dec. 1. 16:50
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedből látszik: nem lesznek itt gondok. Te már most is érzed a kötödést. Végig mosolyogtam a soraidat, olyan aranyosan írtál magadról és a babáról.


Gratulálok Nektek, és boldog babázást kívánok! :)

2014. dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A világon semmi, de semmi baj nincs veled. :) Én is éppen így éreztem magam várandósan, nagyon vártuk, nagyon akartuk, aztán megszületett... Volt pár hét káoszunk, meg kellett egymást szokni, de szerintem hat hetes sem volt még, amikor már visszavonhatatlanul beleszerettünk mindketten. Én is, a férjem is. Már nagylány, lassan 3 lesz, de egy kincs, tényleg egy csoda, annyit ad, amennyit el sem tudtam képzelni az első időkben. Csak remélni tudom, hogy mi is adunk neki ennyi érzést, szeretetet, meg boldogságot...


Látod, én is úgy gondolkodtam mint te, azt éreztem, amit te, most meg totál csöpögős anyaoroszlán vagyok. :))))

2014. dec. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én valamelyik nap észrevettem,hogy valami leírhatatlant érzek a minialbérlőm iránt..

Azon kaptam magam,hogy belegondoltam néhány dologba (így a szülés közeledtével elmegy az eszem a végére :D)és rájöttem,hogy fogalmam sem volt eddig a tiszta őszinte szeretetről..

Ő mindenem! A férjemet is szeretem,természetesen! De a szerelem,és az anyai szeretet teljesen két külön dolog.

Egyébként ahogy elkezd benned mozogni,aztán eljön a szülés napja,és megfogod,megpillantod,azonnal és visszafordíthatatlanul szerelmes leszel belé! :))

37hkm

2014. dec. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!