Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötődés a babám iránt. Mikor...

Kötődés a babám iránt. Mikor kezdek "anyásodni"?

Figyelt kérdés

Párommal eldöntöttük babát szeretnénk, igazából úgy voltunk vele, nem védekezünk jön amikor jön alapon :)

Első próbálkozós hónapban sikerült :)

Szinte fel sem fogtam még mindig, hogy ez csakis valami csoda lehet, hogy most itt mocorog bennem a pici lány :)

Amikor megcsináltam a tesztet, valami belső sugallatra, és kiderült, hogy akkor jön a trónörökös, azt az érzést amit akkor éreztem nem tudom hova tenni.

Rettenetesen boldog lettem, elsírtam magam, de kétségbe is estem, hogy jaj most mi lesz, nem lesz több olyan, hogy én meg a párom hanem a babánk az első, de mégis annyira jó érzés volt azt a pillanatot átélni amikor megjelent a második csík :)

Rettegtem azelőtt még a gondolattól is, hogy jaj ott fog mozogni bennem (hála az alien filmeknek...:) )

Most meg alig várom, hogy mozogjon és érezzem :)


De még mindig nem érzem azt, hogy na csajszi anya leszel, csak annyi, hogy fáj mindenem már.

Nem felejtem el, hogy itt van a szívem alatt, de nem tudok úgymond beszélni hozzá, kivéve ha rúg egyet, és na szia babám miújság. :)

Aggaszt, hogy nem érzem a kötődést, csak, hogy van és majd január vége felé megszületik.

Akkor majd mi lesz? Meg fog változni ez a hülyeségem?


Apa is szerintem ugyanígy lehet mint én, de én nem mondom ezt el neki.

Igaz nagyon sokat segít nekem, ahogy tud. Kenegeti a hasam, puszit ad rá, amikor szólok, hogy mocorog odateszi a kezét, ha itthon van segít az ágyból felkelni, segít cipőt húzni, kaját hoz nekem, már nem becézget hanem anyának hív :)szóval aranyember :)


Meg fog változni ez az érzésem? Nem szeretnék csak ott állni a kiságy mellett és nézni, hogy hát te most ki vagy és miért vagy itt :) :)


Köszönöm a válaszokat!


2014. dec. 1. 15:53
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Akkor csak nem tudtam még, hogy ez az érzés ami bennem van, ez a kötődés :) mert az oké, hogy szeretem a párom a szüleim, de a lányunk valami teljesen más érzést indít el bennem, akkor ez az igazi tiszta szeretet :)

köszönöm, hogy ezekkel a jószándékú sorokkal észhez térítettetek :) felnyitottátok a szemem :)

2014. dec. 1. 17:49
 12/13 anonim ***** válasza:

Igen, valahogy így kezdődik, aztán majd lassan alakul tovább. :) Én a mai napig nem fogtam fel igazán, hogy anya vagyok, pedig már 17 hónapos a fiam, és pocakban a testvére.

Nekem fokozatosan jöttek a kötődés-löketek, terhesség alatt kb. az volt, mint nálad, aztán mikor megszületett, hihetetlen volt, hogy itt van egy pici lény, aki nálam érzi magát biztonságban (nálam???? - te jó ég! - ez a mai napig felfoghatatlan számomra), aztán ahogy teltek a hetek, valahogy egyre mélyebb lett a kötődés és a szeretet iránta. Végig szerettem, de néha olyan más minőségű, mélyebb lett az érzés, hogy lelkiismeret-furdalásom volt, hogy eddig nem ezt éreztem. :)

2014. dec. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanazt éreztem, amit Te. Tudtam, hogy a pocakomban van, vigyáztam is rá nagyon, de úgy összességében valahogy mégse tudtam mit kezdeni a helyzettel. A kórházba is úgy indultunk, hogy nem éreztem át, hogy akkor én most órákon belül anya leszek.

Még szülés után sem nagyon éreztem a kötődést, aggódtam is, hogy tutira valami baj van velem... Aztán hazajöttünk, valami kattant, és azóta napról napra jobban szeretem és kötődök hozzá. Most 4 hetes a kisfiam, de amíg nem volt, sosem gondoltam, hogy valakit fogok annyira és úgy szeretni, mint Őt :)

2014. dec. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!