Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A székrekedés az erőlködés...

A székrekedés az erőlködés miatt árthat a babának?

Figyelt kérdés

Már hetek óta küzdök a székrekedéssel, de most a tetőponthoz értem. Már az aranyerem is kinn van, pedig minden praktikát megpróbáltam, amihez nem kellett gyógyszer. (mozgok, teljes kiőrlésű pékárúat eszem, sok zöldséget és gyümölcsöt, olajokkal reggeli meleg víz ivással próbálkoztam, stb) Semmi nem használt.

Most ott tartok, hogy wc-zés után fáj a hasam. És féltem a babát. 14 hetes vagyok. Lehet szedni hashajtót ilyenkor? Mert félek a székrekedés többet árt mint a hashajtó.


2014. dec. 3. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben jártam, mint te. Kipróbáltam mindent, tamarin lekvár, szilvalekvár, langyos tej (brrr), ettem rostosat és semmi. Végén vettem be egy darab hashajtót és megoldódott a probléma. Tudom, hogy nem ajánlják terhesség alatt, de kénytelen az ember megoldást keresni.
2014. dec. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az erőlködés valóban árt, próbáljátok a Laevolac szirupot.

Ez nem hashajtó, csak lágyító, könnyebben kijön, aminek ki kell.

Nekem szülés után volt 4 hónapig aranyarem, és szoptatás mellett is használtam a szirupot.

Kérdező, szedtél plusz progeszteront, mert nekem az első terhességnél attól nem sikerült erőt kifejtenem?

2014. dec. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hány liter vizet iszol egy nap?

Vizet, nem cukros löttyöt!

2014. dec. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bár nekem nem volt ilyen kóros székrekedésem, de amikor már 1-2 napja nem ment a dolog, akkor utána minden reggel éhgyomorra natúr activiát ettem rengeteg maggal, zabbal, korpával stb. Illetve délelőtt és délután benyomtam 1-1 almát. Már az első nap rendbe tett, azóta minden okés.


Másrészt pedig azt is gondold át mennyi vízet iszol, mert ha kevesebb, mint 2-2,5 litert, akkor az is nagy bajt okoz odabent.

2014. dec. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

dehogy árt :)

jól ki van ez találva, nyugi.


lehet mira vizet inni, az segít, illetve azt hiszem a cékla is hashajtó hatású, de egy káposztaleves (az amit fogyókúrás diétákhoz készítenek sokan) is segít a dolgon.


szerintem azt egyed, amit megkívánsz, mert a szervezet megsúgja, mire van szüksége. (ha kell, 3 kiló almát majszolj el)


tényleg nagyon fontos a folyadékfogyasztás,de egy kis mozgás sem árt.

2014. dec. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha sok rostot eszel és nem iszol eleget mellé akkor az még árt is. Rostos étrend mellé legalább 2,5-3 liter vizet kell meginni, nem cukros üdítőt és nem gyümi levet. Az sem mindegyik cukormentes. A legjobb a sok folyadék. De szerintem glicerinkúp a tuti megoldás, ha már ennyire szenvedsz. Az erőlködés nem feltétlen jó, azért akármennyire jól ki van ez találva, mégis azért a túlzott erőlködés nem jó.
2014. dec. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Laevolac szirup. Én használtam a terhességem idején, semmi baj nem történt.
2014. dec. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A progreszteront most hagyom el. Vizet iszok bőven, mivel más folyadékot én nem is szoktam. Napi minimum 3 litert. Diétázom, inzulinrezisztencia miatt, szóval szinte semmi nehéz kaját nem eszem. Mostanában kefir, zöldségek, gyümölcsök és húsok, pékárúból csak a korpás jöhet szóba, és a teljeskiörlésű, ha tészta, akkor pedig barna. Ez amiben kimerül az étrendem mégis ezzel küszködöm. Régebben is voltak gondjaim, de mióta elkezdtem az IR-es diétát nem jött elő, csak mióta a baba úton van. :( Nem is magamat, inkább őt féltem. Köszönöm a tanácsokat!
2014. dec. 3. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!