Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhesen kórházba...

6 hetes terhesen kórházba kerültem, volt vérvétel, a zárójelentésen szerepel, h a terhesség bizonyított. Ezzel a papírral felkereshetem a védőnőt? (a nőgyógyászhoz van időpontom, de már 10 hetes leszek addigra, most 8 hetes vagyok)

Figyelt kérdés

2014. dec. 6. 13:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

lepontozás? :O

nem tudom amúgy,mert sok mindent hallotta már én is. hogy pl győrből sokan mennek ki ausztriába szülni mert ott igen komoly pénzekkel támogatják őket. meg itt is,hogy egyes városokban az önkormányzattól függ,hogy milyen és mennyi támogatást adnak. anyának ez már 7 éve volt,persze,hogy lehetséges.hogy akkor így volt most meg így. egy hónap alatt is annyi minden változik.

2014. dec. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, amit az önkormányzat ad, vagy nem ad, az a "kelengyepénz". Ez nincs mindenhol, csak ahol az önkori költségvetésébe belefér és persze az is változó, hogy hol mennyit tudnak adni. Pl. ahol én lakom, ott sajnos egyáltalán nincs ilyen.


De amiről mi beszélünk, és terhesgondozáshoz kötött, az az úgynevezett "egyszeri anyasági támogatás". Ez törvény alapján alanyi jogon jár, ha megvan a négyszeri pecsét (korszülött esetén egy is elég), a helyi MÁK-nál kell igényelni és törvényben meghatározott az összege is, mindenki egyformán kapja.

2014. dec. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
hmmm értem. nem tudom tegnap én kettőt olvastam a koraszülötteknél. tudom mi az az anyasági :D pont ezért írtam amit írtam róla
2014. dec. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nézd csak, ez így korrekt! :) A kettővel valaki félretájékoztatott.


[link]

2014. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
hát ezek szerint igen :D köszi szépen
2014. dec. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A védőnők akkor adnak kiskönyvet, amikor a kismama megjelenik nála az orvosi lelettel.

[link]

2014. dec. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Védőnőként válaszolok:

Amikor megkapod a papírt, hogy a terhesség bizonyított, jelentkezhetsz, ha nagyon szemfüles és gyors vagy, akár már 5 hetesen is mehetsz. Ha jelentkezel kiskönyvért, a védőnőnek kötelező kiadni, nem mondhatja, h gyere vissza X hét múlva. Megkérdezheti, h mi lenne ha csak 10 hetesen venne fel, mert az úgy jobb mindenkinek, de ha szeret néd, hamarabb is fel kell venni. De mindenképpen menj be a 12. hét betöltés előtt. Ha utána jelentkezel, a jelenmtésben külön fel kell tüntetni, hogy volt későn jelentkező kismama.

Az anyaságihoz 4 pecsét kell. Ha valaki elmegy havonta a védőnőhöz, meg 3* a nőgyógyászhoz, illetve a belgyógyászaton is túlesik... hoppá, ez már több mint 4 pecsét :D

Amúgy ha 36 vagy 37 hét előtt szül valaki (szerencsére nem tudom,. m,ert nem volt ilyen problémám), elég az 1 azaz egy darab pecsét a pénzhez.

2014. dec. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!