Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köztisztviselő vagyok, határoz...

Köztisztviselő vagyok, határozatlan idejű munkaszerződéssel. Ki tudnak rúgni a terhességem idején, ill. amíg otthon vagyok 3 évig?

Figyelt kérdés
2007. okt. 28. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Helló!


Tudomásom szerint nem, maximum valakit felvesznek a helyedre határozott idejű szerződéssel, mint helyettest.

Nálam a helyzet hasonló, csak én vagyok az akit felvettek más helyére, és most babát várok. Köztisztviselőként év végig van szerződésem, és nem tudom mire számíthatok. Még csak 7 hetes vagyok, így a munkahely még nem tud semmit.


Aki tud nekem is segíthet!


Sok sikert.

2007. okt. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A terhességed és a gyes ideje alatt nem rúghatnak ki. (hacsak nem vagy még próbaidős, de a kérdésedből úgy érzem, hogy nem)
2007. okt. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak: amikor lejár a szerződésed, megszűnik a munkaviszonyod függetlenül a terhességedtől. Viszont elmehetsz munkanélkülire és akkor is járni fog minden juttatás (gyeden is lehetsz). Egy javaslat: Tgyás-ra is a munkaügyi központon keresztül mehetsz, érdemes egyeztetni az orvosoddal, melyik az a legkorábbi időpont, amikor mehetsz ( a szülés kiírt időpontja előtt nem emlékszem, hány nappal), mert akkor már nem telnek a munkanélküli napjaid, és gyes után marad még munkanélküli juttatásod is.

Egy tb szakértő, aki nekem is segített: Horváthné Mónika a [link] -n.

2007. okt. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!