Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt e valaki aki már elmult...

Volt e valaki aki már elmult 35 és valamilyen betegsége is volt (pl. cukorbetegség) és rosz lett az afp-je és mégis egészséges babát szült? Illetve azoknak is vároma válaszát akinek jo lett az afp de alapban volt valamilyen betegsége?

Figyelt kérdés
kicsit aggódom ezek miatt kérlek nyugtassatok meg! 16 hetes kismami
2010. febr. 3. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia!Én márcuisban leszek 36,májusra várom a kislányomat aki első baba lesz.Nekem alapból pajzsmirigy betegségem van,mütöttek is vele,mai napig gyógyszert szedek rá.Sajnos decemberben derült ki hogy nagyon meg nagyobbodott a pajzsmirigyem,meg is kellett szúrni(szövettan),de hál istennek jó lett az eredmény.Viszont eddig minden leletünk,kezdve a 12 hetes uhval,afpvel,18 hetes uh,és volt egy 23 hetes genetikai uhm is,jó volt,igy a genetikus doktornő nem is ajánlotta a magzatvizvételt.Én bizom abban hogy minden rendben van,eszembe sem jut hogy beteg lenne,ennyi genetikai uh után:-)Az afpd ha nem jó az lehet attól is hogy nem pont abban az időben vették le vért.Nekem azt mondták a genetikusnál,gondolom küldenek majd téged is,hogy ha jók az uhk akkor csak 1:150 alatt javasolt a mintavétel.Neked mennyi lett?A cukorbetegséged meg gondolom kezelve van igy nem lesz semmi baj!25 hetes kismami
2010. febr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
elöször is köszönöm a gyors választ. 16 hetes vagyok ma voltam afp-n. a 12 hetes uh. jo lett más egyéb vizsgálaton nem voltam még. természetesen a cukorbetegségem kezelve van és mennem kell majd genetikai vizsgálatra is Pestre. védőnönél is mindig minden rendben van a cukrom is jó.
2010. febr. 3. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell akkor aggódnod emiatt,nem lesz semmi baj hidd el!

Az afp valószinü pozitiv lesz a korod miatt,nekem 1:270 volt.Viszont lesz egy olyan adat amikor a magzatot és az anya életkorát nézik,és annak az aránya számit,nekem 1:2596 volt.Ha az jó akkor nincs baj!De mint irtam is ,ha nem jó időben mész már az számit,úgyhogy az afp miatt ne izgulj,a lényeg a genetikai uh.Emgem a 18 hetes után még tanácsoltak 23.héten is genetikai uhra,az előtt izgultam picit,de semmi baj nincs hál istennek.Minden rendben lesz nyugi!:-))

2010. febr. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm kicsit talán sikerült megnyugodni probálok pozitivan gondolkodni...
2010. febr. 4. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!