Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok. Mikor...

7 hetes terhes vagyok. Mikor vagyok köteles bejelenteni a munkáltatómnak?

Figyelt kérdés
Határozatlan idejű a szerződésem.Mit tehet a főnököm?Mit kell nekem tenni?Eléggé frusztrál a helyzet, hogy elé kell állnom.
2010. febr. 7. 19:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem is kiírtak, pont a főnököm miatt, mert mondtam a dokinak, hogy minden napom gyomorgörcs, mert hülye a főnököm. Nem is kérdezett semmit, már másnap kiírt volna, de még bejártam lezárni az ügyeimet. Úgyhogy ha nem bírod, irány haza, doki biztos kiír.
2010. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
A munkáltató akkor nem rughat ki ha már hivatalosan bejelentetted a terhességedet. Ez egy orvosi papírt jelen amit átadsz neki és igazolja hogy X hetes terhes vagy. Ha viszont észreveszi vagy megtudja máshonnan (egy jóakaró) kirughat mondván nem tudta és úgy ugrik a pénzed is. Ha feltünöen rosszul vagy inkább hamarabb vigyél egy papírt. Kiír a doki akár végig táppénzre. De az éves szabidat is kiveheted egyben ha közlöd a fönököddel hogy nem mész már vissza dolgozni köteles kiadni. Ez azért jó mert most több pénzt kapnál mint a tp. De bent is hagyhatod a szabidat mert görgeted az éveket míg vissza nem mész dolgozni. A fönöködtöl ne félj azért az ilyen emberekban is van némi emberség.
2010. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
az uccsónak nincsen igaza, még akkor sem rúghat ki ha te sem tudsz róla nemhogy ha ő nem tud. a teherbeeséstől számítva védett vagy a gyermek 3 éves koráig, mindegy hogy honnan tudja meg és mikor. ha pl kirúg és másnap pozitívat tesztelsz, tehát előző nap is már kb 4 hetes terhes voltál orvosilag, az semmissé teszi a felmondást, vissza kell helyeznie a munkakörödbe és még csak kevesebb fizetést sem adhat, mondván hogy nem tudsz pl cipekedni. ez biztos, emberi erőforrás osztályon dolgozom, erre törvény van. nem kell előre semmilyen papírral bizonygatnod semmit, a kiskönyvedben benne lesz az uccsó mensi napja, orvosilag és jogilag onnan számolják a terhességet. a háziorvosod meg akár 9 hónapra is kiírhat, sokan fel sem tudnak kelni olyan rosszul vannak eleinte.
2010. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!