Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első trimeszterben testápol...

Az első trimeszterben testápolóval kenhetem a hasam? A terhességi krémekről olvastam hogy csak a 12. hét után lehet kenni, de a testápoló nem baj?

Figyelt kérdés
Mert vékony vagyok és nagyon nő a pocim.
2008. aug. 21. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a hatóanyagok miatt nem lehet kenni a terhességi krémekkel 12. hét előtt (pontosabban lehet, csak valóban rajta van némelyiken, hogy nem ajánlott), mert az én striákra való krémemben elsősorban kakaóvaj van, amit használnak testápolókhoz is gyakran, a különbség talán csak annyi, hogy ez sűrűbb, zsírosabb krém (meg marketingfogásnak tökéletes, drágábban el lehet adni, mint egy átlag kakaóvajas testápolót, de ez más kérdés). Inkább itt arról lehet szó, hogy a masszírozást kell kerülni, amivel a krémet megfelelően a bőrödbe juttatod, ugyanis a csíkokra való krémnek és a testápolóknak sem akkor van erősebb hatása, ha csak felületesen rákenegeted a bőrödre, hanem akkor, ha óvatos, körkörös mozdulatokkal bemasszírozod. Gondolom ez az, amit elsősorban kerülni kellene.

A másik: nem bántani akarlak, félre ne érts, csak egy fontos dolgot megosztok veled. 12. hét előtt nem igazán kell félned attól, hogy akkorát nőnél, ami miatt terhességi csíkjaid lehetnének (ha meg mégis, akkor rántott égi mannával is kenheted, mert ha már ettől csíkosodsz, akkor olyan gyenge a kötőszövet, hogy krém nem fogja megakadályozni a repedést, akár egész nap is ülhetnél benne). 12. hét előtt a méhed még a szeméremcsont mögött van, mivel nem tudja kinyomni a szeméremcsontodat, így logikusan belegondolva a babapocakod még nem is gömbölyödhet. Ennek megfelelően a növekedés, amit most látsz nem mástól van, mint az egyszerű puffadástól, ami a korai terhességet szinte mindig végigkíséri. Puffadni pedig nem lehet a végtelenségig, elér egy szintet (mondjuk akkorát maximum, mintha simán terhességen kívül egy-két napos székelés nélkül megrakott gyomorral kinyomnád a hasad) és ott meg is áll. Az is lehet, hogy a 12. hétre már el is múlik ez a problémád, nekem kb tizedik hétig tartott. Majd később fog nőni a babapocakod.

Szóval a puffadás miatti terhességi csíkoktól meg én nem félnék a helyedben, nem valószínű, hogy lesznek, ha pedig mégis, akkor azon semmilyen krém nem segít, nem segítene.

2008. aug. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem terhességi csíkos krémet lehet az elejétől kezdve használni, nincs ráírva, hogy ne lehetne. Én legalábbis használtam, nem gondolom, hogy ártottam vele a babámnak. Testápolót is lehet használni. Minden jót, üdv 24 hetes kismami
2008. aug. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sima testápolóra gondolsz? Persze, azt lehet! Egyébként nekem a babaolaj nagyon bejött! Üdv 27 hetes kismama
2008. aug. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem attól tartok hogy már most kireped a bőröm csak zuhanyozás után mindig bekenem magam és hogy ezzel most nem ártok e esetleg. Ez a babaolaj jó ötlet, sztem én is kipróbálom:-) Boldog babavárást nektek!
2008. aug. 21. 10:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Örök vita, hogy árt vagy nem...

Van aki a biocuccokra esküszik..

Én végig sima testápolóval kentem magam, amivel előtte is, semmi bajunk nem lett.

kislányom 9 hetes és makkegészsges:-)

2008. aug. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!