Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet megtudni a legkönny...

Hogy lehet megtudni a legkönnyebben (terhességi teszt és orvos nélkül) hogy terhes vagyok-e?

Figyelt kérdés
Orvoshoz még nem jutottam el, tudom már rég el kellett volna, de munkám nehezen engedi, illetve 1 hete próbáltam 4 orvost elérni, sajnos sikertelenül, meg félek hogy nem vagyok az, holott mindent megadnánk érte.. 5 hónapja lesz lassan hogy tervezzük és akarjuk a babát, nem görcsösen. Kb. 3-3,4 fél hónapja késett pár napot majd 2 napig volt enyhe vérzésem, második hónap detto, közben felszedtem 3-4 kg-ot, hasam pedig felpuffadva másfél hónapja folyamatosan. Kerekded a pocim és nem hízott hasnövekedés, de viszont az előző vérzésem hosszabb ideig tartott. Napközben van csak hányingerem, néha a kávétól, kívánós vagyok, melleim is nőttek. Sokat görcsölök, mens megjövetele előtt inkább akkor gyakoribb, vizelési inger is. Szóval...párom is, édesanyám is azt mondja hogy terhes vagyok.. csináltam már tesztet de negatív lett. 3 hónapja. Biztosan van olyan módja hogy megtudhassam orvos, stb. nélkül hogy terhes vagyok-e, vagy csak beképzelem. Nagyon szeretnénk babát már.. A negatív kommentelgetők, meg a kritikus emberkék kerüljenek! Köszönöm a segítségeket...
2015. jan. 24. 13:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
legkesobb akkor kiderul ha mesz szulni..
2015. jan. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Persze, húzd az időt nyugodtan, egészen addig, amíg lemaradsz pár nagyon fontos vizsgálatról. Pl. 12. heti.
2015. jan. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Tehát kb 3,5 hónapja késett,ha esetleg terhes lennél onnan számolnánk??Tehát akkor most lennél/vagy kb.17 hetes terhes.

Szerintem egyértelműnek kell már lennie ha terhes lennél,magzatmozgás is lehet már főleg ha már voltál terhes.

Majdnem 4 hónap alatt csak volt egy de tényleg csak egy megfelelő időpont a dokira.

Szerintem a következő módszerekkel lehet megállapítani egy terhességet:

-terhességi teszt

-vérvétel(hcg)

-ultrahang


Ennyi!

2015. jan. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Nos furán viselkedsz, de legyen, adok egy tippet. Jelentkezz be hasi ultrahangra magánúton. Kb. 10-12 ezer forint. Igazából mindegy milyen módszert választasz, mert ha nem vagy terhes, akkor mindenképpen csalódás fog érni. Mindegy hogy derül ki.
2015. jan. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem értem, most ha tényleg terhes vagy, vizsgálatokra se fogsz járni mert félsz a dokiktól? És a baba egészsége? Vagy az nem számít? Szülni is otthon fogsz a fürdőszobában? Most komolyan nem rosszindulatból, de ezt így nem lehet csinálni...
2015. jan. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egy pszichiátert keress fel! Ez beteges...
2015. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség otthoni megállapítási módja az itthoni szülés:-)

Bocs, de nem tudom komolyan venni a kérdésedet, mert ha úgy tennék, nagyon cifrákat mondanék.


Azt írtad, volt már méhen kívüli terhességed. Feltételezem, tudod, hogy ez életveszélyes állapot lehet. Erre nyugodtan ülsz a babérjaidon.


Gyereket szeretnél, de amikor felmerül benned a gyanú, hogy már jó ideje megfogant, annak ellenére sem mész dokihoz, hogy közben vérzel.


Akkor most pontosan mit is szeretnél?

2015. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiáter jó ötletnek tűnik, te totál beteg vagy...
2015. jan. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát, Te nem vagy normális, Kérdező! Nem akarsz negatív kommenteket kapni, de egyszerűen vérlázítóan buta vagy, így nem tudod elkerülni a számoda nem kedvező megnyilvánulásokat.
2015. jan. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te kamuzol!

11+8 hetes méhenkívüli terhességben már el kellett volna patkolnod! Egy 11 hetes terhességnél a magzat már 40-50 mm között van! Kizárt, hogy egy ekkorára nőtt baba nem repesztette szét a petevezetékedet! Méhen kívüli terhességnél már akár a hatodik hét is életveszélyes helyzet... Elvetetni? Ott nem is elveteted a babát, hanem vagy gyógyszerekkel elhalasztják, vagy petevezetővel együtt kiműtik.


Jöhetsz mindenféle ócska kifogással, magyarázattal, de akkor is legegyszerűbb módja, hogy megtudd, terhes vagy-e, az, hogy csinálsz egy tesztet. Rengeteg fajta márka van piacon, nem lehet mindegyik rossz!

Ha pedig tényleg volt méhen kívüli terhességed, egyáltalán nem ijeszt meg, hogy az újabb "képzelt" terhességeddel minden rendben van-e?

Felnőtt emberként nem tudsz elintézni egy szabadnapot/délelőttöt/délutánt és elmenni nőgyógyászhoz? Vagy akár a saját háziorvosod is beutalhat egy bhc-g vérvételre....

Ha nem jön meg és nem vagy terhes, azért kellene dokihoz menned, ha pedig terhes vagy, akkor azért. Ne legyél már ilyen tehetetlen....

2015. jan. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!