Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, hogy ha terhesen...

Igaz az, hogy ha terhesen táppénzen vagyok, akkor nem mehetek nyaralni? Ha igen, akkor a munkáltató kirúghat vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
2015. jan. 30. 15:05
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
47%
Én a is táppénzen voltam mert olyan munkát végeztem amit nem lehet terhesen (intenzív osztályon ápoló). Mi elmentünk nászútra és wellnessezni is a férjemmel táppénz alatt. Senkit sem érdekelt. Pedig tudtak róla. Nem kell a munkáltató orrára kötni mit csinálsz a táppénz alatt, gondolom akkor ellenőrzik ha valaki bejelentést tesz (bár ebben nem vagyok biztos)
2015. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
44%
Hát 10-es képzeld, nálunk szinte mindenki dolgozik az utolsó hónapig. A táppénz ugyanis arra van, ha valaki beteg, vagy veszélyeztetett terhes, nem azért, hogy nyaralgasson Ha annyira unja magát menjen dolgozni...
2015. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
45%

Komolyan mondom amit itt csinálnak az nagyon dúrva!

Kinek,mi köze van hozzá hogy miért van táppénzen????

Pl. az én munkahelyemen alap hogy táppénzre küldenek terhesen,mert egy gyár és műszakolni kell,fizikai munkát kell végezni.

Én veszélyeztetett lettem nagyon korán,de amúgy is táppénzre küldtek volna,mert könnyű melót nem tudnak adni.

Amúgy meg nem túl sűrűn hallani,hogy a terheseket ellenőrizgetné bárki is.

Az egyik hozzászóló meg azt írta hogy kirughatnak táppénz alatt,hát ez nem igaz,mert a terheseket védi a törvény onnantól kezdve hogy hivatalosan bejelenti az állapotát.

Egyébként meg millió kismama van táppénzen "csak úgy" hogy semmi baja.

Bármelyik nőgyógyász simán táppénzre veszi azt a kismamát,aki kéri.

Én nem látok benne semmi problémát!

Mindenk tegyen úgy,ahogy neki jó.



Szerintem ha jól vagy,akkor menj csak nyaralni nyugodtan.

Max. ne dobáld fel a fotókat a facebookra :)

2015. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
36%

12-es jézusooom....


Korlátoltan gondolkozol... Kicsi gyerek mellett vagyok itthon, érkezik a harmadik, mégis miért mennék dolgozni? És ha van rá mód, miért ne élnék azzal a +100e ft-nyi táppénzzel? Ha te unatkozol dolgozz. Én nem unatkozom jelenleg, köszönöm. És a gyerekemet sem tudom épp hirtelen fél évre hova tenni, ugyan minek. :O


Komolyan, ez oldal kezd katasztrofális lenni...

2015. jan. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
64%

És mondjuk aki 3 műszakban dolgozik egy gyárban a sor mellett állva vagy veszélyes anyagokkal az is dolgozzon az utolsó napig? Olyanról nem hallottatok, hogy valaki azért megy táppénzre terhesség alatt, mert olyanok a munkakörülményei, hogy nem maradhat a munkahelyén? Tényleg, én sem értem, hogy minek kell firtatni miért van táppénzen, semmi közünk hozzá egyébként.

A kérdésre a válasz az, hogy igen, valóban ellenőrizhetik a táppénz alatti hollétedet. Táppénz alatt elvileg nem szüntethető meg a munkaviszony, csak ha lejárt a határozott idejű szerződésed, vagy azonnali hatályú felmondással, ami mondjuk egy fegyelmi vétség miatt lehetséges. Hogy ezt a munkáltatód annak tekintené-e...azt nem tudom.

2015. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
65%

ha valakinek olyanok a munkakörülményei, elég hülye, ha tp-re megy. Neki fel kell ajánlani olyan munkakört, amit terhesen is be tud tölteni, ha ilyen nincs a cégnél, akkor távolléti díj jár neki, ami jóval több a táppénznél.

A táppénz az orvosi indokból való keresőképtelenség időszakára jár, tehát igen, aki tp alatt nyaral, az táppénzcsalást követ el, és bizony az OEP jó ideje ellenőrzi újra, mint még a nyolcvanas években, mert sokan csalnak.


ÉS kedves gyes mellett tp-s kismama, ne nagyon örülj, tervben van, hogy csak annyi napot lehetsz tp-n gyed és gyes mellett, amennyire közben visszamentél dolgozni, nekünk oepes tájékoztatón már előadták a tervezetet.

2015. jan. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
36%
Kedves utolso,tényleg? En dolgozhattam volna 8 órában,de ugyanarra az oazrályra kellett volna bemennem mindennap,koszi nem kérek terhesen abbol a levegőből ami az intanziv osztályon terjeng. 3 kolleganom dolgozott, egy elvetélt kettőnek meg beteg gyereke született. Hat én ezt nem vállatam be.
2015. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

nullázzatok, itt a törvény...


A munkavállaló számára egészségi állapotának megfelelő munkakört kell felajánlani, ha várandóssága megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi vélemény alapján - a munkakörében nem foglalkoztatható. A munkavégzés alól fel kell menteni, ha az egészségi állapotának megfelelő foglalkoztatása nem lehetséges.

(2) A munkavállaló a felajánlott munkakörnek megfelelő alapbérre jogosult, amely a munkaszerződés szerinti alapbérénél kevesebb nem lehet. A felmentés idejére alapbére illeti meg, kivéve, ha a felajánlott munkakört alapos ok nélkül nem fogadja el.

2015. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
57%
Milyen levegő terjeng az ITO-n, de idegesíts, érdekes módon és az urológián tudtam nyolc hónapot dolgozni, pedig ott aztán nem a higiéniáról híres nagypapák tapizzák a kilincset egész nap...
2015. jan. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
83%
Mindezek ellenére sincs semmi közünk ahhoz, hogy miért van táppénzen a kérdező. A kérdésére megkapta a választ, majd ez alapján eldönti, hogy elmegy-e nyaralni vagy sem, ehhez sincs semmi közünk.
2015. jan. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!