Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, hogy ha terhesen...

Igaz az, hogy ha terhesen táppénzen vagyok, akkor nem mehetek nyaralni? Ha igen, akkor a munkáltató kirúghat vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
2015. jan. 30. 15:05
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
20%
a terheseket védi a törvény,nem tudnak kirúgni..sőt a mai törvény szerint nem is vagy köteles bejelenteni,mivel a mai törvény ezt a magánügyednek tartja tehát nem tudnak kirúgni,.....
2015. jan. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
31%

Jaj már, és ha azért van táppénzen, mert nem akar dolgozni, akkor mi van? Nem mindenki szerelmes a munkahelyébe, hogy onnan menjen a szülőszobára. Én mondjuk nem vagyok táppénzen (vicces is lenne, mert itthonról dolgozom), de ha az előző melóhelyemen lettem volna terhes, az tuti, hogy kiíratom magam, amint lehet. Egyszerűen azért, mert utáltam, már a gondolattól rosszul voltam, hogy be kell menni, szar légkör, szemétkedő főnök, hiszti meg feszkó egész nap. Kösz, ez nem hiányzott volna egy percig sem. Ja, és napi 2x másfél óra busz, plusz 2x fél óra metró. Csinálja ezt, akinek 6 anyja van, ha nem muszáj...

16hkm

2015. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
78%
Nem mehetsz elméletileg, de neked kell tudnod, hogy a munkáltatódat mennyire érdekli az, hogy te mit csinálsz a tp alatt. Én például végig veszélyeztetett voltam, mert nyílni kezdett a méhszáj, rengeteget feküdtem, de orvosi beleegyezéssel a 27. héten megtartottuk a férjemmel az esküvőnket. Gondolkoztam is rajta, hogy vajon ezért piszkálhatnak-e a cégnél, de ez egy nagy multi, ahol senkit nem érdekelt, hogy én, a százezredik névtelen akárki, mit csinálok éppen a tp alatt.
2015. jan. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
51%
Kedves 19-es. Hadd ne magyarázzam el neked milyen fertőző betegségek vannak az intenzíven. Egészségedre ha te dolgoztál, nekem fontosabb a gyerekem egészsége mint munkahelyem. És érdekes módon a kolléganőim többsége táppénzre ment amikor megtudta hogy terhes.
2015. jan. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Kicsit elment a téma, nem igazán kaptam választ.


Tegyük fel van egy irigy munkatársam, aki megtudja hogy elutazunk a táppénz alatt. A munkáltatóm milyen lépéseket tehet?

2015. jan. 30. 19:50
 26/36 anonim ***** válasza:
83%
Mi lenne ha felhívnád az OEP-et és megkérdeznéd hogy tudomásodra jutott hogy valaki táppénz alatt nyaralni megy, ilyenkor mi a teendő. Ez csak egy ötlet. Hátha kapsz rá választ. De egyébként milyen a főnököd őt érdekelné? Mert ha normális akkor csak legyint egyet, te ismered.
2015. jan. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
69%
A munkáltatód ilyenkor ellenőrzést kérhet az OEP-től, vagy maga is ellenőrizhet. De gondolod, hogy így állnának egy kismamához? Szerintem egyébként a legtöbb ilyen esetben nem nagyon tesznek semmit, nem állnak le pont egy terhes nővel kekeckedni, vagy ahhoz már nagyon gonosz főnök kell, vagy rossz viszonyod kell hogy legyen vele.
2015. jan. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Leépítések vannak, gondolom olcsóbb nekik. Nem hiszem, hogy az emberi tényezők sokat számítanának.
2015. jan. 30. 20:27
 29/36 anonim ***** válasza:
67%
Akkor híreszteld el hogy nagyszülőkhöz mentek egy hétre a gyerekekkel és akkor eszébe sem jut senkinek felnyomni a munkáltatódnál. Nem kell tudnia senkinek hogy nyaralni mentek.
2015. jan. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
59%
Táppénz alatt a nagyszülőkhöz sem lehet kiruccanni. :/
2015. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!