Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én vagyok túl érzékeny? Vagy...

Én vagyok túl érzékeny? Vagy másnak is rosszul esett volna?

Figyelt kérdés
Második babámat várom.van 4 testvérem.mikor terhes lettem csak anyunak mondtam el meg a hugomnak.a többi testvéremnek később akartam mert féltem a reakciójuktól meg meg akartam várni a 12 hetet.mikor rászántam magam és elmondtam az volt a válasz hogy már tudják mert anyám elmondta.ez nekem rosszul esett mert én akartam elmondani.az elsőt is ő mondta el akkor megvolt az oka nem is haragudtam rá...de most én akartam sztem az én dolgom lett volna és jogom lett volna akkor és úgy elmondani ahogy szerettem volna...és anyámnak is előre elmondtam ezt...Szerintetek???
2015. febr. 1. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondtad neki, h ne mondja el?

Ha mondtad, megértem, h rosszul esett, de sztem ez nem akkora tragédia, ne akadj ki rajta. :)

2015. febr. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez az hogy mondtam neki!!!és utána mikor megkérdeztem hogy mégis miért tette mikor én akartam megsértődött és azt mondta hogy mert a nagymamáknak ez a dolguk!!(??)nemtudom így hogy bízhatnék meg benne...mást is mondott már el amit nem kellett volna..
2015. febr. 1. 21:01
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Én megértelek, az én terhességemet is elpofázta a család, nagyon kiakadtam rájuk. Nagyon jóban vagyok anyumékkal, a pozitív tesztnél elmondtam nekik, meg a férjem is a szüleinek, mert úgy fair, ha akkor már ők is tudják. Kértem, hogy ne mondják el senkinek. A férjem családja tényleg nem mondott senkinek semmit, anyámék viszont azután, hogy volt szívhang, és elmentem a védőnőhöz, kb. mindenkinek elpofázták. Nagymamámnak elmondtam még a védőnő előtt, mert jóban van a védőnővel, és nem akartam, hogy tőle tudja meg véletlenül, hát ő konkrétan minden szembejövőnek elmondta azonnal, annak ellenére, hogy kértem, hogy ne.

Én nagyon elküldtem őket a francba, mert volt már egy terhességem, ami missed ab lett 9 hetesen, tehát volt rá okom, hogy ne verjem nagy dobra legalább a 12. hétig. Ha ne adj isten megint rosszul alakult volna, megint kérdezősködött volna meg sajnált volna mindenki, ezt pedig az előzőnél nagyon nehezen viseltem. Ők meg persze sértődötten morogtak, hogy már örülni se lehet, főleg a nagyanyám... Azt hittem, az előzmények után tiszteletben tartják, de neeeem, minek. Erősen gondolkodom, hogy a kistesót ők se tudják majd meg a 12. hét előtt, ha majd ott tartunk, aztán lehet megsértődni.

2015. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

"mást is mondott már el amit nem kellett volna"


Ha tudod, hogy pletykás, akkor miért mondtad el neki?

Egyébként testvérek előtt nem értem minek ez a nagy titoktartás. Ráadásul második baba, szóval már az újdonság varázsa sincs meg. Felesleges a nagy drámai hatású bejelentés. Terhes vagy, ennyi.

2015. febr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is rosszul esett volna, mi pont ezért mind a két babát csak a 20 hetes uh után mondtuk el. A két egészséges terhesség között nekem is volt 2 missed abom 12 hetesen, szóval én a 2. babát méginkább nem akartam elmondani.
2015. febr. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Felesleges ilyenen stresszelni, anyukám többszöri kèrèsre sem állt le ès mindig volt vki, akinek mèg elmondta.

Ne tulajdonìts neki nagy jelentősèget, 100%, h örömèben tette.

Lazulj el ès èlvezd a babavárást :)

2015. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
Na most még egyszer olvasd el a kérdésed, aztán olvasd el másoknak milyen kérdéseik vannak, és örömödben verd a popód a padlóhoz, hogy neked össz-vissz ez a legnagyobb problémád. :) Sok boldogságot!
2015. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ez a legnagyobb problémám...csak úgy gondoltam hogy legalább a saját anyámban megbízhatok...mióta itt lakik velünk mert meghalt az élettársa megromlott a kapcsolatunk(dec.óta).vannak dolgok amik nem tartoznak másra és gondoltuk csak nem kell mindig mindenre külön kitérnünk hogy na ezt se mondja már el senkinek...ezt arra irom hogy ha máskor is előfotdult minek mondtam el...amzgy meg az más téma hogy mért nem mondtam el már egy hetesen a testvéreimnek...meg volt rá az okom!!!az elsőnek sem örültek...bár ezt jol fogadták.nem hiszem hogy tragédia lett volna ha csak a 13.hét után mondom el...akik együtt éreznek velem köszönöm a válaszokat!meg persze a többinek is...
2015. febr. 1. 23:38
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat 12.hetet akartam irni.tudom hogy örömében tette de akkor is rosszul esik hogy nem tartotta tiszteletben a döntésemet...
2015. febr. 1. 23:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Hú, én is megértelek, én is pont tegnap akadtam ki anyámra meg apósomra. Mi minél később akartuk elmondani mindenkinek, illetve csak én, a férjem akarta, el is mondtuk.a 9. héten nekik kettőjüknek. Anyámnak nem mondtuk hogy ne mondja még senkinek, csak hogy csak ők tudják, apósomnak kifejezetten mondtuk, hogy a nagyinak ne mondja, mert megvárjuk a 12. heti vizsgálatot és utána akarjuk elmondani. Ehhez képest.mindketten elpofázták, anyum tesómnak, apósom meg a nagyinak. Én is nagyon kibuktam, anyámra is de neki első unoka lesz, és nagyon örül, de apósom nem is örül annyira, rá jobban haragszom. Lehet hogy csak a terhesség miatt vagyok ilyen robbanékony, de nekem eszembe se jutna más ilyen titkát elpofázni akkor sem ha nem mondja hogy ne mondjam, nemhogy ha kifejezetten megkér.... De sajnos nem tudunk ezzel mit tenni, próbálok én sem idegeskedni de még most is puffogok rajta.
2015. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!