Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hematóma probléma mondanátok...

Hematóma probléma mondanátok véleményt?

Figyelt kérdés

Nem tervezett 2. babánkat várom. Előtte 2 évvel volt egy missed ab-om. Most 5+5-ös vagyok. Hét elején volt egy kisebb barnás vérzésem (nem teljesen egy tisztasági betétnyi de az is bőven felfogta), egyből el is mentem a dokihoz, aki azt mondta, h szépen fejlődik a baba, de van egy kisebb hematóma mellette. (azt nem mondta, h mekkora ez a kisebb, csak az asszisztens felé annyit diktált, hogy " a petezsák alsó pólusánál néhány mm-es" hematóma látható. " Szedek Duphastont, Femibiont s olykor Mg-t.)

1 hét múlva kell kontrollra visszamennem. Jelenleg egy nagyon világos barnás folyásom van ilyen, "tejeskávé" barnaszerű. És van benne néhány vércsepp, ami nagyon minimális. De van, hogy teljesen sima folyás mindenféle barnázás és vércsepp nélkül. Az érdekelne, ha felszívódik ez a vérömleny, kialakulhat újra a terhesség alatt? Nagyon bánt ez a dolog, mert az első terhességem 101%-ban problémamentesen zajlott. És nagyon félek. Igyekszem pozitv lenni, de néha nagyon nehéz. A doki azt javasolta, h ne fürödjek forró vizben, inkább zuhanyozzak, ne emelegessek és pihenjek sokat. Vizsont az "sok pihenést " a 3 évesem mellett nem mindig tudom kivitelezni (házimunka, oviba viszem-hozom gyalog kb 20 p-es séta) . Tudnátok valami bíztatót mondani? Köszönöm!



2015. febr. 7. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Terhes vagyok úgyszínt második babával.Én 7 hetesen mentem először dokihoz,ugyan ez volt nálunk is, haematoma a petezsák alsó pólusán. 13x8 mm-es volt.Szednem kellett Utrogestant a 13. hétig.A 13 hetes Uh-on azt mondta változatlanul ugyan úgy ott van,de szépen fejlődik a baba,és h majd idővel felszívódik.Nekem is pihennem kellett sokat,csak annyi különbség volt,h én semennyire sem ,,véreztem,,.Nekem nem ürült,hanem azt várta a doki,h felszívódik.Végül a 14. héten abbahagyhattam a gyógyszert. 13. hét végén elmentünk 4D-re,ahol a szonográfus azt mondta,h ő semmilyen haematomát nem lát,esetleg egy kis visszamaradt folyadék(víz) lehetett ami a beágyazódás alkalmával keletkezett.Azóta sem láttak haematomát egyetlen egy Uh-on sem.Voltunk még 26 hetesen is 4D-n,teljesen egészséges kislányt hordok a szívem alatt hála Istennek.

Én csak annyit tudok mondani,hogy bízz abban,hogy minden rendben lesz.Pihenj amennyit csak tudsz,kérj segítséget a 3 évesed mellé,tudom,hogy nehéz mert nekem meg egy 14 hónaposom volt akkor amikor pihennem kellett emiatt.

Nem lesz semmi baj,szépen kitisztul a méhedből a haematoma(ez a kisebb vérzés pont ezért van) és nem lesz többször a terhességed alatt nyugi!!Fő a pozitív hozzáállás!!


35+1 hkm

2015. febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Rásegíthetsz a felszívódásra sok C-vitaminnal és Rutascorbinnal.


Nekem is volt haematomám a 10. héten, egyetlenegyszer véreztem élénkpirosat. Se előtte, se utána, se barnázás, se semmi. Most a 23. héten járok. A 16. héten már sokkal kisebb volt, és jó ideje nem érzem a fájdalmat a helyén, szóval valószínűleg felszívódott. Ez talán biztató lehet... Mondjuk engem befektettek 72 órás megfigyelésre és írtak fel Utrogestant, amit a 12. hét végéig kellett szednem. Mindenki azt mondta, hogy ezzel végig feküdnöm kell, kivéve az orvosom, ő azt mondta, hogy ha nincs panasz, dolgozhatok (irodai munka), így két hét fekvés után dolgozni kezdtem és dolgozom azóta is.


Azt, hogy kialakulhat-e újra, nem tudom, nem kérdeztem és nem mondták.


Drukkolok, hogy minden rendben legyen!!

2015. febr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is bízom ebben! :( :)
2015. febr. 7. 13:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én 18 hetesen véreztem be. nem kis barna hanem vörös vér és ömlött... kórházban feküdtem, majd 3 nap múlva már csak barnáztam de napokig. aztán hol véreztem, hol nem, 27. héten szívódott fel a heamatóma... aztán még véreztem 3x, azokat nem tudom miért, de már az orvos sem volt olyan alapos, csak annyit mondott feküdjek és legyen összepakolva...

szóval sokáig elhúzódhat. de végül 40. hétre szültem, most készül suliba :D okos, ügyes, egészséges gyerkőc! nyugi, ne aggód túl, a legjobbakat!!! :)

2015. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én 5 hetesen kezdtem barnázni. 9 hetesen vették észre a hematómát, de akkor már rendes vér távozott belőlem.


Szigorú fekvés, Rutascorbin, magnézium.


Ha nem piros vér jön már, hanem barna, akkor az jó, mert ürül.

Nekem is lassan kiürült. Már csak olyan parányi, hogy alig látszik.


Persze sokat számít, hogy a petezsák mely részén van. Ha alatta, akkor simán kiürül. De ha pl. felette, akkor a 12. hétig ki tudja mosni a petezsákot.


13 hkm

2015. febr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Értem, nekem még amúgy mindig feküdnöd kell? Vagy azért már mozoghatsz? Nekem a petezsák alsó pólusánál lett megjelölve, konkértan az orvos nem mondta, hogy mekkora, csak azt, hogy pár mm-es. Ha felszívódik a hematóma, később vissza tud érni ezt nem tudja valaki esetleg?
2015. febr. 9. 09:52
 7/9 A kérdező kommentje:
*neked
2015. febr. 9. 09:54
 8/9 anonim ***** válasza:

2 hét fekvés után nagyon kicsi lett, és már nem barnáztam. Ekkor nekiálltam a házimunkának, és megint kicsit véres lett a folyásom, és megint egy hetet feküdtem.

Addig feküdj, amíg el nem tűnik.


Most már nem fekszek egész nap, de a főzésen kívül minden házimunkát a férjem csinál.

2015. febr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még valami: egyél sok rostosat, hogy laza legyen a székleted. Nem jó, ha erőlködni kell a vécén. Attól is bevéreztem egyszer.


Sajnos terhesség alatt könnyen lesz szorulása az embernek, és ezt tetéti, ha feküdni kell. Teljesen lelassul a bélmozgás.

2015. febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!