Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Programozott császármetszésre...

Programozott császármetszésre vagyok kiírva március végére, jól döntöttem?

Figyelt kérdés

Már kezdek aggódni. Aki a programozott császár mellett döntött kérem ossza meg velem tapasztalatait. Mit éreztetek, mennyi idő a felépülés, megbántátok-e hogy emelett döntöttetek stb.


Mindig is szerettem volna babát, de félek a fájdalomtól. Félek a szüléstől, undorítónak tartom, nagy dilemmám a "nagyfej-kislyuk" ezért döntöttem emelett.Még egyszer hangsúlyozom, hogy TAPASZTALATOKRA vagyok kiváncsi nem pedig ítélkezésre a döntésem miatt.



2015. febr. 11. 14:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
74%
Az 5-ös kommentre az jutott eszembe, hogy nem a kérdezőnek kéne beszólni, aki fél, hanem annak, aki a szex, meg a p.nája miatt választja a császárt. Na hát ez a közönséges.
2015. febr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
86%

:) cuki, hogy valaki a fájdalomtól fél és egyből felvágatja magát, mondván, hogy az majd nem fog fájni!


A kis lyukadnak nem lesz semmi baja, erre van kitalálva!


Attól pedig, hogy x-en leírják neked egy névtelen fórumon (vagy igazat ír vagy nem :) ), hogy az ő császárjuk olyan szuper volt, hogy meg sem érezték, a rád nézve semmit nem jelent! Te lehet a kínok kínját fogod átélni és mindezt még kérted is! De lehet, hogy nem!

2015. febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
88%

A szakmai protokoll: [link]


Javaslom a 2.2.8.-as részt: "Jelenleg nem áll rendelkezésre megfelelő szintű bizonyíték a terminusban, nem orvosi indikációval (anyai kérésre) végzett császármetszés relatív előnyeiről és kockázatairól a hüvelyi szüléshez képest. Az elérhető bizonyítékok alapján a hüvelyi szülés biztonságosabbnak tűnik hosszú- és rövidtávon egyaránt. A méhen végzett műtétnek következményei vannak a következő terhességekre is. Végül pedig aggályos bevezetni egy mesterséges beavatkozást a szülés levezetésére a természetes folyamat helyett, orvosi indok és jóváhagyás nélkül.

4.

Jelenleg, mivel megfelelő bizonyíték nem áll rendelkezésre a nem orvosi indikációval (anyai kérésre) végzett császármetszés előnyeiről, a beavatkozás etikai szempontból nem igazolható."


Az orvos, aki a két szép szemedért vállalta a programcsászárod szembemegy a szakmai protokollal, tehát jobban érdekli a borítékod, mint a te és a babád egészsége! GRatulálok a választáshoz!

2015. febr. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
67%

A császár is fájhat ám...

A sima szülés fáj X ideig, kint van a baba és vége.

A császárossal meg akár 2-3 hétig is szenvedhetsz még utána.

Egyébként meg nem értem. Miért tőlünk kérdezed, h jól döntöttél-e? Ez majd utána kiderül.

Írsz Babanaplót? Mi lesz a szülés story? Ádámkám, anyu nagyon félt, hogy fájni fog neki, és undorító is a szülsé. Ezért megbeszéltem a doktor bácsival, hogy felvágja a hasamat és kivesz onnan téged. 16-án befeküdtem, felvágtak és kivettek, utána 1 napig nem is láthattalak, mert feküdnöm kellett. Utána meg nem tudtalak ellátni, mert annyira fájt a sebem, hogy felkelni alig bírtam...

Én nem ítélkezek, de gondold meg alaposan...

A sima szülés ok, hogy fáj. De miért lenne undorító, ahogy egy baba világra jön? Ez egy természetes dolog.

2015. febr. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
100%

Én semmi pénzért nem választottam volna a császárt, épp attól féltem, nehogy az legyen.

Szerintem mindegy, az egyik közben fáj, a másik utána. De jobb, ha az ember túl van a fájdalmon, mire ott van vele a baba.

De ha te így döntöttél, valószínűleg nem fog megváltozni a véleményed csak mert néhányan az ellenkezőjét mondják.

2015. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
22%

Nekem még messze van a szülés meg a gyerek, hála istennek, de én is biztos, hogy programozottcsászárt szeretnék.. Valahogy undorítónak tartom én is, hogy a legféltettebb testrészemből kijön egy fej.. Jaj. :S

"Nem lehetett vele a babó".. Babó? XD Az tudod mi? Hobbit.. velem ne is legyen egy hobbit.. Az baba vagy kisgyerek.. :)

Na mindegy. Szóval szerintem jól döntöttél.

2015. febr. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 4 program császárom volt, de nem az én döntésemből, hanem mert muszáj volt.

2 nap után már nem fájt, tudtam mozogni, a tejem másnap már beindult. Nem vészes, ha fejben eldöntöd, hogy nem hagyod el magad, hanem felkelsz és teszed a dolgod.

A borzasztó része az, amikor felvisznek a kórterembe, nem tudsz mozogni, csövek, infúzió, katéter lóg belőled, fáj, érzed, hogy folyik belőled a cucc.

A másik rossz, hogy a nővér törölget, pelusoz alul, kikísér fürödni, és segít.

Én nagyon szégyenlős vagyok, nekem ez megalázó volt.

Lelkileg készülj, akkor nem lesz gond.

2015. febr. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
82%

Tapasztalatom csak egy ismerősöm révén van.

3 hétig alig élt, úgy fájt neki a heg. Most már alig látszik , hol vágták, de csúnya a hasa. Kötény hasa lett. És bár lefogyott 55 kg-ra, a hasa nagyobb és nagyon csúnya. Az sem volt neki jó élmény, hogy pucéran kikötözték,a babát meg utána elvitték és nem láthatta, 1 napig feküdt, a feje majd szétesett, zuhanyozni segítséggel tudott csak, akkor is a 10 m-t negyed óra alatt tette meg.

Én természetesen szültem, szülés után saját lábon mentem be a szobába, a baba utána 24 órában velem volt, simán mentem zuhanyozni, stb stb.

Lehet hogy megjárod a császárral. De lehet, h nem. Ez szerencse kérdése.

Azt írod, félsz a fájdalomtól. A császár is fáj ám. Csak az műtét után esetleg napokig.

2015. febr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
100%
2015. febr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
48%
16-os: megragadtad a lényeget! Mert az elnevezéstől függ, hogy mekkora hibát követ el, igaz?
2015. febr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!